Інтерв’ю з лауреатами

Лауреати загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ-2019» в номінації «Підприємець року»

Степан КОЗИЦЬКИЙ
Генеральний директор ТОВ «Західнадрасервіс»

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2019 році: компанія виграла конкурс УРП (угода про розподіл продукції) на Угнівську площу (6 нафтогазових ділянок у західній Україні).

Ваша «Формула успіху»: Вперта, наполеглива праця.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Було кілька бажань: столяром, потім лікарем, відомим футболістом.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? «Відновити західноукраїнські нафтогазові емірати».

Бути сьогодні успішним –  це… Успіх – це коли робота є хобі.

Ваш улюблений афоризм? «Дорогу здолає ідучий».

Кого Ви вважаєте взірцем успішного бізнесмену? Свого батька.

Чому Ви зайнялись саме цим видом бізнесу (діяльності)? Почав працювати в компанії на третьому курсі університету.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Щастя у свободі, а гроші – це шлях до свободи.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я… переверну світ».

Кому в цьому житті Ви заздрите? Нікому ніколи не заздрив.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Занадто впертий.

Чи є у Вас улюблена книга? Жауме Кабре «Моє каяття»; Філіп Маєр «Син».

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Нельсон Мандела.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Піраміду з Гізи, символ могутності людської праці.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Земля 2.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент США з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? До Львова.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Думаю, ще головного досягнення не було, великих помилок сподіваюсь теж.

Яке зайняття для  Вас —  найкращий відпочинок? Гірські лижі.

 

Лауреати загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ-2019» в номінації «Нова генерація року»

Інна КОСТИРЯ
Доктор політичних наук, професор, заслужений діяч культури України

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2019 році: Отримала нагороду рейтингу «ТОП-25 бізнес-леді України» в номінації «EDUCATION» за версією журналу «Власть Денег». Переможниця рейтингу ТОП-100 успішних жінок України в номінації «Жіноче лідерство» за версією журналу WO.MO. Очолила рейтинг Топ 100 Гордість та Краса України. Жінки. Стала засновницею міжнародного гольф-турніра  «Diplomatic Golf for Good by Volvo».

Життєві принципи, які допомагають Вам досягти поставленої мети: Перший — професіоналізм. Я оцінюю себе і своїх колег виключно в професійній площині. Другий принцип — це власний приклад, який працює краще, ніж будь-які правила. Третій і найголовніший — повага до себе і оточуючих і справедлива винагорода, яка б задовольняла і мотивувала моїх колег до розвитку. Вірте в себе і в те, про що мрієте!

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Після закінчення музичної школи та театральної студії, з 12 років працювала телеведучою дитячих шоу-програм на регіональному телебаченні. Завжди мріяла стати успішною жінкою та професіоналом своєї справи.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Щоразу ставлю перед собою все нові й нові цілі, до яких невпинно крокую.

Бути сьогодні успішним – це… Успішна жінка – це та, яка вірить в себе і свої можливості, при цьому її неспинної енергії вистачає на все, за що вона береться. У справжньої успішної жінки є корисні звички, які допомагають їй досягати всього і ставати з кожним днем краще і краще. По-справжньому стильна, сильна і незалежна жінка має, як мінімум, одне захоплення, про яке говорить з палаючими очима.

Ваш улюблений афоризм? Коли очевидно, що мета недосяжна, не зраджуйте меті — змінюйте свій план дій.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Безумовно справжнє  щастя в речах, які не можна купити ні за які гроші: ЩАСЛИВЕ МАТЕРИНСТВО, родинне тепло, здоров’я близьких людей.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я… переверну Землю» — казав Архімед. Щодо мене, то я неможливе зроблю можливим».

Кому в цьому житті Ви заздрите? Своєму чоловікові – у нього найкраща жінка.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Я можу «згоріти на роботі». Це можна вважати недоліком?

Яка страва здатна покращити вам настрій? Страви, які готує моя донька, завжди покращують мені настрій.

Чи є у Вас улюблена книга? З останнього: книга Дена Вальдшмидта «Будь кращою версією себе. Як звичайні люди стають видатними». Раджу!

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником?  Для мене такою особистістю є Маргарет Тетчер, як приклад самовідданого служіння своєму народу. Неймовірна жінка та дуже близька мені по духу особистість. Вона знала, чого хоче, вміла бути самовідданою своїй справі життя, вірно ставила пріорітети, володіла стабільною й залізною працьовитістю, а також її неймовірне бажання йти, вести та разом з вихованцями навчатися надихає мене і сьогодні.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Думаю це були б Висячі сади Семіраміди, а символізували б вони неймовірну красу та родючість української природи.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? «Планета Миру», бо найголовніше, щоб ця планета була місцем щастя та гармонії.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Я б дуже хотіла показати йому всю країну, бо в першу чергу Україна – це її народ. А тому я б дуже хотіла познайомити пана Президента з молоддю з різних куточків нашої держави, бо тільки їм підсилу зробити нашу країну успішною.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Найбільшим моїм досягненням є те, що мені вдалося свою роботу зробити своїм хобі, від якого я отримую колосальне задоволення, а будь-які помилки вважаю досвідом, який потрібно аналізувати і ще впевненіше йти вперед…

Яке зайняття для  Вас —  найкращий відпочинок? Кожній людині потрібно черпати сили, наснагу та енергію для того, щоб постійно рухатись вперед. Особисто для мене, джерелом сили є гольф! Окрім того, що це дуже красива гра, яка приносить мені естетичне задоволення, – це єдина гра в якій можна змагатися із самим собою. Як і будь-який вид спорту, гольф потребує серйозних затрат енергії та сил – і фізичних, і моральних. Звісно, він дуже корисний для здоров’я, а з нашим ритмом життя потрібно більше рухатися. Мене особисто гольф загартовує і надихає на нові проекти.

 

Ксенія МІШИНА
Актриса театру і кіно

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2019 році: Участь та перемога в телевізійному шоу «Танці із зірками»; головні ролі в серіалах і кіно, які за результатами телеглядіння стали одними з кращих продуктів не лише українського, але і зарубіжного ринків.

Ваш життєвий девіз: Переможи себе і виграєш тисячу битв.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Розпочала з продавця м’яса, закінчила актрисою.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Вважаю за краще мовчати і не поширюватися про свої мрії, які ще не здійснилися, в цілях збереження їх енергії та сили ))

Бути сьогодні успішним – це… означає отримати премію «Людина року».

Ваш улюблений афоризм? Не бійся, що не вийде — бійся, що не спробуєш )

Якщо щастя не в грошах, то в чому? А якщо все-таки в грошах, то  чому? Якщо ваше щастя не в грошах, те шліть їх мені )

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я… поверну Вам Кримські гори» )))

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Зайва нетерплячість.

Яка страва здатна покращити вам настрій? Стручковий горох.

Чи є у Вас улюблена книга? Читаю виключно те, в чому знаходжу інтерес, натхнення і відгук, але таких книг багато.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Фаіна Раневська.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Я б не була дріб’язковою і перенесла все. Це б безперечно символізувало мою щедрість )

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Вже відкрита під ім’ям Платон.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Чорнобиль.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Усі мої великі помилки в житті сприяли моїм головним досягненням.

Яке зайняття для Вас — найкращий відпочинок? Медитація, спілкування з собою.

 

Лілія ОЛІЙНИК
Успішна бізнес-леді і щаслива мама чотирьох дітей. Засновник лаунж-кафе здорового харчування «iLive». Засновник Центру розвитку і дозвілля сім’ї «iLiveCentre». Голова ГО «Живу в гармонії». Директор «КУЖ Київ 2019» і «КУЖ Київ 2020». Засновник «Школи Досконалості Лілії Олійник». Засновник і видавець газети «Еко Україна». Ініціатор Міжнародного Екологічного Форуму. Делегатка на 63 сесію ООН від Українські жінки в ООН 2019. Автор і ведуча радіопередачі «Історії успіху» і телепередачі «Щаслива сім’я». Автор численних статей і методик по вихованню дітей і здорового способу життя.
Mrs. Personality of Universal Woman of the Year 2016 on Gran Canaria. Mrs. Universal Woman and Mrs. National Costume of the Year 2017 in World Open Ukraine. Woman European Union, Mrs.Famous and Mrs.Woman Business in 2017, Spain, Malaga.
Премія «МАТИ Року» 2017. CosmoLady Award 2017. Топ 100 успішних жінок України 2017 і Woman 500 найвпливовіших жінок України за версією ЕАBD. Премія «Жінка III тисячоліття» 2017. 100 успішних українок 2018, Ukrainian People. Mrs. CosmoLady 2018. Національний рейтинг 2019 — 1000 Жінок України. Супервумен 2019. Премія Mama WOW 2019. Бізнес-мама року, NOVA magazine AWARDS 2019. ТОП 100 успішної України від «Ukrainian people».

Найзначніші події в Вашій професійній діяльності в 2019 році: «Я беру участь у багатьох соціальних та благодійних проектах, які підтримують дітей і спрямовані на поліпшення екологічної ситуації в нашій країні. Впевнена, що кожна жінка може займатися улюбленою справою, виховувати дітей, розвиватися творчо, бути соціально успішним, і при цьому залишатися легкою, стильною, жіночною і щасливою».

Ваш життєвий девіз: Життя — це саме чудове, що у нас є.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Вчителькою, тому перша моя освіта — викладач іноземних мов.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Є, хочу щоб наша планета ставала зеленішою і здоровішою.

Бути сьогодні успішним — це … займатися улюбленою справою, яка приносить задоволення собі і блага іншим.

Ваш улюблений афоризм? Мій власний — «Для щастя і любові перешкод не існує».

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Щастя в кожній миті життя. А гроші просто допомагають в цьому, іноді.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я …» Зроблю нашу планету найзеленішою, найкрасивішою і найщасливішою.

Кому в цьому житті Ви заздрите? Собі.

Яка риса характеру — Ваш головний недолік? Вимогливість і перфекціонізм.

Яке блюдо здатне підняти Вам настрій? Ягідний смузі або зелений смузі з кульбаб.

Чи є у Вас улюблена книга? Ой, найскладніше питання, тому що у мене величезна бібліотека, і там всі книги улюблені. Але, мабуть, найулюбленіша — «Шлях життя» Л. Толстого.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо були б його сучасником? Мені дуже подобаються сильні жінки: принцеса Діана, Маргарет Тетчер, Катерина 2.

Яке диво світу Ви хотіли б перенести в своє рідне місто? Що б воно символізувало? Моє місто саме по собі чудо. Я б хотіла зробити його квітучим садом.

Якби Ви відкрили нову планету, як би Ви її назвали? «Liubov».

Уявіть, що до Вас в гості приїхав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б Ви його запросили на екскурсію? До себе додому, потім в красиві куточки мого краю, наприклад — Радомишль, парк Софія, парк Олександрія.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Моє найбільше досягнення, звичайно ж, діти. А помилок не знаю. Знаю, що неправильні вчинки або дії приносили в подальшому ще більше ніж правильні.

Яке зайняття для Вас — найкращий відпочинок? Прогулянки на природі з дітьми або робота в саду.

 

Лауреати загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ-2019» в номінації «Міський голова року» (великих міст)

Анатолій БОНДАРЕНКО
Черкаський міський голова
Нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2019 році: Масштабне будівництво та ремонт  доріг в місті (ремонтуються навіть ті дороги, які не знали ремонту з часів Незалежності). Відкриття експозиції для копитних тварин «Олені і зубри»  в Черкаському зоопарку, аналогів якої немає в усій Україні. Оновлення інфраструктури черкаських парків та скверів, зокрема  встановлення в парку Сосновий бір Колеса огляду,  яке не функціонувало більше 10 років.

Ваше життєве кредо: Ніколи не зупинятись на досягнутому.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Мрія мого дитинства – стати військовим.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Моя нездійснена поки що мрія — написати картину.

Говорячи слово УСПІХ, який вміст ви в нього вкладаєте? Успіх – це встигнути. Встигнути зробити багато добрих справ на користь громади та України.

Ваш улюблений афоризм? «Ти ніколи не пройдеш свій шлях до кінця, якщо будеш зупинятися, щоб кинути камінь у кожну собаку, яка на тебе гавкає» (сер Вінстон Черчилль).

Чим Ви найбільше пишаєтесь у вашому місті? Його людьми.

Хто, на Вашу думку, є взірцевим міським головою? (на прикладах з усього світу) Колишній мер Нью –Йорка Рудольф Джуліані.

Головна проблема всіх українських міст, яку потрібно вирішувати в першу чергу? На мою думку, найголовніша і найглобальніша проблема  усіх міст – це культура поводження з побутовими відходами та утилізація сміття.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Щастя не в грошах. Тому що найголовніших   в житті речей  не купиш.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я… зроблю неможливе».

Кому в цьому житті Ви заздрите? Своєму котові Фернандіньйо.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Надмірна емоційність. Інколи  це дійсно  стає проблемою.

Чи є у Вас улюблена книга? Із зарубіжної літератури —  це повість Річарда Баха   «Чайка на ім’я Джонатан Лівінгстон», з української – роман «Троща»  мого земляка, товариша і наставника Василя Шкляра.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? З Шарлем де Голлем та Іваном Сірком — козацьким ватажком, що не програв жодної битви.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Долину Квітів в Індії, яка символізує оновлення і розквіт. Будемо старатися зробити такою ж Долину Троянд в Черкасах – певний прообраз цього дива.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Іменем своєї матері.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Звісно, що на Черкащину. В саме її серце – до Холодного Яру, місце сили української нації.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Головне досягнення – четверо моїх дітей. А помилився в кількох людях, яким довіряв.

Яке зайняття для  Вас —  найкращий відпочинок? Зустрічі з друзями дитинства та юності.

 

Сергій НАДАЛ
Міський голова м. Тернопіль
Нагороджений Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого III ступеня, Орденом «За заслуги» III ступеня (2018), Почесними грамотами Кабінету Міністрів України (2017), Верховної Ради України (2019).

Найвагоміші здобутки в Вашій професійній діяльності в 2019 році:
Створення Тернопільської міської територіальної громади. Тернопіль став першим обласним центром в Україні, який завершив процедуру приєднання навколишніх сіл у територіальну громаду. До міста приєдналися 4 сільські ради — це 8 населених пунктів. Всі мешканці Тернопільської МТГ отримують пільги та соціально-необхідні послуги на рівні з тернополянами. У 2019 році Тернопіль — перший обласний центр в Україні, який прийняв Статут і Стратегічний план розвитку Тернопільської міської територіальної громади до 2029 року.

Міська транспортна реформа. Першими в Україні запровадили повноцінний «електронний квиток».  Пільгові категорії пасажирів отримали персоніфіковану «Соціальну карту тернополянина» і повноцінно користуються пільгами у транспорті. У громадському транспорті Тернополя пільгові категорії тернополян (додатково учні і студенти) мають право на безкоштовний проїзд без обмежень в кількості. Впроваджено проїзний квиток тривалого користування «Електронний гаманець», та сучасну автоматизовану систему оплати проїзду в громадському транспорті. Місто активно оновлює транспортний парк муніципальних компаній. На маршрутах міста додатково курсує 24 автобуси великих низькопідлогових автобуси. Комунальні автобуси відповідають європейським стандартам Євро-5, розраховані на 80-100 пасажирських місць. У процесі закупівлі та лізингу ще 35 автобусів. Придбано 34 тролейбуси та збудовано 8 нових тролейбусних ліній, загальною протяжністю 12 км.

Збудовано повноцінну сміттєсортувальну лінію. З кінця 2019 року тернопільське сміттєзвалище стало повноцінним полігоном твердих побутових відходів. Працює сміттєсортувальна лінія потужністю 120-150 тонн відходів щодня, що дозволяє до 40% відходів переробляти повторно. Проводиться ущільнення твердих побутових відходів. Завдяки цьому об’єм сміття зменшиться на третину. Впроваджено європейську практику повторного використання сировини для виробництва корисних товарів таких, як каналізаційні люки, папір, водовідливи і багато іншого. Проводиться облаштування біогазового обладнання для виробництва електроенергії за зеленим тарифом.

Міські електронні сервіси. Серед останніх впроваджень інформаційних технологій — сервіс поіменного голосування депутатів, міський сіті-бот у соціальних мережах, електронний кабінет тернополянина, онлайн-запис у дитсадочки та позашкільні навчальні заклади. Триває робота зі створення єдиного реєстру територіальної громади, діє реєстр комунального майна, реєстр містобудівних умов та обмежень, сучасна геоінформаційна система, програма електронних петицій, онлайн механізм громадського бюджету та онлайн система контролю доходів та витрат місцевого бюджету. Діють платформи і сервіси «Відкрите місто», система публічних закупівель ProZorro, «Е-медицина» — запис на прийом до педіатра та лікаря, Електронний документообіг SX-GOVERNMENT, «Е-транспорт» з інтерактивною картою маршрутів транспорту, проект мережі міських WEB-камер, Інтерактивна карта ремонтів тощо.

Ваше життєве кредо: Моє кредо співзвучне з тим, що у минулому столітті говорив митрополит Андрей Шептицький: «Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою невтомною працею любіть Україною». Ця фраза може стати справжнім дороговказом для всіх українців.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? У дитинстві мріяв стати військовим льотчиком. Читав багато книг і дивився фільми на авіаційну тематику. Стати мером міста не планував і не мріяв, але сьогодні вважаю, що це одна з найкращих професій.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Я мрію про те, щоб Україна нарешті стала такою, яку будували, про яку мріяли Творці української нації: Ярослав Мудрий, Тарас Шевченко, Андрей Шептицький, Степан Бандера. За яку загинула Небесна Сотня, за яку віддають своє життя герої російсько-української війни. Щоб це була єдина, багата, розвинута країна, у якій хотіли б жити і працювати українці. З якої б вони не хотіли виїжджати.

Говорячи слово УСПІХ, який вміст ви в нього вкладаєте? Для мене успіх – це реалізована справа та вдячне слово і підтримка тернополян.

Ваш улюблений афоризм? З дитинства вірю в справедливість вислову: «Не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні». Це справжнє правило як для особистого так і професійного успіху.

Чим Ви найбільше пишаєтесь у вашому місті? Краще сказати не «чим?» а «ким?». Людьми. Тернополянами. Кожне місто це передусім люди. Мої земляки — працьовиті, креативні та відповідальні. І найголовніші: щирі патріоти свого міста та країни.

Хто, на Вашу думку, є взірцевим міським головою? (на прикладах з усього світу) Багато в чому для себе прикладом бачу колишнього мера Нью-Йорка Майка Блумберга, який зробив багато для енергоефективності, екології, відкритості влади, зниження рівня злочинності та безробіття у Нью-Йорку. Саме він зумів не тільки зовні, а й всередині змінити містян на краще. Три каденції Блумберга на посаді мера називають «золотими роками» Нью-Йорка.

Головна проблема всіх українських міст, яку потрібно вирішувати в першу чергу? Головна проблему у тому, що крапка у питаннях децентралізації не поставлено. Децентралізація має дати містам більшу фінансову та ресурсну силу, а насправді ми маємо іншу ситуацію. З одного боку центральні органи виконавчої влади передають у міський бюджет більше надходжень від податків. Однак разом з тим, у рази більше передає фінансових зобов’язань.

На жаль, держава не завжди виконує бюджетні зобов’язання. Є проблеми з перерахуванням з центрального бюджету коштів на зарплати медикам та освітянам. Місто змушене з власного бюджету покривати ці витрати. Гроші, які мають йти на ремонтні роботи та великі інфраструктурні проекти, йдуть на зарплати освітян та медиків. Тернополяни перш за все.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? А якщо все-таки в грошах, то чому? У реальних справах. У повазі людей. У відчутті, що люди цінують твою працю. Це найважливіше.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я…» В мене є моя точка опори. Це моя дружина і донька.

Кому в цьому житті Ви заздрите? Напевно, людям, які мають більше вільного часу. Мають більше можливостей проводити дозвілля з родиною, займатися хобі, спортом. Інколи таким людям, я по-доброму заздрю.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Перфекціонізм. Я ставлю високі вимоги до себе і до підлеглих. Не всім комфортно працювати у таких умовах.

Чи є у Вас улюблена книга? Улюблених є багато. Але найбільше імпонують Сідні Шелдон «Якщо настане завтра» та Василь Шкляр «Чорний ворон».

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Мені було б цікаво познайомитися і потоваришувати з людьми, які творили Тернопіль на кінці ХІХ — початку ХХ століття. Для мене великим прикладом є бургомістр Тернополя Володимир Лучаковський. Для сьогоднішніх тернополян важливо не лише те, що він був першим українцем, що зайняв головну посаду в тодішньому багатонаціональному Тернополі. Лучаковський був справжнім новатором. За його керівництва у Тернополі вперше було проведено електричне освітлення вулиць, телефон, водопровід, каналізацію.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Мені нічого переносити, адже саме Файне місто є справжнім чудом і перлиною України. В нас є своє чудесне озеро — наша гордість! Попри велику руїну під час війни, в нас зберігся колорит стародавнього міста. Справді не вистачає втраченої Ратуші, яку ми мріємо відновити. Повернути нашу автентику.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Іменем нашого видатного фізика, винахідника, публіциста, громадського діяча, перекладача Біблії українською мовою, уродженця Тернопілля Івана Пулюя. Саме він, паралельно з іншими науковцями, перший винайшов X-промені, які зараз називають рентгенівськими. А ще ця людина мала глибоке геополітичне розуміння ролі України у Європі. Багато його думок актуальні і сьогодні.

Уявіть, що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Однозначно — на Тернопільщину! І не лише Президента Америки. Я запрошую у наш край і наше місто всіх українців та іноземних гостей. Ви закохаєтеся у Тернопіль з першого погляду. Це я вам гарантую.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Для мене головне досягнення — це моя родина та можливість жити на своїй, Богом даній землі, та в своєму рідному місті. Щодо помилок. Справді, були помилкові рішення і на посаді мера також. Громада швидко дає сигнал і ми оперативно їх стараємось виправити.

Яке зайняття для Вас — найкращий відпочинок? Я люблю подорожувати із сім’єю в горах. Люблю наше Прикарпаття, Закарпаття і Карпати. Ще з дитинства займався плаванням, у вільний час люблю грати у футбол, рибалити. Зараз у своєму графіку намагаються виділити декілька годин у тиждень на тренажерний зал. Спорт для мене – це розрядка та додаткова енергія для роботи.

 

Андрій РАЙКОВИЧ
Міський голова м. Кропивницький
Заслужений працівник сільського господарства України. Нагороджений орденами князя Ярослава Мудрого, «За заслуги» ІІІ, ІІ и І ступенів, Почесною грамотою Верховної ради України, Почесною грамотою Кіровоградскої міської ради та виконавчого комітету, відзнаками виконавчого комітету Кіровоградскої міської ради «За заслуги» І и ІІ ступенів. «Почесний громадянин м. Кіровограда».

Три головні події 2019 року  за Вашою версією: Головною подією року для всіх, звісно, стало обрання нового президента та парламенту, пов’язані очікування та перестороги, а для міського голови — форсмажор. Треба налагоджувати співпрацю з новим урядом, офісом президента, нардепами – вирішувати системні проблеми, залучати зокрема й державні гроші, щоб будувати, ремонтувати, утримувати…

Для мене особисто 2019 став роком реалізації знакових для транспортного сполучення Кропивницького інфраструктурних проєктів, яких місто чекало без перебільшення кілька десятиліть, наймасштабніший – так звана арка на вулиці Левитського. Разом з «Укрзалізницею» та підрядниками провели масштабну роботу – зупиняли рух потягів, розбирали мости, зрізали тисячі кубометрів землі, заливали не менше бетону, монтували сучасні металоконструкції, будували нові дороги. Завершували будівництво житлової багатоповерхівки – вперше за часи незалежності коштом міського бюджету. Результат – якісний ривок, принципово нова якість міської логістики, та інфраструктури, яка треба для нових часів, та ордери на квартири для людей, які по 30-40 років у житловій черзі.

Нарешті, якраз під новий рік «Рейтинг міст України» визнав Кропивницький другим в Україні за зручністю для пасажирів громадського транспорту. Це оцінка розпочатого чотири роки тому відродження комунальних пасажироперевезень, новий сучасний екологічний транспорт, нові маршрути новими дорогами. Звісно, друге місце – почесне, але не перше, це не лише визнання, а й мотивація.

Життєві принципи, які допомагають Вам досягти поставленої мети: Порядність. Будь яка робота повинна бути до вподоби чим би не займався. Мати мету, без неї неможливо досягати жодного результату. Від простого до складного, а не навпаки. Вимогливість. Професіоналізм.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Військовим інженером. Майже вдалося – я став інженером-електриком.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Всі ми мрійники, без мрій немає руху вперед. На кожному відрізку життя – свої виклики, тому й мрії на кожному відрізку свої. Якщо маєш бажання та чіткий план, немає нічого нездійсненного.

Бути сьогодні успішним – це… Бачити плоди своєї праці, відчувати ефект. Успіх — унікальна можливість результативності, користі від діяльності.

Ваш улюблений афоризм? Керуючі діють за правилами, лідер діє правильно — Уоррен Бенніс, гуру лідерства.

Чим Ви найбільше пишаєтесь у вашому місті? Наше місто невелике, але з високою концентрацією талановитих людей, які реалізують свої здібності у дуже різних напрямках. Виходячи в середмістя, буквально в межах кварталу можна зустріти відомого архітектора, хореографа, художника, промисловця, ресторатора, поета, театрала… Це надихає, створює властивий лише Кропивницькому креативний мікроклімат, свій неповторний колорит.

Хто, на Вашу думку, є взірцевим міським головою? (на прикладах з усього світу) На мою думку, кожен міський голова, якого обрали люди – вже унікальний. Інша справа – чи вдасться йому виправдати їхню довіру, втілити програму, у яку повірили. Щоб давати оцінки конкретному керівникові, треба пожити якійсь час в очолюваному ним місті, відчути рівень комфорту, зручність сервісів, динаміку та якість змін. Зрештою, об’єктивну оцінку, знову ж, можуть дати лише самі містяни. Я «вішати медалі» не візьмуся, це буде неправильно. Але в бразильському місті Курітіба мер ЖАЙМЕ ЛЕРНЕР повністю змінив систему руху транспорту, і вирішив таким чином цілу низку проблем, актуальних для більшості міст на планеті. Його тричі обирали. До того ж, він відомий просторовий архітектор. А нашим містам саме простору не завжди вистачає.

Головна проблема всіх українських міст, яку потрібно вирішувати в першу чергу? Проблеми можуть бути економічними, організаційними, навіть історичними, дуже різними для кожного конкретного міста. Спільною, нагальною для усіх чи принаймні більшості є, наприклад, потреба у модернізації інженерних мереж. Теплозабезпечення, водопостачання, каналізація. Самотужки міста зі значним багатоповерховим фондом не зможуть вирішити це питання, треба державна політика.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Певні статки дають відчуття гарантованого задоволення потреб — для себе та родини, та можливість залишити й на духовне. Меценатство, волонтерство для мене — це відчуття душі, внутрішній стан, а не піар.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я… і ми збудуємо місто нашої мрії разом».

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Я занадто амбіційний.

Чи є у Вас улюблена книга? Кожна книга дає поштовх емоціям, але найсильніше прив’язуєшся до творів, пов’язаних з особистим. Для мене такий твір — «Як гартувалася сталь» Миколи Островського. Мій батько також Павло, як головний герой. Він розповідав про важкі часи свого дитинства, для мене спогади про нього та ця книга пов’язані нерозривно.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Усі справді історичні особистості за визначенням цікаві люди, спілкування з якими стовідсотково стало б змістовним досвідом.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? На те вони і чудеса Світу, щоб на них дивилися там, де їх будували. А ми будемо «розкручувати» свої історичні об’єкти. Але все ж таки, Олександрійський маяк не завадив – нехай світив би з центра України – зі славного міста Кропивницького. На наших гранітах йому б землетрус точно не загрожував.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Планета щасливих людей. Була б для нас усіх замість провідної зірки.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Ми маємо прекрасну країну і будь-який куточок України цікавий і особливий, але поганим би я був міським головою, якщо б не запросив його до Кропивницького.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Мені багато чого вдалося досягнути. Я посадив дерево, збудував будинок, виховав дітей, створив півтори тисячі робочих місць, був обраний міським головою, далі буде. Як і всі, робив помилки. Найбільшої, мабуть, не зробив, тому все вдалося.

Яке зайняття для  Вас —  найкращий відпочинок? Я спортивна людина, люблю активний відпочинок. Граю у волейбол, катаюсь на гірських лижах, люблю й на бігових пройтися по снігу. Порибалити влітку. Залежить від настрою й оточення. Як і для будь-якої нормальної людини, для мене гарний відпочинок — побути в колі друзів, рідних та близьких, з дітьми та онуками.

 

Лауреати загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ-2019» в номінації «Міський голова року» (малих міст)

Андрій АБРАМЧЕНКО
Міський голова м. Ізмаїл (Одеська обл.)

Ізмаїльський міський голова Андрій Абрамченко вперше був обраний громадою Ізмаїлу на цю відповідальну посаду у жовтні 2010 року, а на чергових виборах через  п’ять років із результатом 94,5 відсотки його кандидатуру підтримала безпрецедентна  кількість виборців.

Вже перші кроки визначили основні пріоритети міського голови, які повністю відповідали очікуванням громади. Серед першочергових завдань були якісні комунальні послуги, капітальний ремонт житлового фонду, міських доріг та тротуарів, підвищення благоустрою та безпеки, створення належних умов у комунальних закладах освіти, охорони здоров’я та соціальної сфери, реконструкція інженерної інфраструктури, оновлення автобусного парку міських перевезень, розбудова мереж зовнішнього освітлення, залучення інвестицій в економіку міста, розвиток малого та середнього бізнесу.

Завдяки зусиллям Андрія Абрамченка та стратегічному підходу вдалося послідовно вирішити основі проблемні питання та закласти надійний фундамент, з якого розпочалось  оновлення та осучаснення міста.

Серед реалізованих в м. Ізмаїл проектів можна назвати: будівництво багатофункціонального Палацу спорту з басейном та залами, яке знаходиться на заключній стадії, нова чудова набережна на Дунаї біля Діорами — історичної та туристичної пам’ятки, відбудовані наново проїзні та пішохідні частини проспектів та великих магістральних вулиць, кілометри капітального ремонту міських доріг, реконструйований дитячий садок «Парус» та ще два, які будуються зараз, — «Світлячок» та «Івушка», повне освітлення міста відповідно до європейських стандартів, стабільно функціонуючі комунальні підприємства, нові затишні парки та сквери, капітальні ремонти шкіл та дитячих садків, новозбудоване соціальне житло для дітей-сиріт, капітально відремонтовані відділення міських лікарень, розвиток спортивної сфери — реконструкція центрального стадіону, нещодавно переданого до комунальної власності, улаштування сучасних спортивних та дитячих площадок в усіх мікрорайонах міста, масштабний ремонт прибудинкових територій, активна участь міста у європейських грантах.

До цього далеко невичерпного переліку зробленого можна додати впровадження загальноміської системи відеоспостереження, будівництво низки світлофорних об’єктів, повне оновлення автопарку на автобусних маршрутах та використання систем контролю руху, створення туристичних маршрутів та реконструкція другої дунайської набережної, де швартуються іноземні круїзні судна, десятки тисячі висаджених дерев на території міста, впорядкування роботи виконавчих органів місцевого самоврядування та служб, що надають відповідні сервіси громадянам.

Ізмаїл сьогодні — це сучасне європейське місто, в якому протягом останніх років зростає кількість населення. Ізмаїл розвивається в усіх сферах свого життя, отримує інвестиції у розвиток та модернізацію власної інфраструктури. Ізмаїл є прикладом соціальної та політичної стабільності на півдні України. І це яскраво ілюструє плідну діяльність Андрія Абрамченка, який разом з громадою робить Ізмаїл красивим, комфортним та успішним містом.

 

Андрій БІЛОУСОВ
Міський голова м. Камянське (Дніпропетровська обл.)

Нагороджений нагрудним знаком Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Знак пошани», нагрудним знаком «За розвиток регіону», відзнакою Президента України — ювілейною медаллю «25 років незалежності України», грамотою Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом», відзнакою Міністерства оборони України «Медаль за сприяння Збройним силам України».

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2019 році: Найвагоміші події 2019 року у моїй професійній діяльності, звичайно зв’язані з розвитком Кам’янського. У 2019 році наше місто стало ще краще:
— ми відкрили два чудових сквери по пр. Свободи та по вул. Г.Глаголєва;
— відкрили багатоквартирний будинок для переселенців по пр.Конституції, 32;
— місто отримало 20 нових автобусів;
— відкрили сучасні дитячі садочки у с.Романкове та на ж/м Черемушки (№43);
— відкрили реконструйований Палац тенісу, новий стадіон «Надія» на лівобережжі та збудували  3 міні футбольних поля на базі 1 го ліцею, 24 та 19 шкіл;
— також у ліцеї №15 відновили новий сучасний басейн;
— продовжили будівництво спортивного комплексу Евробаскет;
— встановили багато дитячих та спортивних майданчиків;
— реалізували програму «школа плавання» для 1-5 класів;
— капітально відремонтували відділення в лікарнях: неврологічне відділення лікарні №7, неврологічне відділення та патології вагітних лікарні №9, Центр реабілітації дітей в амбулаторії №3, також відрили Центр реабілітації для учасників бойових дій в лікарні №5.

Ваша «Формула успіху»: Моя «Формула успіху»: чітке фокусування на поставлену мету + план досягнення мети + робота над досягненням мети + молитва = успішний результат.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? У дитинстві, як і багато хлопчиків, я мріяв стати космонавтом, але потім щось пішло не так і я став міським головою.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Є, але це секрет.

Бути сьогодні успішним – це… досягати поставлених цілей і мати можливість робити добрі справи.

Ваш улюблений афоризм? «Лідерство — це мистецтво спонукати людей робити те, що вам потрібно, та ще й тому, що вони хочуть зробити це» Дуайт Д. Ейзенхауер, американський державний і військовий діяч.

Чим Ви найбільше пишаєтесь у вашому місті? Людьми, які в ньому живуть.

Хто, на Вашу думку, є взірцевим міським головою? (на прикладах з усього світу) Складно відповісти на дане питання, адже міські голови  нашої країни, міські голови  усього світу керують містами в різних умовах і обставинах.

Головна проблема всіх українських міст, яку потрібно вирішувати в першу чергу? Вважаю, що з основних таких проблем — дві: енергоефективність та утилізація відходів.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Звичайно не в грошах, щастя в здоров’ї рідних і близьких людей.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я… зроблю України успішною країною!»

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Не можу об’єктивно відповісти на це питання, але колеги кажуть, що мій недолік це те, що я – перфекціоніст.

Чи є у Вас улюблена книга? Одна з улюблених книг — «Державець» Н.Макіавеллі.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Із задоволенням потоваришував б з Миколою Чудотворцем.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? У нашому місті відмінно б виглядали Висячі сади Семіраміди, як символ краси і величі, яку здатна створити людина.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Назвою свого рідного міста — «КАМ’ЯНСЬКЕ».

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Я б показав йому наше місто.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Головні досягнення — це моя сім’я і діяльність, якою я зараз займаюся. А помилки я не рахую і не оцінюю їх величину, я не шкодую про помилки, це досвід, який робить нас мудрішими.

Яке зайняття для  Вас —  найкращий відпочинок? Об’їзд рідного міста.

 

Володимир КОВАЛЕНКО
Міський голова м. Нова Каховка (Херсонська обл.)
Кандидат економічних наук, орден «За заслуги 3 ступеня»

Три головні події 2019 року за Вашою версією:
Бюджет розвитку міста в 2019 році склав 48 млн. грн;
57-ма окрема мотопіхотна бригада імені кошового отамана Костя Гордієнка розташована в м. Нова Каховка;
ОТГ- створена Новокаховська об’єднана територіальна громада — 11 населених пунктів з чисельністю 74 тисячі громадян.

Життєві принципи, які допомагають Вам досягти поставленої мети: Ніколи не претендувати на істину, шукай її разом з громадою,  однодумцями та активістами. Пам’ятай, що термін роботи міським головою коротший ніж життя. Думай про те як ти будеш дивитись у вічі людям після своєї каденції

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Лікарем – хірургом або офіцером Радянської Армії

Чи є у Вас мрія що поки не здійснилась? Є реальність: 7 днів на тиждень, 12-13 годин на добу, без вихідних, практично без повноцінних  відпусток, у постійному пошуку нового, щоб час не випередив тебе, служити громаді міста.

Бути сьогодні успішним – це … розмовляти на одній мові з різними категоріями населення. Доносити до їх свідомості шляхи вирішення проблемних питань.

Ваш улюблений афоризм? «Думай, щоб ти не робив, а якщо щось неправильно, то Боженька тебе накаже» — так мені говорила в дитинстві мама.

Чим Ви найбільше пишаєтесь у вашому місті? Найбільше пишаюсь стосунками з людьми, жителями мого міста різних категорій в будь-який час;

15 років тому в місті перейшли на індивідуальне автономне опалення в багатоквартирних будинках. Таким чином ми вирішили сьогоднішню проблему багатьох міст — через високі тарифи на опалення населення не має змоги їх сплатити.

Хто, на Вашу думку, є взірцевим міським головою? Екс мер міста Миколаїв – Володимир Чайка. Екс мер міста Запоріжжя — Євген Карташов.

Головна проблема  всіх українських міст, яку потрібно вирішувати в першу чергу? Невідповідність законодавства, яке регламентує діяльність органів місцевого самоврядування на предмет взаємо виключення; Органам місцевого самоврядування додають нові повноваження, які не підкріплені фінансовими ресурсами; Не проводити вибори депутатів міських рад від політичних партій.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Гроші як наслідок власної реалізації. Щастя те, що є можливість себе реалізувати.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я … примирю всю Україну.

Кому в житті Ви заздрите? Нікому. У кожного свій хрест.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Доброта за межами здорового глузду по відношенню до тих людей, які цього не заслуговують.

Чи є у Вас улюблена книга? Якщо «так», то яка? Подобаються історичні романи. Дуже люблю вірші, як елемент приходу до тями в пікові моменти. Улюблена книга В. Піскуля «Фаворит».

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? З Григорієм Потьомкіним та Богданом Хмельницьким.

Яке чудо світу Ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Висячі сади Семіраміди. В нашому засушливому, спекотливому краї вони б символізували благодать і гармонію.

Якби Ви відкрили нову планету, як би Ви її назвали? Людина.

Уявіть, що до Вас в Гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б Ви його запросили на екскурсію? Запросив би на екскурсію по Херсонщині де я живу і працюю і на Черкащину де я народився бо там кувалась історія України.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Досягнення це те, що я живу на цій землі і маю можливість працювати та допомагати людям у вирішенні їх життєвих проблем. Найбільша помилка та, що в дитинстві покинув музичну школу, а мріяв зіграти на фортепіано на великому балу.

Яке зайняття для Вас – найкращий відпочинок? Рух – це ігрові види спорту – футбол, волейбол, а також теніс настільний та великий. Люблю співати – соло, дует та у супроводі ансамблю.

Сергій РЕДЧИК
Міський голова м. Хмільник (Вінницька обл.)
Заслужений працівник соціальної сфери, «Відмінник освіти України».

Три головні події у 2019 році за Вашою версією:
Хмільник отримав статус «Громада-кандидат» ініціативи ООН (ЮНІСЕФ) «Громада, дружня до дітей та молоді»;
Укладення інвестиційного договору (48 млнгрн) на реставрацію пам’ятки архітектури національного значення Палацу графа Ксідо;
Хмільник отримав відзнаку «Найпрозоріший бюджет» відміжнародного проекту ПРОМІС.

Життєві принципи, які допомагають Вам досягти поставленої мети. Ваша «формула успіху»: Однією з моїх життєвих істин є віра у кращі якості людей, колег, партнерів, друзів, опонентів… Формула успіху:«Планувати – на перспективу, працювати – на результат». Кредо: «Прагнути і досягати!».

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Мрії з часом у кожного міняються. Спочатку, як всі хлопчаки мого віку, мріяв стати пілотом. Подивився фільм «Три мушкетери» — з’явилась інша мрія. Почав займатися спортом – знову нові герої. Тобто, я був звичайною дитиною свого часу. Адже рідко буває так, що дитина чітко знає, чого хоче. Одне можу сказати точно: мрії стати очільником рідного міста у мене не було.

Чи є у Вас мрія, що поки що не здійснилася? Звичайно, куди ж без мрії… Хочу, щоб Хмільник став курортом європейського рівня із сучасною інфраструктурою, перспективою розвитку та високим рівнем життя.

Говорячи про слово УСПІХ, який вміст Ви в нього вкладаєте? Успіх для мене – це щастя ловити моменти тих справ, що вдається досягати життям,жити тут і сьогодні, це — праця зі смаком перемоги над собою…

Ваш улюблений афоризм? Єдиний, хто не втомлюється, — час. А ми – живі, нам треба поспішати. (Ліна Костенко)

Чим Ви найбільше пишаєтесь у місті? Кожне місто – особливе. Наш Хмільник – це курортна «мекка», радонова столиця України. Сюди чи кожен поспішає за найдорожчим – здоров’ям. Я пишаюся, що саме Хмільник є такою цілющою оздоровницею із тисячолітньою історією (з 1362 року), привітними і гостинними людьми.

Хто, на Вашу думку, є взірцевим міським головою? Сучасний керманич міста — це лідер-візіонер, менеджер, управлінець, професіонал, стратег, тактик, дипломат, і, звичайно ж, Людина, якій довіряє громада.

Головна проблема українських міст, яку потрібно вирішувати в першу чергу. Розвиток «критичної» інфраструктури.

Якщо щастя не в грошах, то в чому…. Щастя у грошах – ілюзія. Щастя –це коли здорові діти, батьки, онуки, рідні й дорогі серцю люди, коли мирно й спокійно на душі, у домі, у місті, селі, у нашій країні …

Дайте мені точку опори і я… разом із командою однодумців відкрию для Хмільника нові горизонти

Кому в житті Ви заздрите? Заздрити – це руйнувати себе, своє життя, свій світ. Не заздрю…

Яка риса характеру Ваш головний недолік? Фанатична відданість роботі, а ще — іноді емоції беруть край, та я намагаюся їм НЕ поступатися.

Чи є у Вас улюблена книга? «Міста для людей» (ЙенҐел).

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Цікаво було б поспілкуватися з Богданом Хмельницьким. У нашому місті встановлено пам’ятник цьому видатному гетьману України. Є відомості, що свого часу він побував у Хмільнику.

Яке чудо світу Ви хотіли б перенести до свого міста? Що б воно символізувало? Якщо вже все в наших руках, то уявою і творінням дбайливих рук майстерно довершив би унікальний природний дар Хмільника – цілющу радонову воду,  створивши «Радоновий рай»  — оздоровчу оазу світового рівня, що символізувала б гармонію людини і природи.

Якби Ви відкрили б планету, як би Ви її назвали? Планета «Нова Україна».

Уявіть, що до Вас у гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б Ви його запросили на екскурсію? Звичайно ж, —  до Хмільника, і це  було б для нас не лише почесно, а йкорисно тим, що ми б тоді потрапили у фокус уваги світових ЗМІ. Хмільник – на перших шпальтах провідних видань. А за цим – інвестиції, розвиток міста! Це ж СУПЕР!!!

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням у житті, а що найбільшою помилкою? Досягненням вважаю довіру громади, яку бережу у своєму серці. Помилкою — … Живу, як усі звичайні люди, а тому і помиляюся…

Яке заняття для Вас – найкращий відпочинок? Я вже казав, що фанатично відданий роботі. Тому відпочиваю за улюбленою справою, якій віддаюся сповна. Сьогодні  –  це міський парк. Разом із громадою радію, споглядаючи, як він відроджується та оживає. Люблю постояти о вечірній порі, дивлячись  на водограї, безтурботних лебедів, диких качок, фазанів… Це не лише спонукає до роздумів, але й надихає, додає креативу.

 

Лауреати загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ-2019» в номінації «Журналіст року»

Вадим ГЕРАСИМОВИЧ
Ведучий Youtube-каналу «Politeka Online»

Найвагоміші здобутки в Вашій професійній діяльності в 2019 році: За 2019 рік мною було записано понад 700 інтерв’ю.
Серед гостей ефірів «Politeka Online» були: Перший Президент України Л. Кравчук, Голова Верховної Ради України Д.Разумков, Голова Верховної Ради України (1994-1998 рр.; 2006-2007рр.) О.Мороз, прем’єр-міністр України (1997-1999рр.) В.Пустовойтенко, прем’єр-міністр України (2005-2006рр.) Ю.Єхануров, міністр економіки України (1992р.) В.Лановий, міністр закордонних справ України (2007-2009рр.) В.Огризко, Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні (2009-2013рр.) Г.Катамадзе, заступник голови НБУ (1991-1992рр.) О.Савченко, прес-аташе посольства Грузії в Україні (2005-2010рр.) Б. Корчілава, заступник генерального прокурора України (2015-2016рр.) Д.Сакварелідзе, заступник міністра економіки (2008-2010 рр.) М.Поживанов, народний депутат С.Тарута, міністр юстиції України (2013-2014рр.) О.Лукаш,  народний депутат України І.Верещук, народний депутат VIII скликання, поет Є.Рибчинський, народний депутат О.Дубінський;
Журналісти та телеведучі: Наташа Влащенко, Юлія Литвиненко, Андрій Пальчевський, Дмитро Гордон, Дмитро Співак, Олеся Бацман, Тимур Мирошниченко, Артем Франков, Ігор Кондратюк; співачка, заслужена артистка України Анастасія Приходько.
У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка закінчив навчання в аспірантурі та 3 червня 2019 року захистив кандидатську дисертацію з політології.
Інтерв’ю з Андрієм Пальчевським потрапило до розділу «В тренді» «Youtube» і станом на 01.01.2020 набрало 1 млн. 395 тис. переглядів (https://www.youtube.com/watch?v=u_bmjITCPjA&t=171s).
На «Politeka.Online» в режимі прямих ефірів провів телемарафони в день І та ІІ туру президентських виборів.
У серпні 2019 року «Politeka.Online» здобула срібну кнопку від «Youtube» — відзнаку за 100.000 підписників.
Станом на 01.01.2020 кількість підписників складає 198 тис.

Ваш життєвий девіз: Якщо не я, то хто?

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Президентом України.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Якщо «так», то яка? Читаємо відповідь на попереднє питання.

Бути сьогодні успішним – це… Займатися корисною справою, яка приносить тобі задоволення і робить щасливим.

Ваш улюблений афоризм? Без ядра горіх ніщо, так само як і людина без серця (Григорій Сковорода).

Кого Ви вважаєте найвидатнішим журналістом в історії? Телеведучого Девіда Фроста, який взяв інтерв’ю у Президента США Річарда Ніксона, в якому той зізнався, що винен у Вотергейському скандалі та публічно вибачився перед американцями за помилки.

Оцініть рівень свободи слова в Україні по 10-бальній шкалі. Якщо оцінювати свободу слова на прикладі роботи «Politeka.Online», то 12 балів !

Як часто Ви дивитесь телевізор вдома? Частіше слухаю, а не дивлюсь.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Головний герой оповідання Шолом-Алейхема «Тев’є-молочник» казав: «Гроші, — кажу, — круглі: сьогодні так, а завтра сяк, аби життя тривало. Головне, — кажу, — це надія». Тому щастя, на мою думку, полягає в тому, щоб жити, не втрачаючи надії.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я…» Не треба мені її давати, я її і так маю, це моя родина.

Кому в цьому житті Ви заздрите? Заздрю своїм батькам, бо їм цікаво та весело зі мною.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Занадто багато думаю.

Яка страва здатна покращити вам настрій? Салат «Цезар» та мідії в томатному соусі.

Чи є у Вас улюблена книга? Барак Обама. «Зухвалість надії». Думки про відновлення американської мрії».

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Григорій Сковорода. Вінстон Черчилль. Іван Павло ІІ.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Не хочу нічого переносити. Хотілося б, щоб у Києві було своє чудо світу.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Я не маю нічого проти відкриття нових планет. Проте я більше хочу, щоб Планета Земля не потерпала від війн, які приносять страждання та загибель людей.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент США з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Оскільки Дональд Трамп шанувальник творчості Френка Сінатри, я б запропонував би відвідати виставу «Френк Сінатра» в Київському національному театрі оперети.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Сподіваюсь, що моє головне досягнення ще попереду, а помилки стимулюють не зупинятися.

Яке зайняття для Вас — найкращий відпочинок? Міцний сон або гра у футбол з друзями.

 

Оксана ГУТЦАЙТ
Ведуча програми “Факти” на каналі ICTV

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2019 році: На щастя, моя робота напряму пов‘язана з усіма важливими для людства подіями. І через те, що саме я розповідаю про ці події глядачам, в мене є відчуття безпосередньої присутності на них.
Я була однією з ведучих під час марафону президентських та парламентських виборів в країні. Саме під час мого ефіру ми робили пряме включення з Константинополя, де УПЦ отримала Томос. І саме в день виходу Підсумкової програми Я плакала разом з усіма глядачами під час прямого ефіру, дивлячись як на рідну землю ступають наші хлопці: моряки, захоплені в Керченській протоці, Сенцов, Кольченко та інші в‘язні Кремля. І все це проходить через моє серце, душу і мозок. Тож всі ці події я вважаю найголовнішими і в житті нашої країни, і в моєму житті.

Ваш життєвий девіз? Ви знаєте, для себе я його сформувала ще в далекому дитинстві. Можливо, він видасться вам дитячим та смішним, але це слова відомої пісні Кота Леопольда з однойменного мультфільму:
«Никогда не теряй, не теряй своей мечты.
Твердо верь, твердо знай –
Все на свете можешь ты!
Если получается все наперкос,
Не впадай в отчаяние и не вешай нос.
В самом трудном деле
Хвост держи трубой.
И тогда получится все само собой.»

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Я з 5-ти років займалася художньою гімнастикою. А гімнастика – це щоденні тренування по 3-4 години. Тож всі мої дитячі мрії були спортивними. І головна – Олімпійське золото з художньої гімнастики. На жаль, можливо через лінощі або ж відсутність достатнього таланту, на олімпіаду я навіть не потрапила. Але!! Мрії ж повинні збуватися! І … Олімпійську медаль, Чемпіонську, я маю (вдома)! Адже мій чоловік Олімпійський чемпіон. Тож мрійте – мрії обов‘язково здійснюються!

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Мрія завжи є. Якщо мрія вже виконується, настає черга наступної. Адже без мрії людина не живе. Ми завжди повинні чогось прагнути. Мати натхнення і мотивацію. Але розповідати про мрію не буду. Вона повинна бути “тихою” і в серці. І саме тоді вона здійсниться.

Говорячи слово УСПІХ, який зміст Ви в нього вкладаєте? Успіх для мене – це гармонія всередині себе, реалізація своїх планів, можливостей і бажань; успіх – це займатися улюбленою справою та робити цей світ кращим.

Ваш улюблений афоризм? Я захоплююся людьми, які змогли зробити себе, своє ім‘я самі, без жодної допомоги. І один з тих, хто надихає постійно працювати, вдосконалюючи себе – це американський підприємець, інвестор, письменник Роберт Кійосакі. Людина, що колись втратила все і змогла піднятися і знов бути на вершині. Ось його слова, що викликають повагу та бажання досягати більшого. «Бідний, невдаха, нещасний та нездоровий це той, хто часто використовує слово “завтра”».

Кого Ви вважаєтенайвидатнішим журналістом в історії? Жінкам, не завжди легко долати гендерну нерівність і ставати популярними та видатними в своїй професії. І якщо нині цьому питанню присвячується багато уваги, то колись жінка завжди була на сходинку нижче, ніж чоловік з такими самими вміннями. Тож моє захоплення викликає Барбара Уолтерс – американська телеведуча, журналістка, письменниця. Вона є першою жінкою, що досягла успіху, як телеведуча. По свою творчу кар‘єру Барбара в 1950-х роках. А останнє своє інтерв‘ю зробила у 2015. І було воно з Дональдом Трампом.

Оцініть рівень свободи слова в Україні по 10-бальній шкалі. В сучасному світі ми маємо доступ до соц.мереж, будь-яких інформаційних агенцій світу, до сайті в всіх керуючих структур — тож за бажанням можна отримувати достовірну і якісну інформацію. Читайте перевірені джерела, зіставляйте інформацію, аналізуйте – і ви завжди будете знати правду.

Як часто Ви дивитесь телевізорвдома? Рідко, і лише новини. Хоча, маючи дітей – без мільтфільмів не обходиться.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Для мене щастя в дрібницях! А гроші потрібні аби зробитиці дрібниці можливими.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я…» “Точка опори” для мене в житті — це моя родина. Тож перефразую — лишить для мене мою “точку опори” як можна довше. На все моє довге, здорове і щасливежиття!

Кому в цьомужитті Ви заздрите? Лише собі!

Яка риса характеру – Вашголовнийнедолік? Доброта! Занадто вже я «біла і пухнаста»!!!

Яка страва здатна покращити вам настрій? Окрошка. Олів‘є . Фарширований перець. Я обожнюю їсти і їм багато! Вважаю смачну їжу – одним з задоволень в житті.

Чи є у Вас улюблена книга? Обожнюю «Сагу о Форсайтах» Джона Голсуорси. Перечитувала її багато разів. І завжди знаходжу в книзі нові , приховані деталі. До речі, полюбила я цей роман завдяки своїй мамі. Вона теж зазначає саме «Сагу», як свою улюблену книгу.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Думаю, з Одрі Хепберн. Мене приваблює її вишуканість, чесність в очах та бажання допомагати. Як влучно вона говорить: “Жить — это как бежать по музею. И только потом вы начинаете по настоящему осознавать, что вы увидели, думать об этом, наводить справки в книгах и вспоминать — поскольку вы не можете принять это всё и сразу.”

Яке чудо світуви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Вісячі сади Семирамиди. Вдале поєднання архітектури, інженерії та природи. Саме цього не вистачає сучасному Києву. Що з прекрасного, зеленого, історичного міста перетворюється на архітектурно-хаосного монстра.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? На честь дітей: Марк, Еліна.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент США з проханням показатиУкраїну. Куди б вийого запросили на екскурсію? Я б запросила Трампа подорожувати по всій країні. Аби привернути його бізнес-інтерес до нас. Адже інвестиції від Трампа – це зелений світ для інвестицій з усього світу! І розвиток моєї України!

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Моє головне досягнення — це родина! А на помилках я не зациклююся. Вони повинні бути, саме на помилких ми вчимося ставати кращими.

Яке зайняття для Вас — найкращий відпочинок? Обожнюю бігати. Всі свої важливі промови, події, дати — я повинна «пробігти». Крім цього, люблю читати та гуляти з родиною.

 

Діана ПАНЧЕНКО
Автор і ведуча програми «Тема», ведуча програм «Протистояння» і «П’ятий кут» на телеканалі NewsОne.

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2019 році: 2019 рік був для мене по-справжньому проривним. Ми запустили відразу 5 дуже крутих проектів. Це спецпроекти під актуальні інформаційні події, а також щотижневі програми: шоу «Тема» і «Протистояння», де мені пощастило бути ведучою і співведучою. Крім того, проект «П’ятий кут», який я веду з В’ячеславом Піховшеком і «Епіцентр української політики», яким я керую.

Ваш життєвий девіз: Все буде правильно — на цьому побудований світ.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Журналістом!

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Вести телеефір з українського Донецька.

Бути сьогодні успішним – це… займатися улюбленою справою.

Ваш улюблений афоризм? І буде вам по вірі вашій.

Кого Ви вважаєте найвидатнішим журналістом в історії? Хемінгуея.

Оцініть рівень свободи слова в Україні по 10-бальній шкалі. Кожен реалізує свободу слова рівно настільки, наскільки вважає за потрібне.

Як часто Ви дивитесь телевізор вдома? Дивлюся. Спостергіаю за колегами)

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Не в грошах. У спілкуванні.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я…» Знайду інфопривід. Втім я знайду інфопривід і без точки опори.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Перфекціонізм.

Якщо на Вашу честь кулінари назвуть якусь страву – що це буде? Які інгредієнти? Це буде коктейль “Інформаційний”. Багато правди і гострого перцю)

Чи є у Вас улюблена книга? “Брати Карамазови”.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? З Гагаріним.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? В Україні вистачає чудес!

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Україна!

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент США з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? На Донбас.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Ні про що не шкодую.

Яке зайняття для Вас — найкращий відпочинок? Сон!