Інтерв’ю з лауреатами: Дмитром Іоргачовим, Олегом Корнецьким, Вячеславом Яворським

Дмитро ІОРГАЧОВ
Генеральний директор ПАТ «Одескабель»

Кандидат технічних наук, доцент Одеський Державний Політехнічний Університет. Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2001 рік); Заслужений працівник промисловості України (2002 рік); нагороджений Почесним знаком Президента Болгарії за зміцнення зв’язків між Болгарією і Україною (2003 рік); володар Почесної відзнаки за особистий внесок у розвиток вітчизняної промисловості (2003 рік); нагороджений орденом ім. Г. Г. Маразлі III-го ступеня Одеського міського голови, Переможець Всеукраїнського конкурсу на звання «Кращий роботодавець року — 2003»; Почесний зв’язківець України (2004); нагороджений орденом «За заслуги» III-го ступеня (2007); нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України за особисті заслуги перед українським народом (2009 рік); нагороджений почесним знаком Федерації роботодавців України «За заслуги».

Найвагоміші здобутки в Вашій професійній діяльності в 2017 році:

1) Випуск абсолютно нового для нашого підприємства і перспективного для галузі, виду кабелю мідножильного кабелю, відомого як Solar Cable.
2) Запуск нового обладнання, яке дозволило випускати новий вид кабелю, а також збільшити ефективність і якість випуску традиційної номенклатури продукції.
3) Призначення на посаду почесного консула Болгарії в місті Кропивницький, Кіровоградської області.  Я, будучи, етнічним болгарином, бачу проблеми, що виникають на шляху збереження болгарської культури і духовності. Мені хочеться бачити процвітання своїх рідних місць, і я намагаюся робити посильні кроки для збереження своєї малої батьківщини, для розвитку і успішної взаємодії української та болгарської культур. Тому, призначення мене на посаду почесного консула Болгарії в місті Кропивницький — це і велика честь, і велика відповідальність.

Ваша «Формула успіху»: Для того, щоб бути успішним потрібно уникати людей, які в тебе не вірять.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Директором.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Якщо «так», то яка?

Я мрію бачити місто, в якому живу і працюю, Одесу квітучою, багатою, з сучасної розвиненою інфраструктурою і працюючими підприємствами, а її жителів щасливими і успішними. Мрії збуваються, і ця моя мрія повинна здійснитися найближчим часом, упевнений в цьому.

Бути сьогодні успішним – це… Не думаю, що досягаючи успіху можна залишатися байдужим. Будь-яка справа успішно існує тільки за умови, що в неї вкладають душу, енергію, знання, вміння і досвід. Це і є відповідь — бути успішним — значить не бути байдужим.

Що є сьогодні найголовнішим в роботі керівника промислового підприємства? Що дає можливість бути лідерами промислової галузі?

Основне це професіоналізм і взаєморозуміння всіх учасників процесу, спрямованого на досягнення поставленої мети. Я переконаний, що якщо ти відповідальний керівник, то розумієш важливість і значимість кожного співробітника. Розумієш, що від його задоволеності роботою та умовами праці залежить успіх всієї команди, а значить і всього підприємства.

Ваш улюблений афоризм? Песиміст бачить труднощі у кожній можливості, а оптиміст можливість в кожній труднощі.

Хто для Вас є прикладом в бізнесі? Напевно, в житті кожного з нас є така людина, яка стає, немов, орієнтиром: в справах, вчинках, в складних ситуаціях. Для мене така людина академік, професор, голова міжнародної асоціації «Интеркабель» Пєшков Ізяслав Борисович. Ізяслав Борисович все життя працював в кабельній галузі, завдяки йому я обрав кабельну галузь, завдяки його підтримці – став керівником кабельного заводу. Він для мене — приклад, і не тільки в бізнесі.

Яку галузь Ви вважаєте сьогодні головною для України? В енергетиці я вважаю необхідним  виділити альтернативні джерела енергії. Як приклад: сонячна фотоелектрична промисловість привертає велику увагу як найбільш перспективна, екологічно безпечна для навколишнього середовища і незалежна галузь, і очікується, що вона буде відігравати важливу роль у вирішенні глобальних енергетичних і екобіологичних проблем. Я вважаю, що різні області, пов’язані з альтернативними джерелами енергії треба розвивати. За цим — майбутнє.

Якою справою Ви б займались, якщо б жили сто років тому? Можливо, медициною. Допомагати людям в усі часи актуально. А хто зробить це краще, ніж гарний, кваліфікований лікар?

Якщо щастя не в грошах, то в чому? J А якщо все-таки в грошах, то чому? J Звучить, можливо, дещо банально. Але для мене: «Щастя це коли з радістю йдеш на роботу і з радістю повертаєшся додому». Моя сім’я одна половина мого серця, а робота і колектив — інша його половина.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я.... прокладу наш кабель по всьому світу. І це не тому, що я керівник кабельного заводу. По — перше, в якості нашого кабелю я абсолютно впевнений, а по-друге — сьогодні кабель несе світло, енергію, інформацію, безпеку. Він робить життя людей простіше, комфортніше, швидше. Він, буквально, з’єднує людей. Сьогодні кабель — це символ прогресу, так ось, я б цей прогрес максимально прискорив».

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? J Іноді надмірно довіряю людям. Не можу звикнути, що людина може пообіцяти і не зробити.

Чи є у Вас улюблена книга? Якщо «так», то яка? Так є. «Під ігом», автор – видатний  болгарський письменник та драматург Іван Вазов.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Особисто мені імпонують люди діяльні, здатні на далекоглядні вчинки. Ось, наприклад, міський голова Одеси, Григорій Маразлі — 30 років свого життя присвятив благоустрою рідного міста.
Вважаю, ми могли б з ним знайти спільні теми для розмови і для співпраці.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Одеса — унікальна. Це місто з його діяльними, талановитими мешканцями і дивовижною атмосферою претендує на звання окремого чуда світу.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Катерина. Моя друга половина, моя дружина, Катерина Георгіївна, для мене вже багато років — та планета, навколо якої обертається моє життя. Її підтримка — той фундамент, на якому будується благополуччя та успіх.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? В Одеський Оперний театр. Будівля Одеського Національного академічного театру опери і балету — це один з архітектурних символів міста, предмет особливої гордості одеситів. Ну, і звичайно ж на завод «Одескабель».

Яке зайняття для  Вас —  найкращий відпочинок? Спорт. Кілька років тому відкрив для себе великий теніс. Активна, рухлива, емоційна гра. Вона дає можливість хоч на декілька годин відключитися від поточних питань і, що важливо, дозволяє бути в формі і тримати удар — у всіх сенсах.

 

Оле́г КОРНЕЦЬКИЙ
Генеральний директор ПАТ «Дніпровагонмаш»

Три головні події 2017 року  за Вашою версієюзбільшення обсягів виробництва в два рази; створення вагона-хопера для перевезення зерна 19-4152 (аналогів немає);  розширення умовного номера підприємства (отримано право на виконання капітального ремонту вагонів).

Життєві принципи, які допомагають Вам досягти поставленої мети: Бажання досягти успіху, наполегливість.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві?: Інженером.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Якщо «так», то яка?: Мрія повинна бути завжди. Найближча мрія побувати в Японії.

Бути сьогодні успішним – це… бути затребуваною і оціненою в житті людиною.

Що є сьогодні найголовнішим в роботі керівника промислового підприємства? Що дає можливість бути лідерами промислової галузі?: Уміння організувати людей. Наявність команди однодумців.

Ваш улюблений афоризм?: Дорогу здолає той, хто йде.

Хто для Вас є прикладом в бізнесі?: Тігіпко Сергій Леонідович.

Яку галузь Ви вважаєте сьогодні головною для України?: Металургія.

Якою справою Ви б займались, якщо б жили сто років тому?: Сто років тому — ловив рибу, двісті років тому – дипломатом.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? J А якщо все-таки в грошах, то чому?: В їх кількості.  Відносна незалежність.

Що було першим, що Ви створили своїми руками?: Рогатка.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я… не віддам її нікому».

Яка риса характеру – Ваш головний недолік?: Терпіння.

Чи є у Вас улюблена книга?: «Сьоґун» Джеймса Клавелла.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником?: Омар Хайям.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало?: Висячі сади Семіраміди, символ процвітання.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали?: Ольга.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію?: У Львів.

Яке зайняття для  Вас —  найкращий відпочинок?: Ice microfishing.

 

Вячеслав ЯВОРСЬКИЙ
Директор Приватного акціонерного товариства «Кременчуцький завод технічного вуглецю», Заслужений працівник промисловості України.

Три головні події 2017 року за Вашою версією:

-успішне проходження ресертифікаційного аудиту на відповідність системи менеджменту якості підприємства вимогам МС ISO 9001, підготовка до аудиту по IATF 16949;

— рекордно високий рівень виробництва і реалізації технічного вуглецю за останнє десятиліття;

— визнання нашого підприємства, за оцінкою Національного бізнес-рейтингу, «Лідером року 2017».

Життєві принципи, які допомагають Вам досягти поставленої мети: Немає безвихідних ситуацій, з кожної є мінімум два виходи.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Спочатку лікарем, потім — водієм-далекобійником.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилася? Якщо “так”, то яка? Не вважаю себе мрійником. Бачу ціль – йду до  її досягнення. А бажання – ті ж, що і у всіх людей: бачити дітей здоровими, щасливими, успішними; щоб близькі мені люди були здорові і щасливі і, взагалі, я хочу всім побажати щастя – це всеосяжне поняття включає в себе практично все.

Бути сьогодні успішним – це… ніколи не зупинятися: піднімати «планку» і долати висоту, не ігноруючи дрібниць. Заняття бізнесом — як їзда на велосипеді: якщо не рухаєшся — падаєш.

Що є сьогодні найголовнішим в роботі керівника промислового підприємства? Що дає можливість бути лідерами промислової галузі? Бути професіоналом і залишатися людиною; згуртувати команду, яка вірить в перемогу і до неї йде.

Ваш улюблений афоризм? “Ніколи не кажи ніколи»! (Чарльз Діккенс)

Хто для Вас є прикладом в бізнесі? Приклади з історії поняття умовне: «кожному овочу свої час і черга». Можна назвати і Генрі Форда, і Стіва Джобса … Реально для мене приклад наш голова Наглядової ради Мирослав Балдіс: успіх, людяність, увага до дрібниць. Це не лестощі, мені дійсно приємно працювати опліч з цією людиною. Я багато чому вчуся у нього. Намагаюся також вчитися і у моїх колег: і по заводу, і по правлінню міської асоціації роботодавців. У професіоналізмі немає фіксованої вершини, після досягнення якої можна «почивати на лаврах». Керівництво підприємством (як, втім, і будь-якою іншою організацією), це процес, а процесу необхідне постійне вдосконалення.

Яку галузь Ви вважаєте сьогодні головною для України? Складно відповісти однозначно «всі професії потрібні, всі професії важливі». І Україна має потенціал. Але в пріоритет я б відніс IT-технології, nano-технології те, що дозволить швидко розкрити цей потенціал. Чорнозем, аграрний сектор, ліси вони у нашої країни є, їх потрібно тільки доводити до кінцевого продукту, а не вивозити дешевою сировиною за безцінь.

Якою справою Ви б займались, якщо б жили сто років тому? Сто років тому я б відповів Вам на це питання виходячи з ситуації, в якій би знаходився. Але сто років тому не було ще програми «Людина року».

Якщо щастя не в грошах, то в чому? J А якщо все-таки в грошах, то чому? J Кажуть, «щастя не в грошах, а їх кількості». Я Тілець за гороскопом і схильний гроші все-таки рахувати, але ніколи вони не були для мене фетишем. Гроші потрібні для реалізації інших завдань. Сомерсет Моем говорив, що «гроші це шосте відчуття, без якого інші п’ять марні». І, якщо вже так детально розглядати цю тему, варто пам’ятати ще одне відомий вислів: «Багато хто втратив здоров’я, намагаючись заробити всі гроші, які можна заробити. А потім втратили всі гроші, намагаючись повернути здоров’я».

Що було першим, що Ви створили своїми руками? Паперовий літачок. А шлях від паперового літачка до слюсаря-інструментальника 5-го розряду може оцінити той, хто розуміє різницю.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я… її використаю для ривка вперед».

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Ймовірно, зайва м’якість характеру. У сучасному бізнесі, напевно, потрібно бути більш жорстким, але я в своїй роботі звик довіряти людям, їх досвіду, професіоналізму і порядності.

Чи є у Вас улюблена книга? Якщо «так», то яка? «Майстер і Маргарита» Михайла Булгакова, «Дванадцять стільців», «Золоте теля» І. Ільфа і  Є. Петрова, повне зібрання «Законів Мерфі». Я люблю читати, цікавих книг багато, але я назвав прочитані кілька разів.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Хотілося б з Уїнстоном Черчиллем. Це людина, яку можна цитувати нескінченно: «Все, чого я хотів, це згоди з моїми бажаннями після конструктивної дискусії», яскравий приклад «розгулу демократії».

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Це вже навіть звучить якось сильно споживацьки. Диво світу тому і диво, що знаходиться там, де воно створене і це надбання «світу», тобто — світове. А наше місто і так прекрасне диво на березі Дніпра. Потрібно його берегти, прикрашати, примножувати. Це місто, де ростуть наші діти, а вони і є найбільше диво.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Нові планети — надбання людства, навряд чи це варто віддавати на відкуп окремим персонам. Але так як питання абсолютно абстрактне — запропонував би назвати «Lucky».

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Раз він до мене вже приїхав до Кременчука,  я б, звичайно, показав йому наше прекрасне місто. Потім би запропонував відвідати прекрасний курортний комплекс «Деренівська купіль» біля Ужгороду. Там вже два президента побували і йому буде приємно побачити цю перлину Закарпаття.

Яке зайняття для  Вас —  найкращий відпочинок? Спілкування з сім’єю і виховання моїх діток.