Інтерв’ю з лауреатами

 Лауреати загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ-2018» в номінації «Аграрій року»

Володимир ОСАДЧУК
генеральний директор ТОВ КОФКО Агрі Ресорсіз Україна», кандидат економічних наук

Три головні події 2018 року  за Вашою версією: Виконання річних бюджетів компанії; Святкування 10-річчя компанії в Україні; Збереження та збільшення колективу в Україні.

Ваша «Формула успіху»? Хто наполегливо працює, той обов’язково досягне своєї мети. Один в полі не вояка, колектив і комунікація – основні засоби досягення цілі.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Водієм міжміського автобусу.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Досягти нашій державі рівня одного із демократичних та економічних лідерів світу.

Бути сьогодні успішним – це… мати команду однодумців, яка заряджена на досягнення спільної мети, бути інноваційним і працювати на упередження можливих проблем.

Ваш улюблений афоризм? Віддавай людині крихітку себе. За це душа наповнюється світлом.

Головні труднощі у Вашій роботі? При реалізації нових проектів досі залишається проблема в часі, шо витрачається на погодження проектів, внутрішня логістика не забезпечує 100 % потреб попиту.

Як Ви відзначаєте гарний врожай? Дякуємо Богу і природі, що наділили Україну вчасними дощами та температурами.

Коли Україна стане аграрним лідером світу? Україна вже є аграрним лідером, тому що входить в п’ятірку експорерів пшениці, ячменю та кукурудзи, перше – соняшникової олії.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Всі гроші не заробиш! Щастя – це коли зранку з задоволенням повертаєшся на роботу, тому що там колектив однодумців.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я… зроблю все для досягення наміченого або …забезпечу додаткові  точки опори для наступних поколінь».

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Дратівливість.

Яка страва здатна покращити вам настрій? Український борщ або Салат: капуста, яблуко, горіхи, морква.

Чи є у Вас улюблена книга? Джеймс Клавелл «Шляхетний будинок».

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Ярослав Мудрий.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Олександрійський маяк. Показував зелене світло для інвесторів і промислового та логістичного розвитку міста.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Шепіт.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Розпочали б екскурсію з Донецької області.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Досягнення: створення дієздатної команди, Помилка: несвоєчасна комунікація.

Яке зайняття для  Вас —  найкращий відпочинок? Читання бізнес літератури, риболовля, відпочинок з сім’єю.

Сергій ТАРАСОВ
Засновник агрохолдингу «І & U», кандидат економічних наук України, член — кореспондент інженерної академії наук України, член Наглядової ради Центрального національного технічного університету міста Кропивницький і Почесний Професор, заслужений працівник сільського господарства України. нагороджений: почесною грамотою і Подякою Командуючого військ оперативного командування; «Схід» за громадську позицію щодо підтримки Збройних Сил України та особисту участь у волонтерській діяльності з надання допомоги військовим частинам оперативного командування «Схід»; пам’ятною нагородою «Аграрна еліта України»; орденом «За розбудову України».

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2018 році? Пройшов дью-ділідженс ЄБРР, отримав в партнери ЄБРР.

Життєві принципи, які допомагають Вам досягти поставленої мети? Нічого не можна досягати за будь-яку ціну. Потрібно жити у злагоді з собою.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Справжнім чоловіком.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Сьогодні всі мої мрії пов’язані з моїми дітьми.

Говорячи слово УСПІХ, який вміст ви в нього вкладаєте? Потрібно прагнути не просто до успіху, а до того, щоб твоє життя мало сенс.

Ваш улюблений афоризм? Як говорив Оскар Уайльд: «Розбитим можна вважати лише те життя, яке зупинилася у своєму розвитку».

Головні труднощі у Вашій роботі? Корупція влади. У кожного бізнесмена в нашій країні велика частина часу витрачається не на бізнес, а на вирішення проблем, що створюються різними структурами.

Як Ви відзначаєте гарний врожай? Організовуємо свято врожаю з нашим колективом.

Коли Україна стане аграрним лідером світу? Коли проведуть правильну земельну реформу і інші реформаторські закони, тоді Україна стане лідером не тільки в аграрній, але і в інших сферах.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? В гармонії.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я… Точно нічого не збираюся повертати. У бізнесі моя опора-це мій колектив».

Кому в цьому житті Ви заздрите? Мабуть, у даному випадку погоджуся з Дастіном Хоффманом, який сказав, що заздрить тим, хто може просто дивитися на захід сонця. А якщо говорити про якісь матеріальні блага та статуси, я нікому не заздрю, тому що заздрість труїть тіло заздрісника.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Імпульсивність.

Яка страва здатна покращити вам настрій? Я взагалі люблю смачно поїсти, таких страв багато.

Чи є у Вас улюблена книга?  Їх багато. З останніх прочитаних — «Шантарам» Грегорі Девіда Робертса.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? З одним з найвідоміших полі матів – Леонардо да Вінчі. Було б дуже цікаво з ним поспілкуватися.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало?Тадж Махал. Символ любові і краси, те, чого зараз дуже не вистачає нашому суспільству.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Навряд чи я стану цим коли-небудь займатися, тому просто стрясати повітря нереальними речами не буду.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Спочатку, звичайно, історичні місця і святині Києва, величні Карпати, Львів, Святогірську лавру у Донецькій області.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Мене люблять рідні, друзі, поважають у колективі. Про помилки не говорять, з них роблять висновки. Як казав Генрі Форд: «Помилка дає можливість почати все з початку, тільки більш розумно».

Яке зайняття для  Вас —  найкращий відпочинок? Люблю проводити час з друзями, гуляти в парку, та й просто відпочити з книгою на дивані.

 Лауреати загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ-2018» в номінації «Менеджер року»

Юрій АНТОНЮК
Голова EPAM Ukraine, віце-президент IT-комітету Європейської бізнес-асоціації (EBA)

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2018 році: Головне досягнення – це те, що наша компанія утримує лідерські позиції на ринку, як за кількістю працівників, так і за фінансовими показниками. Ми перейшли на інтенсивнішу модель розвитку, з доданою вартістю, використанням більшої кількості навичок, digital transformation, AI та big data. Ми виводимо бізнес на якісно новий рівень. В цілому IT-індустрія України «дорослішає», наразі галузь розвивається більш системно та гармонійно. В свою чергу, ми визначили пріоритетні напрями, чітко сформулювали власну стратегію розвитку та слідуємо їй.

Ваша «Формула успіху»? Успіх – це командна робота. А вдалий менеджер – не той, хто долає труднощі самостійно, а той, хто здатен організувати ефективну команду, надихнути її на нові звершення, та при цьому безпосередньо бере активну участь в роботі. Треба пам’ятати, що «битву виграє не командир» та бути готовим до важкої праці. Легко не буде.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Вченим. Однак моя юність співпала із непростим періодом у житті країни (воєнні дії в Афганістані), тому довелося стати «військовим вченим».

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Я вважаю за краще не мріяти, а ставити цілі. На даний момент я зосереджений на виведенні української IT-індустрії на якісно новий рівень. Креативні, інтелектуальні галузі – це майбутнє нашої економіки, на розвиток яких треба робити ставку вже сьогодні.

Крім того, я хочу продовжити заняття наукою та викладацькою діяльністю: мені цікаві напрями, що дозволяють поєднати 30-річний досвід в ITта сучасну науку, наприклад, квантові комп’ютери.

Бути сьогодні успішним – це… створити великий бізнес чи велику компанію, що може приносити відчутну користь у рівній мірі й співробітникам, і суспільству в цілому. Якщо бізнес не виконує цих двох функцій, він не може називатися успішним. В Україні необхідно розвивати креативний середній клас, його відсутність у нашому суспільстві – це значна проблема.

Ваш улюблений афоризм? «Безумство – робити те саме, щоразу сподіваючись отримати інший результат». Автором цього вислову вважають Ейнштейна.

Назвіть три головні якості успішного керівника? Бути командним гравцем, створювати успішну команду, здатну працювати самостійно. Наполегливо працювати, приділяти увагу деталям, бути взірцем для наслідування. Постійно підвищувати власний професійний рівень.

Хто для Вас є взірцем менеджера в світовому масштабі? Пітер Тіль. Мені імпонує його підхід до побудови бізнесу. Він успішно створює майбутнє, веде за собою велику кількість людей. Але на відміну від своїх знаних сучасників, наприклад, Ілона Маска, він відчуває міру авантюризму та не переходить межу.

Що Ви найбільше цінуєте в своїх співробітниках? На першому місці для мене завжди залишатиметься професіоналізм. Надзвичайно ціную самостійність, ініціативність, здатність брати на себе відповідальність.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Гроші забезпечують певний рівень комфорту. Щастя ж, на мою думку, в тому, щоб не виникало відчуття згаяного часу. Це стосується не лише роботи чи бізнесу, наприклад, правильне виховання дітей – це теж результат, яким можна пишатися. Щастя — у досягненні важливих для людини особистих або професійних цілей.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я… зроблю Україну інноваційною країною».

Кому в цьому житті Ви заздрите? Вченим, що працюють над вирішенням глобальних проблем людства. Тим, які мають можливість абстрагуватись від тактичних задач та зосередитись на задачах планетарного масштабу. Саме вони створюють майбутнє, тоді як ми розвиваємо сучасність.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Я часто йду на компроміс та даю людям численні шанси виправитись. Це дієвий метод для побудови команди, але неефективний як кризовий. На жаль, деколи заради досягнення результату потрібно керуватися принципом «Де борошно, там і порошно» («Лес рубят – щепки летят»), але для мене це доволі важко.

Чи є у Вас улюблена книга? Я багато читаю, «обов’язковий мінімум» — одна книга на тиждень, тому назвати єдину улюблену неможливо. Із бізнес-літератури рекомендую «Від нуля до одиниці: нотатки про стартапи, або як створити майбутнє» Пітера Тіля.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Я  інтроверт, для мене дружба – дуже особисте поняття. Але цікаво було б познайомитися з Ейнштейном та поспілкуватися з людиною такого рівня.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Моєму рідному місту Києву катастрофічно бракує хороших доріг, які я, при нагоді, переніс би сюди, наприклад, з Сінгапура – усі ці чудові автостради та розв’язки. Дороги та інфраструктура в цілому мають надзвичайне значення для формування позитивного іміджу України, адже це перше, що помічають гості нашої держави.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Це точно не був би порядковий номер. Я обрав би «наукове» ім’я. Можливе Квант.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Давайте говорити про гіпотетичного президента великої держави, а не про конкретну особистість. Я намагався би показати усе розмаїття української природи: Карпати, Дніпро, степи центральної України, море на півдні. Наша країна найбільша в Європі і дуже красива, але ми часто забуваємо про це.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Бізнес, який ми наразі розвиваємо на рівні України та східної Європи, це те, чим можна пишатися. Ми надаємо можливість для самореалізації та розвитку десяткам тисяч молодих людей. Не можу сказати, що я про щось шкодую. Напевно, не найкращим поворотом долі була армія замість занять наукою, але з часом все одно все повертається на круги своя. Якщо людина схильна до певної діяльності, вона повернеться до цього заняття. Нашому поколінню випало жити в епоху карколомних змін, відголоски тих періодів «турбулентності» ми відчуваємо досі. З одного боку – це важко назвати везінням, з іншого – це можливість бути свідками зародження чогось принципово нового.

Яке зайняття для Вас найкращий відпочинок? Мені до вподоби активний відпочинок. Взимку – гірські лижі в Карпатах, влітку – яхтовий спорт, яким можна займатися в Києві, на Дніпрі.

 Михайло БОРОДАВКО
Генеральний директор «Приватне Акціонерне Товариство «Укренергомонтаж»,
Заслужений будівельник України

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2018 році? Підписання найважливіших контрактів, котрі відкривають перспективу роботи підприємства на найближчі п’ять років. Досягнення підприємством найвищих виробничих показників за період незалежності України. Успішне завершення одного із складних та важливих для України проектів.

Ваша «Формула успіху? Займатись улюбленою справою, мислити нестандартно, виконувати задачі найкращим чином, починати з малого і мислити про велике, прагнути стати лідером, концентруватися на досягненні результату, отримувати інформацію з різних джерел, брати уроки із своїх невдач, навчатись.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Будівником, льотчиком-випробувачем.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Мрія є. Вивести очолювану мною компанію на європейський ринок будівельних послуг і увійти в десятку найкращих європейських компаній будівельних послуг.

Бути сьогодні успішним – це… отримувати задоволення від того, що ти робиш кожного дня.

Ваш улюблений афоризм? «Є одне правило для промисловця і воно в тому, щоб виробляти товар найвищої якості по найнижчій ціні і при цьому платити якомога вищу зарплату» Генрі Форд.

Назвіть три головні якості успішного керівника? Стратегічне мислення і керівництво, професіоналізм, відвертість.

Що є сьогодні найголовнішим в роботі керівника підприємства? Що дає можливість бути лідерами в своїй галузі? Що є сьогодні найголовнішим в роботі керівника підприємства? Висока компетентність, організаторські здібності, високі моральні якості, емоційно-вольові риси характеру, інтелектуальні здібності.  Що дає можливість бути лідерами в своїй галузі? Якісне, безпечне і своєчасне виконання взятих на себе обов’язків в погоджений з Заказником бюджет при реалізації контрактів.

Хто для Вас є взірцем менеджера в світовому масштабі? Стів Джобс.

Що Ви найбільше цінуєте в своїх співробітниках? Професіоналізм, відвертість, відкритість.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Щастя в отриманні задоволення від того, що ти щоденно робиш і озираючись на пройдений шлях бачиш від твоєї діяльності результат.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я… зроблю неможливе можливим».

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Гуманність.

Чи є у Вас улюблена книга? Теодор Драйзер «Фінансист», «Титан», «Стоік».

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Генрі Форд.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Коллос Родоський. Символізувало би, возз’єднання східної частини України з центральною частиною країни.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Атлантида.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Національний дендрологічний парк «Софіївка»

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Головне досягнення-подолання страху помилитись. Сама велика помилка – втрата близьких людей.

Яке зайняття для  Вас —  найкращий відпочинок? Найкращий відпочинок — горні лижі.

 Олександр КІКТЕНКО
Президент Групи Компаній Сталекс

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2018 році?
Це був дуже активний рік, було багато роботи. Ми провели переформат топ-менеджменту всередині компанії, в складі і у внутрішніх взаємодіях, зміцнили тим самим позиції лідерства нашої компанії, а також підготувалися до нових висот. Не дивлячись на всі складнощі роботи на нашому ринку зберегти і збільшити можливості колективу це дуже важливе досягнення. У квітні 2018 роки я з командою Української Бізнес Асоціації представляв нашу країну на міжнародній арені в ОАЕ, як амбасадор Українського бізнесу. Придбав коло однодумців і цікавих людей, лідерів Українського бізнесу, які один одного надихають і заряджають. Найважливішою подією 2018 року став перемога нашої компанії в найпрестижнішій і наймасштабнішій будівельній премії України – IBUILD. Експертне журі гідно оцінило наш внесок в розвиток галузі, присудивши нам премію в номінації — Лідер металлопрофілірованія. Також не менш важливою подією цього року стало те, що, не дивлячись на величезний обсяг роботи, ми не забували підтримувати спорт. Були проведені матчі в будівельній лізі, проведено кубок будівельників, а також ми надали підтримку футболу і здорового духу навіть в нашій Армії.

Ваша «Формула успіху»? Бути завжди наполегливим, завжди вдосконалюватися.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? У дитинстві я дуже любив їздити на довгі відстані, а саме до своїх бабусь і дідусів на канікули. Тому в дитинстві я мріяв стати водієм далекобійником або водієм автобуса далеких рейсів. До сих пір дуже люблю подорожувати за кермом. А пізніше я хотів стати льотчиком винищувачем, до сих пір при вигляді військових літаків у мене перехоплює дух))))

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Мрія звичайно більше пов’язана з бізнесом. Моя мрія – це створити команду мрії, зі всіма необхідними параметрами і якостями, до яких ми зараз йдемо. А також побудувати передове виробництво з усіма сучасними інноваціями, яке зможе стати прикладом для всієї країни.

Бути сьогодні успішним – це… в першу чергу потрібно бути задоволеним результатами, розуміти, що твої партнери та клієнти задоволені, а також робити все, здавалося неможливе, щоб твої досягнення викликали захоплення і бажання брати приклад.

Ваш улюблений афоризм? Перше, що приходить в голову, це звичайно не афоризм, а скоріше цитата, сказана Генрі Фордом: «Якість — це робити що-небудь правильно, навіть коли ніхто не дивиться». Такий плакат висить у нас на виробництві.

Назвіть три головні якості успішного керівника? Людяність, мудрість і особиста ефективність.

Що є сьогодні найголовнішим в роботі керівника підприємства? Що дає можливість бути лідерами в своїй галузі? Максимальна залученість самого керівника, любов до своєї справи, а також самовідданість і повна самовіддача. Власник повинен сам чітко розуміти цілі, завдання і місію своєї компанії, вміти розрахувати необхідні ресурси для досягнення цих цілей. Повинен постійно розвивати лідерські якості, постійно вчитися і бути прикладом для свого колективу. Постійно спілкуватися зі своїм колективом, керівниками і рядовими співробітниками, а також з партнерами і клієнтами, щоб бачити і розуміти повну картину в своєму бізнесі.

Хто для Вас є взірцем менеджера в світовому масштабі? Ілон Маск, Стів Джобс, Генрі Форд, так як вони зразки самовіддачі, побудови системності та постійного самовдосконалення.

Що Ви найбільше цінуєте в своїх співробітниках? Чесність, ініціативність, особисті якості, у кожного вони свої, а разом ми повноцінна команда з повним набором потрібних якостей, а також самовідданість, взаєморозуміння і взаємоповага, ну і звичайно бажання розвиватися.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Звичайно щастя не в грошах, а в їх кількості, жартую)))) Але в кожному жарті є частка правди, тому що гроші дозволяють досягати цілей, вирішувати завдання і дають певну свободу в наших рішеннях А взагалі щастя – це коли ти досягаєш успіху, коли навколо тебе успішні колеги і партнери, задоволені клієнти і при цьому ти можеш приділяти достатньо часу своїм рідним і близьким.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я… попрошу у вас ще важіль))))) для того щоб докласти свою лепту в розвиток світу з метою прогресу, як технологічного, інтелектуального, так і духовного».

Кому в цьому житті Ви заздрите? Якщо чесно я взагалі ніколи не заздрю. Я завжди дивувався визначенню цього почуття, для мене це більше усвідомлення до чого прагнути. Почуття заздрощів можливо у мене якщо і є, то я відчуваю його як щось недосяжне, яке можливо треба досягти, але тільки якщо я розумію що це правильний орієнтир.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Скрупульозність в дрібницях і бажання братися за все і робити все самому. Я над цим постійно працюю, сортуючи всі свої задачі за пріоритетністю і послідовності, розподіляючи їх на свій колектив, але ще є над чим працювати.

Чи є у Вас улюблена книга? Якщо «так», то яка? Назвати одну важко, назву кілька: «7 Навичок високоефективних людей» (Стівен Кові), «Homosapiens» (Ной Харарі), «Думай і багатій» (Наполеон Хілл), «Перехід до блакитного океану» (Чан Кім), «Нова земля» (Екхарт Толле). Часу читати художню літературу, на жаль, немає, тому такий ось специфічний набір.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Цікаве питання, дуже багато великих і цікавих особистостей було за історію розвитку цивілізації. Мені, чомусь здається, що це міг би бути Олександр Македонський, можливо, тому що в наше століття стрімкого розвитку і конкуренції постійно ведеться боротьба, битви з труднощами і суперниками. Напевно це в мені говорить бойовий дух, жага перемог і звершень, звичайно разом зі своїм колективом)))

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Я б переніс в Україну міністерство щастя)))) Наскільки мені відомо, воно є в Дубаї. Це звичайно не зареєстроване диво світу, але мені здається це дійсно диво, цілий державний орган, де міністр щастя разом зі своєю командою щодня думають, як зробити жителів своєї країни щасливішими, ну хіба це не диво?

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Можливо, я назвав би її Провідна зірка, кожен бачить в зірках свої орієнтири і мені б теж хотілося, щоб назва була особлива, давало якийсь орієнтир і надію.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? В першу чергу я повів би його в Печерські Лаври, це місце де я жив з самого свого народження, мої батьки в той час знімали там кімнату. Це місце з колосальною енергетикою і особливим магнетизмом.

Ще я б показав йому види нашого чудового міста з води, покатав би його на катері по Дніпру.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Я думаю, що всі головні досягнення ще попереду, тому що у мене багато орієнтирів і цілей, які я хочу досягти. З того що вже досягнутого це те, що у мене є велика і дружна сім’я, прекрасний колектив однодумців, як всередині компанії, так і в бізнес співтоваристві.

Ми завжди робимо, якісь помилки в житті, найголовніше – не робити їх двічі. Розмірковуючи над найбільшою… якщо чесно я намагався не допускати помилок у житті. Але можливо це те, що перед тим як зануритися з головою в складний бізнес я не вивчив які-небудь легші шляхи або більш привабливі напрями. Хоча я не можу сказати, що я сильно про це шкодую.

Яке зайняття для  Вас —  найкращий відпочинок? Це прогулянки з сім’єю, спілкування з друзями, спорт і саморозвиток.

 Лауреати загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ-2018» в номінації «Лідер малого та середнього бізнесу року»

Тетяна ВЕЛИКА
Генеральний директор ТОВ «Глобал Інвест Груп»

Існуючі на даний час корпоративні нагороди: Ми отримали кілька нагород від Національного бізнес Рейтингу: Золото рейтингу серед суб’єктів господарювання України за показником «Рентабельність власного капіталу» і Золото рейтингу серед суб’єктів господарювання Київської області в номінації «Платоспроможність».

Найвагоміші здобутки Вашої компанії в 2018 році: У 2018 році обороти зросли в 4 рази. Це було зростання в усіх напрямках: кількість, якість замовлень, нові клієнти та підрядники. Кількість працівників потроїлася, кількість заходів, які були організовані — 861. Більше уваги стали приділяти навчанню співробітників.

Девіз Вашого підприємства: «Do what you love. Love what you do».

Хто чи що є талісманом для Вашої компанії?: Талісманом нашої компанії є Єва Топурія (моя дочка). З перших днів її життя всім колективом називаємо Єву «ген.діром».

Життєві принципи, які допомагають Вам досягти поставленої мети: Головний життєвий принцип, який допомагає досягати поставлених цілей: бути чесною з собою і оточуючими, такого ставлення вимагаю і по відношенню до себе. Ніколи не падати духом перед будь-якою проблемою. У житті немає нічого складного, поки ми самі не почнемо ускладнювати.

Як ви вважаєте, що дозволило вашій компанії вийти в лідери? У чому ваша унікальність?: Ми будуємо справжні партнерські відносини з клієнтами і підрядниками. Вони чесні, побудовані на професіоналізмі і чіткій субординації. Практично ніколи не виникають конфліктні ситуації і клієнтам з нами комфортно. Адже коли клієнт шукає підрядника, то він підсвідомо сподівається, що проблем в його житті стане менше. Всі ці принципи привели нас до успіху.

Які передові технології застосовуються в роботі компанії? Чи враховується позитивний досвід інших країн?: Оскільки в сфері конференц-сервісу я працюю вже 15 років, при створенні своєї компанії враховувала всі помилки і сильні сторони попередніх роботодавців. Так, ми рівняємося на наших конкурентів, використовуємо знання, які отримуємо, беручи участь в різноманітних профільних заходах, які організовані на території України і за її межами.

Чи існує в сфері Вашої професійної діяльності таке поняття, як «Кодекс честі»? Ваш професійний і особистий «Кодекс честі»: Так, кодекс існує і він називається «Кодекс поведінки постачальників». Його розробив Глобальний Фонд і ми його підписуємо і погоджуємося з усіма умовами кожен раз, як підписуємо новий контракт з Міжнародними організаціями. Наша компанія, як правило орієнтується на співпрацю саме з МО. Також, в компанії цінуються принципи чесної співпраці з клієнтами та підрядниками.

Яким чином велику кількість різних людей змусити думати про успіх однієї компанії?: Правильна мотивація – запорука успіху. Вся компанія повинна чітко розуміти місію компанії та глобальні цілі. Дуже важливо себе оточити людьми, які на одній хвилі з тобою, тими, хто розділяє твої життєві принципи.

Бути сьогодні успішним — це … знайти те, що любиш і робити це. Мати непохитне бажання досягти успіху, чіткий план дій і стратегію, йти в ногу з часом, і слідувати за останніми тенденціями або ж бути тренд сетером, якісно мотивувати свою команду.

Ваш улюблений афоризм?: Велич великої людини виявляється в тому, як поводиться з маленькими людьми (Карлейль).

Філософсько-економічне питання: коли, на вашу думку, малий бізнес стає великим?: Як сказав філософ Ігасед: «Я є я і моє оточення». Іншими словами, я б сказала так: бізнес стає великим тоді, коли в нього повірила більше ніж одна людина».

Яким ви бачите майбутнє малого і середнього бізнесу в Україні?: Майбутнє малого і середнього бізнесу перспективне! Економіка виходить з кризи, інфляція знижується і загальний настрій власників малого та середнього бізнесу набирає позитивну динаміку.

Хто з видатних діячів людства може бути зразком і прикладом для співробітників Вашої компанії?: Зразком і прикладом для співробітників нашої компанії міг би стати Уїнстон Черчілль. Особисто я захоплююся хоробрістю і вчинками політика, не дивлячись на всі обставини. Одна з його фраз чітко відображає настрій всіх співробітників компанії: «Така наша політика. Ви питаєте, яка наша мета? Я можу відповісти одним словом: перемога — перемога будь-якою ціною, перемога, незважаючи на всі жахи; перемога, незалежно від того, наскільки довгий і тернистий може виявитися до неї шлях; без перемоги ми не виживемо. Однак я приймаю свої обов’язки з енергією і надією. Я впевнений, що люди не дадуть загинути нашій справі. Зараз я відчуваю себе вправі вимагати допомоги від кожного, і я кажу: «Ходімо ж вперед разом, об’єднавши наші сили».

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Щастя не в грошах, а в можливостях, які вони нам дарують. Особисто для мене, наявність грошей – свобода дій.

Що є гордістю вашої компанії?: Гордість моєї компанії – люди, які в ній працюють. Пліч-о-пліч, безвідмовно, з вірою в те, чим займаємося день у день, ми якісно підходимо до вирішення будь-якого питання.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась?: Якщо говорити про професійну мрію, я кілька років мрію відкрити представництва нашої компанії в інших країнах. Віримо і все для цього робимо, щоб найближчим часом втілити мрію в життя.

Ірина ДУБЧУК
Комерційний директор, співвласник  компанії «Тигрес»

Існуючі на даний час корпоративні нагороди: Компанія «Тигрес» – соціально–відповідальна. Ми підтримуємо ініціативи громадських організацій на регіональному та національному рівнях. Щодо нагород, то м’яконабивні  іграшки ТМ Тigres двічі поспіль перемагали у національному конкурсі «Краща іграшка». Маємо нагороди за участь у конкурсі «Хіт. Найкраще для малюка».

Найвагоміші здобутки Вашої компанії  в 2018 році: У 2018 році компанія «Тигрес» випустила понад 100 новинок пластмасових та м’яконабивних  іграшок, успішно реалізувала ліцензійний проект спільно з компанією Disney та випустила дизайнерську капсульну колекцію для немовлят «Tigres by ANAN».

Девіз Вашого підприємства: «Все найкраще дітям! Зростаємо разом!».

Хто чи що є талісманом для Вашої компанії? Оберегом вважаємо святого Миколая. Бо ж він робив щасливими дітей.

Життєві принципи, які допомагають Вам досягти поставленої мети: Наполеглива праця щодня.  Віра у себе.

Як ви вважаєте, що дозволило вашій компанії вийти в лідери? В чому ваша унікальність? Наша мета – виробництво якісної та безпечної продукції для розвитку та пізнання навколишнього світу теперішніми та майбутніми поколіннями. Щороку ми розширюємо асортимент товарів для наших споживачів цікавими новинками, а також активно завойовуємо експортні ринки.

Які передові технології застосовуються в роботі компанії? Чи враховується позитивний досвіт інших країн? Ми беремо участь у світових та міжнародних виставках. Впроваджуємо новітні технології та інвестуємо у виробничі потужності. Для виробництва іграшок використовуємо сучасні термопластавтомати австрійського виробництва  ТМ  ENGEL, роботи для нанесення малюнків за технологією IML та конвеєри для автоматизації процесу складання іграшок.

Чи існує в сфері Вашої професійної діяльності таке поняття, як «Кодекс честі»? Ваш професійний і особистий «Кодекс честі». Бізнес – це поєднання довіри і професіоналізму. 

Як велику кількість різних людей спонукати думати про успіх однієї компанії? Щаслива посмішка дитини, яка тримає в руках нашу іграшку – найсильніша мотивація для кожного працівника. Цінності компанії = цінності працівника – це  формула успіху.

Бути сьогодні успішним – це… щодня працювати над собою!

Ваш улюблений афоризм? Немає нічого неможливого!

Філософсько-економічне питання: коли, на Вашу думку, малий бізнес стає великим? Коли бренд починають впізнавати споживачі. Коли цінність бренду у свідомості споживачів набагато вища за ціну.

Яким Ви бачите майбутнє малого та середнього бізнесу в Україні? Впевнена, що українці цінують й цінуватимуть якісні товари, тому, незважаючи на ситуацію на ринку, якісні виробники завжди матимуть попит в Україні.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Щастя – це дім, у якому лунає дитячий сміх.

Що є гордістю вашої компанії? Секрет успіху компанії – талановиті дизайнери та конструктори. Вони слідкують за сучасними тенденціями та створюють іграшки, які подобаються найвибагливішим покупцям – дітям.

Чи є у Вас мрія, яка покищо не здійснилась? Щоб представництво української компанії «Тигрес» було в кожній країні світу, а наші іграшки в кожному домі, де лунає дитячий сміх.

Руслана ЦАХЛО
Президент компанії Громадська організація «Спілка майстрів краси України»

Найвагоміші здобутки Вашої компанії в 2018 році: Визнання компанії в інших країнах, перемоги на міжнародних чемпіонатах, світовому чемпіонаті в Парижі.

Девіз Вашої компанії: Бути першим, бути кращим!

Хто чи що є талісманом для Вашої компанії?: Лебідь. Символ жіночої любові, грації і вірності.

Життєві принципи, які допомагають Вам досягти поставленої мети: Віра. Життєлюбність.

Як ви вважаєте, що дозволило вашій компанії вийти в лідери? У чому ваша унікальність?: Любов до професії, прагнення до нових перемог. Наша унікальність, напевно, в командному дусі, так як ми робимо спільну добру справу, розвиваючи індустрію краси.

Які передові технології застосовуються в роботі компанії? Чи враховується позитивний досвід інших країн?: Ми провели 10 чемпіонатів за кордоном в таких країнах, як Туреччина, Італія, Литва, Польща і на сьогоднішній день маємо багато пропозицій з інших країн, маємо свій графік заходів, приємно спостерігати, як росте і розвивається молодь.

Чи існує в сфері Вашої професійної діяльності таке поняття, як «Кодекс честі»?: Безумовно. Я вважаю, в будь-якому бізнесі повинен існувати професійний кодекс честі.

Яким чином велику кількість різних людей змусити думати про успіх однієї компанії?: Тут потрібно мати в складі команди лише однодумців, по-іншому не змусиш.

Бути сьогодні успішним — це… значить ніколи не зупинятися на досягнутому, постійно розвиватися, самовдосконалюватися.

Ваш улюблений афоризм?: Я цього хочу і це буде.

Філософсько-економічне питання: коли, на вашу думку, малий бізнес стає великим?: Крок за кроком.

Яким ви бачите майбутнє малого і середнього бізнесу в Україні?: Майбутнє це ми. Моя компанія частинка цього майбутнього.

Коли ваша компанія стане корпорацією?: Ми з кожним роком збільшуємо штат, завдяки своїм робочим результатами, подаючи приклад багатьом майстрам країни і я сподіваюся, що в найближчому майбутньому ми станемо великою корпорацією.

Хто з видатних діячів людства може бути зразком і прикладом для співробітників Вашої компанії?: Коко Шанель.

Якщо щастя не в грошах, то в чому?: Не в грошах щастя, прийнято говорити, і все ж людина не може існувати без грошей. Якщо гроші є, то щастя, звичайно, не в них, а якщо їх немає, то щастя дуже схоже на грошову купюру.

Що є гордістю вашої компанії?: Важливим показником успіху компанії є те, що серед моїх колег є люди, які мають високий статус головної судді, які відбулися в нашій професії, це — переможці міжнародних і світових чемпіонатів.

 Лауреати загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ-2018» в номінації «Готельний комплекс року»

Готель BANKHOTEL
Генеральний менеджер — Тарас Кузик

BANKHOTEL ART CONGRESS HALL гостинно відкрив свої двері гостям і жителям міста 8 червня 2018 року. Знаходиться готель в історичній частині Львова в реконструйованій будівлі колишнього Австро-Угорського банку. Філія Австро-Угорського банку була побудована в період бурхливого економічного розвитку міста (з 1870-х по 1914 рр.). Його проектуванням займалися два архітектора — випускники львівського політехнічного університету Едмунд Жихович і Міхал Лужецький. Готель BANKHOTEL налічує 7 поверхів і 101 номер. Кожен номер має свій розкішний і унікальний абстрактний патерн. Головний колір абстракції задає колір всьому номеру, що дозволяє відчути особливу художню атмосферу початку ХХ століття.

Три головні події 2018 року за Вашою версією: 1. Відкриття готелю 2. Отримали найвищу середню оцінку від гостей у рейтингу системи Booking серед усіх готелів міста Львова. 3. Відкриття арт-бару SATIRIKON.

Чому клієнти при виборі віддають перевагу вашому готелю? 1. Готель має історію та унікальний дизайн. 2. Зручне розташування в центральній історичній частині міста, зручне сполучення з аеропортом та залізничним вокзалом. 3. Сервіс, увага до деталей, наприклад у нас в кожному номері є подушкове меню для вибору найкомфортнішого варіанту для сну, також є книжкове меню – десятки книжок різної тематики, на декількох мовах, які гість може обрати і читати. 4. Якщо мова йде про бізнес, то ми пропонуємо найкращу площадку для бізнес подій – унікальний конференц-зал, що може розмістити 270 осіб і через 10 хв. розділити учасників на потоки. Завдяки мобільним перегородкам ми можемо конференц-зал розділити на 7 окремих конференц-румів. 5.Готель має вдалу інфраструктуру – розкішний ресторан SAFE з шоу-програмою «The singing waiters», винний бар RESERVE з винною картою, що налічує більше 270 позицій. Панорамна тераса з якої відкривається романтичний краєвид на історичну частину міста, нічний арт-бар SATIRIKON з унікальною коктейльною картою та експозицією робіт карикатуристів, також є бюті зона.

Девіз вашого готелю: BANKHOTEL –THE CODE OF EXCELLENCE.

Хто чи що є талісманом для вашого готелю? Скоріш за все найкращим талісманом для готелю є команда, команда однодумців.

Життєві принципи, які допомагають Вам досягти поставленої мети: Бути впевненим у своїх діях і завжди доводити справи до кінця. Якщо зробив щось на 95% це рівноцінно нулю, адже прийде момент коли все прийдеться робити з початку. Я — максималіст і намагаюсь жити згідно своїх принципів. Для мене важливо щоб мої дії не розходились з поглядами.

Чи існує в сфері Вашої професійної діяльності таке поняття, як «Кодекс честі»? Ваш професійний і особистий «Кодекс честі». Для мене як і в житті, так і в професії є один єдиний принцип – не зраджувати… собі, своїм принципам, своїм обіцянкам.

Як велику кількість різних людей спонукати думати про успіх однієї компанії? Важливо, щоб в команді були люди із однаковими цінностями, які співзвучні із цінностями, що декларує бізнес. Наступний етап – розуміння, що кожен на своєму місці може впливати на кінцевий результат, тому успіх – це внесок кожного.

Говорячи слово УСПІХ, який вміст ви в нього вкладаєте? Успіх – це праця і знання. Бути успішним – це здоровий трудоголізм, рука на пульсі завтрашнього дня і відсутність страху визнати, що ти чогось не знаєш.

Ваш улюблений афоризм? Ніколи не боятись робити правильні речі.

Хто з видатних діячів може бути взірцем для працівників Вашої компанії? Я б сказав, що бувають випадки, коли я хочу поставити в приклад своїх працівників.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Щастя не в грошах, щастя в митях, а от, що необхідно кожному щоб ці миті створити тут вже індивідуально… головне запам’ятовувати та колекціонувати ці миті і переглядати тоді, коли шукаєш мотивації та натхнення.

На Вашу думку, три найважливіших аспекта для успішного готельного бізнесу? 1. Команда однодумців. 2. Прислухатись до думки гостей 3. Рука на пульсі тенденцій.

Коли Ви відвідуєте інші готелі, на що в першу чергу звертаєте увагу? Які ключові параметри для Вас при виборі готелю? Професійність працівників: вигляд, мова, подача. Чистота, особливо у негостьових зонах. Креативність.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Хочу провести у готелі подію міжнародного масштабу. Наприклад презентацію нового APPLE.

 Лауреати загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ-2018» в номінації «Лідер страхового ринку року»

Наталія БАЗИЛЀВСЬКА
Голова Правління Граве Україна, Віце Президент Української Федерації Убезпечення

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2018 році? Звичайно, головними подіями для нас є довголіття нашого концерну, а саме 20-річчя присутності в Україні і 190-річний ювілей Grawe в Австрії. Доки на ринку страхування затишшя, на жаль, доти чимось особливим в професійній сфері особливо не похвалитися, хіба тим, що ринок росте пропорційно економічному зростанню в країні, що звичайно ж радує. Дуже хотілося б, щоб цей ринок здобув ті масштаби і напрямки, які йому притаманні в країнах Європи.

Ваш життєвий девіз? Хто хоче шукає можливості, хто не хоче шукає причини.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Лікарем.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Мені б дуже хотілося подивитися на цей світ через 200, 500 і 1000 років.

Бути сьогодні успішним – це… Успіх — це можливість бути собою.

Ваш улюблений афоризм? Можливо він не найулюбленіший, але найбільш значимий для мене зараз, коли ти мама двох дітей. Не розповідай, а показуй.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Звичайно ж щастя не в грошах, просто гроші дозволяють досягти бажаного результату значно швидше і без думки про те, де ж їх взяти. Гадаю, що щастя — це самореалізація в усьому, що для тебе важливо.

Що Ви не любите в своїй роботі більше всього? Не люблю бути начальником.

Ви згодні, що ризиксправа шляхетна? Вважаю — так, хоча це не завжди мій життєвий принцип. Професія внесла корективи.

А Ви себе застрахували? (які види страхування?) Звичайно ж, інакше як ми можемо надавати послуги, якими ми самі не користуємось. У мене є практично всі види полісів Граве Україна (Страхування життя, КАСКО, відповідальність, туризм).

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я…» Я б погодилася з першоджерелом, але в контексті – переверну світ, а не зрушу.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Перфекціонізм.

Чи є у Вас улюблена книга? Найулюбленішої немає. Більшість книг після прочитання стають улюбленими.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Складно сказати. Думаю, мені були б близькі ідеї декабристів …

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Піраміду Хеопса. Символізувала б вічність принципів світобудови.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Далекс.

Уявіть що до Вас в гості завітав зарубіжний партнер з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Україна чудова країна і багата своєю історією. Звичайно, я б показала Київ та всі його історичні місця.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Досягнення — все, що у мене є. Помилка — те, що я більше часу приділяю терміновим справам, а не важливим.

Яке зайняття для  Вас —  найкращий відпочинок? Подорожі, бути з дітьми, спорт.

Галина КІМ
Генеральний директор «Страхова компанія «Ю.Ес.Ай.»
Нагороди: Диплом за розвиток страхового ринку України

Три головних події 2018 року по Вашій версії: Створення професійної команди, увійшли в п’ятірку лідерів по ОСАГО, стали лауреатами в номінації «Лідер страхового ринку».

Ваша «Формула успіху»: Бути в гармонії з реальністю, і, роблячи менше, ти досягнеш набагато більшого.

Ваш життєвий девіз: Приймай людей такими, якими вони є, не намагайся їх змінити.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві?: Лікарем.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась?: Працювати у великому холдингу.

Бути сьогодні успішним — це … займатися улюбленою справою.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Правильно, не в грошах, а в їх кількості.

Що Ви не любите в своїй роботі найбільше?: Коли через одну зустріч змінюється весь робочий графік.

Ви згодні, що ризик — справа благородна?: Абсолютно вірно. Ризик це — справа шляхетна, але при цьому слід поєднувати ризик із відповідним забезпеченням на випадок збитків.

А Ви себе застрахували?: Звичайно. У мене є договір обов’язкового ОСАГО, КАСКО і Нещасні випадки (застрахований син), добровільне медичне страхування.

Кому в цьому житті Ви заздрите?: Цього робити категорично не можна. Успішна людина вміє приймати успіхи інших.

Яка риса характеру — Ваш головний недолік?: Не завжди можу дослухати співрозмовника до кінця, якщо співрозмовник повільний.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником?: З Маргарет Тетчер.

Яке диво світу Ви хотіли б перенести в своє рідне місто?: Піраміди — це символ величезної праці і вміння керувати величезною кількістю людей для досягнення мети.

Якби Ви відкрили нову планету, як би Ви її назвали?: ЮЕСАЙ.

Уявіть, що до Вас в гості приїхав закордонний партнер з проханням показати Україну. Куди б Ви його запросили на екскурсію?: Обов’язково західну Україну з усім її колоритом.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою?: Головне досягнення в житті — це син. Помилкою можна вважати дуже багато, головне як до цього ставитися, якщо ти знаєш як це виправити, це вже не помилка.

Яке зайняття для Вас — найкращий відпочинок?: Бути з сім’єю.

 

 Лауреати загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ-2018» в номінації «Спортсмен року»

Олександр АБРАМЕНКО
Спортсмен-інструктор штатної збірної команди України з фрістайлу. Заслужений майстер спорту України з фрістайлу. Олімпійський чемпіон з фрістайлу ЗОІ 2018 Корея. Володар малого кришталевого глобуса 2016

Ваш життєвий девіз? Немає нічого неможливого.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Мріяв стати машиністом потяга, дуже подобались поїзда.

Чи є у Вас мрія, яка поки не здійснилась? У спортивній кар’єрі мрія здійснилась. Виграв олімпіаду.

Ваша головна спортивна мрія? Виграти олімпіаду.

Бути сьогодні успішним — це досягати того, чого прагнеш.

Ваш улюблений афоризм? Не важливо як повільно ти просуваєшся, головне, що ти не зупиняєшся.

Хто для Вас є взірцем спортсмена? Бубка Сергій Назарович.

Як Ви відпочиваєте після довгих змагань? Відволікаюсь на улюблені справи.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Шоколадка.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я… зроблю сальто».

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Лінь.

Яка страва здатна покращити вам настрій? Смажена картопля.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Христофор Колумб.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Статую Зевса, символізувало б що місто багате на олімпійців.

Якби Ви відкрили нову планету, як би Ви її назвали? Планета Гора.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б Ви його запросили на екскурсію? До Києва.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Олімпійське золото. Помилок, про які шкодую не маю.

Яке зайняття для  Вас —  найкращий відпочинок? Засмагати на морі.

Дар`я БІЛОДІД
Заслужений майстер спорту України, чемпіонка Світу 2018, чемпіонка Європи 2017

Найвагоміші досягнення 2018 року? Чемпіонка Світу по дзюдо 2018 (Баку, Азербайджан), чемпіонка Світу по дзюдо серед юніорів 2018 ( Нассау, Багами).

Ваш життєвий девіз? Немає нічого неможливого.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Мріяла і зараз мрію стати олімпійською чемпіонкою.

Ваша головна спортивна мрія? Олімпійське золото.

Бути сьогодні успішним — це велика праця і бажання бути найкращим.

Ваш улюблений афоризм? «Успіх – це 1% таланту і 99% праці».

Хто для Вас є взірцем спортсмена? Сергій Бубка.

Як Ви відпочиваєте після довгих змагань? Я їду в якусь теплу країну на тиждень і насолоджуюсь теплим морем і сонячним настроєм.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Для мене щастя – це, в першу чергу, коли моя родина здорова і знаходиться поряд зі мною. Також щастя — досягнення мрій і самий процес їх досягнення (тренування, збори, змагання, різні емоції, труднощі, які я маю пережити), у результаті ти розумієш, що це і є справжнє щастя — насолоджуватися кожним моментом.

Дайте мені точку опори і я покажу все, на що здатна.

Кому Ви заздрите? Нікому не заздрю, бо не хочу марно витрачати свій час. Я краще буду більше працювати і зроблю так, щоб заздрили мені. Заздрять тільки ті люди, які не можуть досягнути своєї мети і нічого для цього не роблять. А я тільки захоплююся видатними особистостями і намагаюся перевершити їх досягнення.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Запальність.

Яка страва здатна покращити вам настрій? Паста чи смачний десерт 🙂

Ваша улюблена книга? Дуже подобається книга «Розум чемпіонів». Я вважаю, що кожен спортсмен повинен її прочитати, це дуже хороша мотивація для досягнення мрій.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? «Kindness planet».

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? На Андріївський узвіз, на Софіївську та на Михайлівську площу.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Найголовнішим досягненням — те, що я стала наймолодшою чемпіонкою світу в історії дзюдо. А помилку виділити не можу, бо кожна помилка робить мене сильнішою і допомагає досягнути своєї мети. Тож, для мене помилка — це більше плюс, ніж мінус. Всі люди помиляються, але хтось опускає руки, а хтось дивиться на це з іншого боку і робить все для того, щоб більше ніколи не допустити цю помилку.

Яке зайняття для  Вас —  найкращий відпочинок? Найкращий відпочинок — це провести день у спа-центрі та смачно поїсти 🙂

Олександр УСИК
Заслужений майстер спорту, Чемпіон світу та Європи, Олімпійський чемпіон 2012, Абсолютний чемпіон світу з боксу в першій важкій вазі (за версіями WBO (Super), WBC (Diamond), IBF, WBA (Super), The Ring. Володар кубка Мухаммеда Алі

Найвагоміші здобутки в Вашій професійній діяльності в 2018 році: Переміг в World Boxing Super Series, де завоював 5 престижних поясів і кубок Мухаммеда Алі і став Абсолютним чемпіоном світу в першій важкій вазі. Став першим в історії світового боксу важковаговиком (до 91 кг), якому вдалося зібрати всі пояси одночасно. Визнано таким, що Боксером року-2018 Sports Illustrated, BoxRec, ESPN, The Ring, BoxingScene, Yahoo і Boxing Writers Association of America.

Ваш життєвий девіз: «Люби і будеш коханим».

Ваша «формула успіху»: Мені допомагає цілеспрямованість, амбіції, дитячі мрії, просто хотів займатися цим чудовим видом спорту — боксом.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві?: Машиністом. Це найперше, що я говорив, не знаючи, що машиніст це не водій. Потім я мамі говорив, що буду президентом, а коли вона запитувала президентом чого, я відповідав — світу цього. Коли став старше, сказав, що буду президентом тієї країни, в якій я живу, мама сміялася.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась?: Врятуватися хочу. Хочу, щоб врятувалися мої близькі і взагалі всі люди йшли до спасіння. Але поки вони туди не йдуть.

Ваша головна спортивна мрія: Моя головна спортивна мрія — щоб хоча б один з моїх дітей побив мій рекорд в досягненні цілей. Я ж ще й абсолютний чемпіон світу в суперважкій ваговій категорії. Завжди кажу про свою мрію в теперішньому часі, як ніби у тебе вже є те, що ти хочеш.

Ваш улюблений афоризм?: Щоб життя прожити, знати треба, але чимало, два важливих правила запам’ятати для початку: вже краще голодувати, ніж будь-що їсти і все життя прожити одному, ніж з ким попало (Омар Хайям).

Хто для Вас зразок спортсмена?: Для мене зразок спортсмена — це Василь Ломаченко, тому що цей хлопець не тільки мене, а й багатьох інших хлопців змусив на якісь неймовірні досягнення. Він для мене зразок спортсмена і зразок того, як потрібно любити те, що ти робиш.

Як Ви відпочиваєте після довгих змагань?: Я не напружуюся. Я їжджу з родиною по країні, по світу, їжджу в різні країни Європи, Азії.

Якщо щастя не в грошах, то в чому?: У любові. Гроші — це хороший слуга, але поганий пан.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я ... переверну весь світ. А у відповідь вам дам точку опори».

Яка риса характеру — Ваш головний недолік?: Я дуже-дуже-дуже упертий. Можливо, в якійсь мірі це недолік, а в якійсь мірі — достоїнство.

Яка страва здатна підняти Вам настрій?: Дуже гарячий борщ з тушкованими реберцями або зі шматочком м’яса без сметани.

Чи є у Вас улюблена книга?: Біблія — моя улюблена книга, в якій є відповіді на всі питання. 3 рази поспіль читав Пауло Коельо «Алхімік».

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником?: Я б із задоволенням подружився з літературними героями, класиками, з Олександром Сергійовичем Пушкіним, з Достоєвським із задоволенням поспілкувався б, попросив би його попрацювати у нього і подивився, як він живе, як він пише.

Яке диво світла Ви хотіли б перенести в своє рідне місто?: Чужих чудес нам не треба, у нас своїх чудес багато — Запорізька Січ, Києво-Печерська Лавра, Карпати, гори, море.

Якби Ви відкрили нову планету, як би Ви її назвали?: 17 ярдів.

Уявіть, що до Вас в гості приїхав Президент США з проханням показати Україну. Куди б Ви його запросили на екскурсію?: Ну, якби до мене приїхав на даний момент Трамп, я б показав йому Києво-Печерську Лавру, провів його в нижні і верхні печери, розповів йому про ченців, які там лежать, які служили Всевишньому і служили людям і досі це роблять. Потім би я його повіз на природу, покатав би його по Дніпру. Відвіз до мами в Чернігівську область, показав би йому луг безкрайній, річку, в якій плавають лебеді, нагодували б його нашою нормальною сільською їжею, а потім в Карпати б з ним поїхали, на Говерлу. Передайте йому, що я можу провести дуже хорошу екскурсію по нашій прекрасній країні.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою?: Найголовніше досягнення життя — то, що я православний християнин. Недоліки — я злий, грубий, негарний, високий і зухвалий хлопець.

Яке зайняття для Вас — найкращий відпочинок?: Коли у мене є така можливість, я просто хочу посидіти вдома 2-4 дня, можу вийти в магазин, хлопці друзі приїжджають. А потім мені набридає пасивний відпочинок «морських котиків», хочеться помандрувати, поїхати на екскурсію, дізнатися про релігію і побут, традиції різних країн.

 Лауреати загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ-2018» в номінації «Нова генерація року»

Тетяня ПЕТРАКОВА
Головний редактор всеукраїнського соціального глянцю «Ukrainian People», автор понад 500 соціальних проектів для дітей України, магістр журналістики, магістр психології, нагороджена медаллю «За Заслуги» ІІ ступеню від ассоціації СБУ; нагороджена медаллю За Заслуги  від фонду підтримки Національної безпеки України,  нагороджена орденом «Патріот України»

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2018 році? Презентація та вихід другої «Енциклопедії дитячих талантів», яка об’єднала понад 1000 дітей з різних куточків України, отримання ордена «Патріот України», створення першого форуму для батьків на тему «Безпечний світ дитини», який об’єднав найвідоміших фахівців та тисячі матерів з усіх регіонів України – це найактуальніша подія, враховуючи сучасні реалії, проведення премії «100 успішних українок», героїнями якого стали волонтери, меценати, благодійники та багатодітні матері.

Ваша «Формула успіху»? Немає жодних формул, лише усвідомлення того, що задля бажаного результату  потрібно працювати… важко працювати! Завжди потрібно діяти,  створювати,  розвиватись,  бо життя любить лише тих, хто рухається щодня!

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Завжди мріяли стати людиною, бо нею не народжуються, а стають завдяки діям на благо іншим.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Жити  в країні для людей!  Впевнена, нашу країну з нашими свідомими людьми це вже невдовзі чекає.

Бути сьогодні успішним – це… Успіх – це стан душі, в першу чергу, як і вміння рухатись вперед, не дивлячись на поразки, зберігаючи віру в свої сили.

Ваш улюблений афоризм? Бажаєш залишити після себе слід – не топчись на місці!

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Щастя в  кожній хвилині, головне навчитись цінувати те, що дає нам життя!

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я… переверну цей світ».

Кому в цьому житті Ви заздрите? Ми повинні навчитись не заздрити, а надихатись тими людьми, які творять себе та наш оточуючий світ.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Перфекціонізм, емоційність.

Яка страва здатна покращити вам настрій? Враховуючи те, що я не їм 12 років м’ясо – зелень та овочі.

Чи є у Вас улюблена книга? «Атлант розправив плечі» Айн Рєнд.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Є жінка, яка надихає мене і зараз, Ліна Костенко, жінка, яка живе поза часом.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Аль-Акса мечеть із Єрусалиму.  Це місце, яке є знаковим для мене, це символ – миру, добра, та єдності, саме тому що цього потребує наше суспільство.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Планета «Земля» — вона існує, але, на жаль, зараз на ній живе велика кількість людей, які с кожним днем  втрачають свою людяність та щирість серця. Моя мрія – планета,  сповнена людьми, які знають що таке взаємоповага та взаємопідтримка.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Запросила б на Західну Україну. Ця частина України, дійсно містить справжні традиції, та відображає культуру нашої країни, при цьому має живописну красу гір та глибинних озер, як наприклад Синевир.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Найбільше досягнення — моя родина, поява на світ Стефанії Петракової. Я дуже часто помилялась, але найбільша помилка — те, що я дуже багато віддаю людям на шкоду родині.

Яке зайняття для  Вас —  найкращий відпочинок? Проводити час зі своєю маленькою донькою та люблячим чоловіком.

Даша ПЛАХТІЙ
Кіноактриса. Номінації за кращу жіночу роль: Золота Дзиґа; Мароканський 22-й кінофестиваль “
Festival International du Cinèma dAuteur Rabat”; Міжнародний фестиваль у Китаї «Golden Silk Road”; Італійський фестиваль «Nuovo Cinema Europa».

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2018 році? 2018 був плідним на роботу. Фільм «Довбуш», реж. О.Санін, роль Марічка — коханої Олекси Довбуша. Дуже визначна для мене робота. У ній піднято багато важливих тем і переживань, вкладено дуже багато любові. Також працювала у 8-ми серійному детективному серіалі «Принцип задоволення», польский реж. Д.Яблонський, роль Юлія — журналіст і коханка головного слідчого в Одесі. Це, доречі, копродукція трьох країн: України, Польщі і Чехії. Навесні має бути прем‘єра. Восени знялась у двох трейлерах: — для повнометражного фільму, чорної комедії «Я працюю на цвинтарі» реж. А.Тараненко, роль — Олена, нещасна жінка, що мучить працівників цвинтара; — Норвежський короткий серіал «Джон Форт» реж.В.Бонікос, роль Ханна — розбещена донька багатія і тусерша.

Життєві принципи, які допомагають Вам досягти поставленої мети? Я не маю залізних принципів, але знаю, що коли чогось бажаєш треба вірити у результат і робити все можливе для його досягнення. Зазвичай це працює. А ще вірю у долю, інколи вона веде нас, попри всі спроби щось змінити. Тоді варто віддатись потоку і зрозуміти чому відбувається саме так і можливо це на краще.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Ветеринаром, а потім дизайнером інтерьерів.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Є. Ми з чоловіком хочемо створити Еко-Поселення. Екологічно, економічно, культурно і духовно розвине містечко, з мінімалізацією негативного впливу на середовище, збереженням природних ресурсів, використанням екологічних технологій, а найважливіше — створенням умов для високої якості життя його мешканців.

Бути сьогодні успішним – це… бути сміливим і цілеспрямованим.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Щастя взагалі дуже розмите поняття. Філософське. Індивідуальне. Для мене воно точно не в грошах. Найбільш щасливі моменти мого життя пов‘язані з сім‘єю, роботою і подорожами, а точніше з емоціями, що за ними стоять.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я… обіпрусь!»

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Неоднозначність.

Яка страва здатна покращити вам настрій? Вегетаріанський бургер з паніром.

Чи є у Вас улюблена книга? Улюблена та, яку читаю і завтра, певно, стане інша. Зараз читаю «Передбачувана ірраціональність» Дена Аріелі. Психологія. Дуже раджу.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Зі Шрілою Прабхупадою.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Перенесла би піраміду з Єгипту на Контрактову площу, як символ того, що нема нічого неможливого.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Соломія.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Показала би йому Карпати, Львів, Київ і Крим.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Я не знаю, що з того що я зробила у житті вважати досягненням, так само як і немає вчинку, за який я би шкодувала так сильно, щоб вважати його найбільшою помилкою у житті.

Яке зайняття для  Вас —  найкращий відпочинок? Лежати під горами на хвилях моря і дивитись на сонячне небо.

Катерина ЧОРНІЙ
Майстер спортуУкраїни з фехтування

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2018 році? Дворазова чемпіонка III Юнацьких Олімпійських Ігор у Буенос-Айресі, 4 місце на Чемпіонаті Світу серед юніорів, 3 місце на етапі Кубку Світу серед юніорів.

Життєві принципи, які допомагають Вам досягти поставленої мети? Думка є проявом енергії. Незнання-рабство, знання-свобода. Життя – це мрія. Здійсни її!

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Я мріяла стати ветеринаром, журналістом, моделлю.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Не одна перемога на Олімпійських Іграх, вивчення понад трьох іноземних мов, можливість здійснити мрії моїх батьків.

Бути сьогодні успішним – це… мати повну владу над собою та кожен день бути все ближче до здійснення своєї мрії.

Ваш улюблений афоризм? Судити про те, вдало чи невдало було прожите життя, варто не по тому, чого людина досягла, а по тому чого хотіла досягти.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Я вважаю, що гроші це ілюзія; кожний про це знає, але багато хто ще до сих пір не може в це повірити. Звичайно, якщо людина має пристойні статки, вона може собі більше дозволити, але ставити гроші за мету, за ціль життя, на мою думку, абсолютно безглуздо. Є речі набагато важливіші і цінніші за величезні статки та гроші.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я…  відштовхнуся від неї, щоб сягнути зірок».

Кому Ви найбільше заздрите в цьому житті? Своїй собаці.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Надмірно близьке сприйняття реальності, людей та життя в цілому.

Яка страва здатна покращити вам настрій? Дуже люблю смачно перекусити, тому якщо їжа смачна, мій день вже вдався.

Чи є у Вас улюблена книга? Надзвичайно багато фантастичних книжок, але декотрі можна виділити як «улюблені»: «Великі сподівання» Ч. Діккенс, «Консуело»  Ж. Санд, «Чорний обеліск» Е. М. Ремарк.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Леонардо да Вінчі.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Ввічливість, відвертість та повагу – ті чуда, котрих дійсно не вистачає не тільки в моєму місті.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? «Тирамісу».

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Провела б загальну екскурсію по Києву.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Зміни, які відбулися зі мною за останні 5 років; що завжди оцінювала людей та життєві ситуації тільки зі своєї точки зору, і не зважала на різноманітність випадків.

Яке зайняття для  Вас —  найкращий відпочинок? Читання.

 Лауреати загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ-2018» в номінації «Міський голова року»

Андрій БАЛОГА
Міський голова Мукачева

Найвагоміші здобутки в Вашій професійній діяльності в 2018 році? Результати міської програми з лікування важкохворих мукачівців, аналогів якій немає ніде в Україні. Ми з міського бюджету рятуємо життя людей, хоча це мала би робити держава. Йдеться про 15 мільйонів гривень, які ми виділили на ці потреби за рік, і це безпрецедентна сума в межах країни. Адже ми переконані, що людське життя – безцінне. Створення Мукачівської ОТГ, яка функціонуватиме в тому числі і за сприяння Верховної Ради України. Розширення виробництва, відтак збільшення робочих місць на всіх найбільших підприємствах міста, зокрема на фабриці Fischer, де виробляється третина усіх гірських лиж у світі, та заводі Flex, який має контракти з Google, Nike, Lenovo.

Ваша «Формула успіху»? Багато працювати щодня, висипатися, займатися спортом і любити жити.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Як і у всіх дітей – мав чимало дитячих фантазій. І багато ким хотів стати.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Погуляти на весіллі свого молодшого брата;)

Бути сьогодні успішним – це… виконувати доручення громади, яка тобі довірила керувати містом.

Ваш улюблений афоризм? Не слід просити у Бога більше того, що можеш зробити сам (Іван Павло ІІ).

Чим Ви найбільше пишаєтесь у вашому місті? Дружньою громадою міста.

Хто, на Вашу думку, є взірцевим міським головою? Коли мене обрали на посаду мера Мукачева, то моя ціль була перевершити батька, який працював на цій же посаді не так давно. Сьогодні я більше орієнтуюся не на особистостях мерів, а на рішеннях, які вони ухвалюють. Особливо слідкую, як розвиваються аналогічні за розмірами міста світу як Мукачево – містечка Італії, Австрії, Німеччини та Словаччини.

Головна проблема всіх українських міст, яку потрібно вирішувати в першу чергу? «Комуналка», і ще раз «комуналка», а також байдужість мешканців до долі та стану свого рідного міста.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Той, хто шукає щастя в грошах, ніколи його не відчує. Гроші – це лише один із багатьох засобів, які дані людині, аби мати можливість відчувати себе щасливою.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я…наведу порядок у цій країні;)

Кому в цьому житті Ви заздрите? Своєму сину Андрію, бо він значно більше часу проводить з моєю дружиною і своєю мамою Едітою, ніж я.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Я довіряю людям. Інколи – занадто, як для професії мера українського міста.

Чи є у Вас улюблена книга? Зараз – це дитячі казки, які я читаю сину, бо тоді ми з ним проводимо разом час.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? З Ніколою Тесла цікаво було би потоваришувати. Як на мене він – геній епохи. Його винаходи змінили людську історію. Це талант, яким варто захоплюватися.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Ми маємо плани встановити у Мукачеві кінну скульптуру Святого Мартина – покровителя нашого міста, який у всьому світі є символом безпеки, добробуту та благословення.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Україна;)

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Звичайно, на Закарпаття. Ми би піднялися на Обавський камінь, покупалися би у термальному басейні, а тоді, звісно ж, – традиційна закарпатська вечеря з дегустацією домашнього вина.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Думаю, все ще попереду – і помилки, і здобутки;)

Яке зайняття для  Вас – найкращий відпочинок? Заняття спортом, зокрема кросфіт та лижі.

Руслан ТРЕБУ́ШКІН
Покровський міський голова

Нагороди: Подяка Прем’єр-міністра України, Подяка Міністерства культури України, Медаль «Незалежність України» III ступеня, Відзнака Донецького обласного військового комісаріату «Вірність*Честь *Гідність» III ступеня, Грамота керівника Проекту ПРООН «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО».

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2018 році? 2018 рік був дуже насиченим в плані культурних заходів, присвячених пам’яті відомого українського композитора Миколи Леонтовича, який 4 роки жив в Покровську і працював над створенням всесвітньовідомої композиції «Щедрик». Найбільш значимі — це установка в місті пам’ятника відомому композитору і хоровому диригенту Миколі Леонтовичу в парку Ювілейний, який після реконструкції плануємо перейменувати в парк ім. М.Д.Леонтовича або «Щедрик». Друга подія — це проведення в Покровську Всеукраїнського фестивалю хорового співу «Щедрик-фест», хор-переможець поїде в світове турне по Європі та Америці на честь 100-річчя заснування Української Республіканської Капели під керівництвом О.Кошиця. Третя — заснування нової традиції для міста — проведення Міжнародного симпозіуму скульптури в камені «Музика міста», в рамках якого щорічно будуть створюватися оригінальні кам’яні скульптури на відкритому просторі, які прикрашатимуть місто.

Ваш життєвий девіз? Невдач немає, є тільки досвід. Як казав Вінстон Черчилль: «Успіх — це вміння рухатись від невдачі до невдачі, не втрачаючи ентузіазму».

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Як всі, напевно. Космонавтом)

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Так. У нас в місті є парк, який отримає назву або «Щедрик», або парк ім. М.Д.Леонтовіча, в якому зараз проводиться реконструкція, і ми працюємо над тим, щоб там були атракціони, стилізовані під українських козаків. Така є мрія. Ми зараз над цим працюємо. І сподіваюся, що найближчі два роки вона здійснитися

Бути сьогодні успішним – це… коли те, що ти робиш знаходить розуміння і збігається з думкою виборців, а якщо в якихось питаннях і немає розуміння, то тобі хоча б просто довіряють.

Ваш улюблений афоризм? Жадібність породжує бідність.

Чим Ви найбільше пишаєтесь у вашому місті? Ініціативою жителів, їх прагненням і бажанням змінити своє місто на краще. Так, ініціатив поки не так багато, як хотілося б. Але з тією динамікою, яка зараз спостерігається, ми бачимо, що з кожним роком кількість ініціатив зростає — жителі активніше беруть участь в різних проектах і грантах, спрямованих на розвиток Покровська — конкурс міні-проектів, програма з благоустрою міста «200/200/200», програма від Приватбанку «КУБ», «Український донецький куркуль», програма «Active Citizens» від British Council.

Хто, на Вашу думку, є взірцевим міським головою? Можу назвати декілька прізвищ міських голів, за діяльністю яких я мав змогу спостерігати та вчитись у них. Для мене прикладом був мер Донецька Олександр Олексійович Лук’янченко, мер Горлівки — Клеп Євген Вікторович, і мер Вінниці — Гройсман Володимир Борисович.

Головна проблема всіх українських міст, яку потрібно вирішувати в першу чергу? Складно відповісти. Напевно, розвиток комунікації між представниками влади та мешканцями, щоб жителі активніше брали участь в житті міста і прийнятті рішень. Вважаю, що після вибудовування правильної комунікації, багато питань будуть вирішуватися швидше.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Якщо щастя не в грошах, то щастя полягає в добрих людських взаєминах, у взаєморозумінні. А якщо все-таки в грошах, то гроші — це енергія життя, з їх допомогою можна вирішити багато питань, які створюють комфорт і затишок для жителів міста.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я… переверну світ) »

Кому в цьому житті Ви заздрите? Цікаве питання. Напевно, своєму коту) Моя дитина з ним частіше бачиться і грається, ніж я.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Люблю працювати ночами. Тому, коли більшість людей вже лягають спати, у мене все тільки починається, і робочий день — в самому розпалі.

Чи є у Вас улюблена книга? Запам’яталася Наполеон Хілл «Думай і багатій», читаючи яку розумієш, що наше життя і те, що в ньому відбувається — виключно залежить тільки від нас і наших думок.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? З Миколою Леонтовичем) Він створював би свої музичні композиції, а ми  розвивали би їх по всьому світу.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Ейфелеву вежу, яка б символізувала дружбу українського і французького народів).

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? «Щедрик-фест»)

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? У парк імені М.Леонтовича, який відкриється у нас в місті після реконструкції.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? По-перше, я вважаю, що помилок не існує, є досвід. Тому помилок немає. А найбільшим досягненням вважаю мою сім’ю. Я одружений вже 20 років, у мене прекрасна дружина і троє чудових дітей, які завжди мене підтримують і яких я дуже люблю.

Яке зайняття для  Вас —  найкращий відпочинок? Кращий відпочинок — це коли я поруч із своєю родиною, коли ми всі разом їздимо кудись подорожувати.

Анатолій ЛІННИК
Міський голова Ніжина

Грамота Верховної Ради України за Заслуги перед українським народом, відзнака Української Православної Церкви Орден св. Георгія Переможця, Чорний пояс з традиційного карате.

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2018 році?: Перший в новітній історії України археологічний з’їзд, проведений на базі НДУ ім.Гоголя (останній був 100 років тому в м. Харкові). За співпраці з проектом FORBIZ, що реалізується в Україні, представництвом Європейського Союзу в партнерстві з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, в рамках ініціативи EU4Business, був розроблений стратегічний документ з розвитку малого та середнього підприємництва, що затверджений рішенням Ніжинської міської ради від 08.08.2018 року №35-41/2018 «Про затвердження операційної цілі щодо розвитку малого та середнього підприємництва в Стратегії розвитку міста Ніжина». Розпочали звільнення двох історичних храмів (пам’ятки архітектури) від обласного філіалу державного архіву (Храм Іоана Богослова і Троїцька церква). Завершено проектування та розпочато реконструкцію центральної частини міста. Виготовлений унікальний пам’ятник загиблим за незалежність України. Третій рік поспіль Ніжин підтвердив статус одного з найдемократичніших і найвідкритіших міст України і посів 39 місце за інвестиційною привабливістю.

Життєві принципи, які допомагають Вам досягти поставленої мети: Прийшов, побачив, переміг.

Ваш життєвий девіз: Переможця видно на старті.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Льотчиком цивільної авіації.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Отримання для Ніжина статусу Державного історико-архітектурного заповідника.

Бути сьогодні успішним – це… здатність до змін. Сприйняття нового як запорука успіху в майбутньому.

Ваш улюблений афоризм? Якщо не знаєш що робити, зроби крок в перед!

Чим Ви найбільше пишаєтесь у вашому місті? Людьми.

Хто, на Вашу думку, є взірцевим міським головою? Реформа децентралізації в Україні тільки набирає обертів, і , враховуючи різні стартові позиції міст щодо бюджету, інвестиційної складової, людської карти капіталів, то робити оціночні висновки ще зарано.  Хоча, безумовно, багато моїх колег уже сьогодні демонструють неабияку активність, що спричиняє розвиток конкурентного середовища серед найуспішніших громад України.

Головна проблема всіх українських міст, яку потрібно вирішувати в першу чергу? Фінансова незабезпеченість покладених на громаду повноважень.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? В щасті наших дітей.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я… запрошу цей рок- гурт “Точка опори” на святковий концерт до Дня міста».

Кому в цьому житті Ви заздрите? Нашим дітям, які будуть жити в країні, яку ми сьогодні будуємо.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Важко казати «ні».

Чи є у Вас улюблена книга? Якщо «так», то яка? В. Шкляр “Залишинець”, Герман Гессе “Сіддхартха”.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? В.С.Висоцький.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? У Ніжині 120 власних історичних пам’яток, які варто всім побачити.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Олена.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Звичайно в Ніжин! Бо в ньому поєднано історію і сучасність,чого в Америці явно бракує.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Досягнення — Завоював довіру громади і був обраним на посаду міського голови. Будь яку помилку, я розглядаю як досвід.
О сколько нам открытий чудных
Готовит просвещенья дух
И опыт, сын ошибок трудных,
И гений, парадоксов друг,
И случай, бог изобретатель.

Яке зайняття для  Вас —  найкращий відпочинок? Час, проведений з дітьми.

 Лауреати загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ-2018» в номінації «Фінансист року»

Леонід ГРЕБІНСЬКИЙ
Голова Правління, Акціонер АТ «КРИСТАЛБАНК»
Найвагоміші здобутки в Вашій професійній діяльності в 2018 році: у 2018 році АТ «КРИСТАЛБАНК» номінований на звання «Банк року №1 за умовами іпотечного кредитування 2018 року» за версією міжнародного клубу «БАНКИРЪ». Я пишаюся цим досягненням. Нам вдалося сформувати одну з найкращих іпотечних пропозицій на ринку столичної нерухомості. Ми докладаємо максимум зусиль, щоб співпраця з банком була взаємовигідною та комфортною для наших клієнтів. Молоді сім’ї отримують можливість купувати нерухомість без великих фінансових вкладень. Високі оцінки банку з боку незалежних експертів говорять про те, що ми на правильному шляху.

Ваш життєвий девіз? Ніколи не будь бездіяльним. Не бійся, що щось може не вийти — думай, дій.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Мріяв бути винахідником і проводити експерименти. У бізнесі мені знадобилися мої дитячі мрії, завжди намагаюся створювати щось нове.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Всі мрії, які поки не здійснилися, обов’язково збудуться, я докладу для цього максимум зусиль.

Бути сьогодні успішним – це… Успіх для мене це внутрішнє задоволення від результату і усвідомлене розуміння, що виконана праця та докладені зусилля приносять користь моїм клієнтам і партнерам. Задоволений Клієнт — це успіх.

Ваш улюблений афоризм? «Я завжди дотримувався правила: не біжи, якщо можеш стояти; не стій, якщо можеш сидіти; не сиди, якщо можеш лежати» (Уїнстон Черчілль).

На що Вам шкода витрачати гроші? Я легко розлучаюся з грошима, тому що вмію їх заробляти, але не витрачаю їх на непотрібні речі.

Як Ви зберігаєте особисті заощадження? Для мене найнадійніший спосіб заощадження коштів — банківський вклад в національній або іноземній валюті.

Скільки Вам потрібно грошей для щастя? Рівно стільки, скільки потрібно для забезпечення життєво необхідних речей та звичайно ж подорожей.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Щастя в дітях, онуках, здоров’ї та благополуччі близьких. Гроші — інструмент для управління життям та придбання благ, які приносять задоволення і користь.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я… досягну будь-якої мети».

Кому в цьому житті Ви заздрите? Нікому, заздрість — один із смертних гріхів, який губить та руйнує людину.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Довірливість. Я завжди бачу в людях тільки хороше.

Чи є у Вас улюблена книга? «Фінансист» Теодор Драйзер.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Уїнстон Черчілль, ми б подружилися.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Статую Христа-Спасителя, як символ благословення.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? «Happiness».

Уявіть що до Вас в гості завітав зарубіжний партнер з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Києво-Печерська Лавра — святиня, яку повинен побачити кожен турист.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті? Головне досягнення — моя сім’я.

Яке зайняття для  Вас —  найкращий відпочинок? Проведений час з онуками для мене найкращий відпочинок.

Анатолій ГУЛЕЙ
Професор, Доктор наук, Голова Наглядової ради Тернопільського національно економічного університету

Голова правління «Української міжбанківської валютної біржі»

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2018 році? Ухвалення «Концепції розвитку цифрової економіки і суспільства Україна в 2018-2020 роках». Новий Закон України «Про валюту і валютні операції».

Ваш життєвий девіз? «Хто володіє інформацією — той володіє світом». «Песиміст бачить труднощі при кожній нагоді; оптиміст в кожній проблемі бачить можливості». «Велику перевагу отримує той, хто досить рано зробив помилки, на яких можна навчитися».

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Дуже довго займався футболом і був упевнений, що стану «великим футболістом».

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Створити власну бізнес школу, для молодих підприємців. Поки що йду до мрії ….

Бути сьогодні успішним – це… Бути успішним, це стати Алхіміком свого Особистого Капіталу. Коли використовуєш свій Вільний Час та  Нові Технології і все це перетворюєш в Особистий Капітал чи Капітал власного Бізнесу… Це реально, знаю багато Стартапів, які були створені з неймовірних ідей.

Ваш улюблений афоризм? Десь там глибоко в Душі, у мене є місце де збираються Образи. Але кожен раз коли викурюю Сигару, влаштовую Образам — Пекло і перетворюю їх в Попіл, потім випускаю їх через Дим … Випускаю Дим і прощаю, видихаю і прощаю, видихаю і прощаю  …Все прощаю, Всім прощаю …

На що Вам шкода витрачати гроші? Гроші не шкода витрачати, тому що гроші роблять нас справжніми. Гроші це спокуса. Не всі можуть встояти …

Шкода, коли розчаровуєшся в людях через гроші.

Як Ви зберігаєте особисті заощадження? Мої заощадження на депозитах в банках: долар і євро по 40% і 20% — операційна гривня.

Скільки Вам потрібно грошей для щастя? У кожного своє «щастя». Коли мені було 8 років мені потрібно було лише 50 рублів, щоб придбати велосипед. Я зібрав ці гроші протягом року та був неймовірно щасливий бо досяг поставленої цілі. У житті завжди так, ти щасливий тільки тоді, коли досягаєш поставленої мети …

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Щастя не в грошах, а в їх кількості на твоєму рахунку в банку. Гроші роблять тебе більш незалежними у своїх вчинках і рішеннях.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я…— і я її продам»)))))) в житті ми завжди поспішаємо жити, продай точку опори і відпочинь від роботи)))))

Кому в цьому житті Ви заздрите? Заздрю людям, які вміють керувати своїм часом, це реально дуже складно в нашому швидкому режимі життя; ще більше заздрю людям, які не знають куди подіти свій вільний час.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Не люблю довго чекати, потрібно розвивати в собі посидючість та терплячість.

Чи є у Вас улюблена книга? Грегорі Девід Робертс «Шантарам» і «Тінь Гори». Якщо ще не читали, рекомендую)

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Сер Вінстон Леонард Спенсер-Черчилль, мабуть я б викурив з ним  сигару «Romeo y Julieta» з смачною ароматною кавою, а  може навіть і не кавою …

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Ну цього точно непотрібно робити. Давайте відновимо історичне минуле і збережемо його для майбутніх поколінь.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Планета «Щасливих Людей» і запросив би всіх, хто не відчуває себе щасливим, вирушити в подорож. Може саме там вони зможуть стати щасливими?

Уявіть що до Вас в гості завітав зарубіжний партнер з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? У нас є 7 чудес України, він повинен їх побачити)

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Найбільше досягнення життя — я все таки не став футболістом. Найбільша помилка — я щиро вірив, що стану футболістом і використовував понад 10 років життя не за призначенням))

Яке зайняття для  Вас —  найкращий відпочинок? Найкращий відпочинок – ввечері посидіти з книгою біля каміна, завжди намагаюся поєднувати корисне з приємним.

Сергій ТІГІПКО
Голова Правління АТ «ТАСКОМБАНК»,
кандидат економічних наук

Три головні події 2018 року за Вашою версією?: Приєднання до ТАСКОБАНКу  ВіЕсБанку в рекордно короткий термін. Успішний запуск  на базі УніверсалБанку, який входить до групи «ТАС», онлайн-проекту Monobank. Запуск мобільного гаманця  TAS2U, визнаного одним із кращих інтернет-банкінгів  країни.

Ваша «Формула успіху»? Терпіння, прагнення до змін.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Мріяв реалізувати себе, а пріоритети «ким» довго змінювалися.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Я хочу, щоб Україна стала успішною процвітаючою державою, країною з сильною економікою, в якій мир і благополуччя громадян – понад усе.

Говорячи слово УСПІХ, який зміст ви в нього вкладаєте? Сьогодні я займаюся бізнесом, і тут успіх точно оцінюється: робочі місця, нові технології, гроші.

Ваш улюблений афоризм? Без команди військо гине!

На що Вам шкода витрачати гроші? На надмірне споживання.

Як Ви зберігаєте особисті заощадження? В основному в активах в Україні – заводи, банки, страхові компанії і т.д. І на депозитах у власних банках.

Скільки Вам потрібно грошей для щастя? Гроші мені потрібні для інвестування в економіку України, тож потрібно багато.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Щастя – це внутрішня гармонія,  можливість бачити своїх рідних і близьких здоровими, щасливими, успішними. Але для мене ще важливо брати участь у модернізації країни.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я…» Для мене точка опори – це люди, здатні робити  справи. Слава Богу, таких людей  багато.

Кому в цьому житті Ви заздрите? Нікому. Заздрість руйнує.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Зайва  цілеспрямованість.

Чи є у Вас улюблена книга? Із класики — Собаче серце М.Булгакова,  з сучасного – книги Кадзуо Ішігуро («Залишок дня», «Похований велетень», «Художник хиткого світу»).

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Жити й  дружити треба в реальному часі.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Нічого переносити не треба. Для кожної людини його рідна земля — уже диво світу.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Планета ТАС.

Уявіть що до Вас в гості завітав зарубіжний партнер з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Безумовно, почав би з  Києва, а далі — виходячи з часу гостя. У нас багато красивих і цікавих місць.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Найбільше досягнення в житті кожної людини  –  успіхи дітей; і я сподіваюся, що таких досягнень у мене буде багато! А помилки – це  просто життєйські  уроки,  з яких потрібно робити висновки. Як писала Ліна Костенко, «Поразка – теж наука, ніяка перемога так не вчить».

Яке зайняття для  Вас —  найкращий відпочинок? Спортзал  і читання книг.

 Лауреати загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ-2018» в номінації «Житловий комплекс року»

Багатофункціональний житловий комплекс «INTERGAL CITY»,
Компанія «Інтергал-Буд»,
Комерційний директор Анна Лаєвська

Існуючі на даний час корпоративні нагороди: Премія IBUILD «Девелопер року 2018», премія IBUILD ЖК «Теремки» — «Найзеленіший комплекс року 2018», премія URE Club ЖК «INTERGAL CITY» — «Mixed-Use project of the year 2018», премія European Property Awards 2018 — Mixed-use Architecture for Ukraine з проектом «INTERGAL CITY», премія European Property Awards 2018 — Residential High-rise Development for Ukraine з житловим комплексом комфорт-класу «Малахіт», премія European Property Awards 2018 — Residential Development for Ukraine – ЖК «Озерний гай Гатне», премія Realt Golden Key «Забудовник вартий народної довіри 2017», «Золота зірка КБУ 2017», премія  EE REAL ESTATE AWARDS «Девелопер року 2017», премія IBUILD «Якість та стабільність будівництва 2017», премія IBUILD «Краща інфраструктура 2017», «Бренд року» 2018, 2017, 2016, 2013, «Лідер будівельної галузі» 2018, 2017, 2016, 2012, «Забудовник року» 2018, 2015, 2012, «Найнадійніша недержавна будівельна компанія 2015», премія IBUILD «Надійний забудовник 2014».

Найвагоміші здобутки Вашої компанії  в 2018 році? Старт продажу нових ЖК «Лук’янівський каскад», ЖК «Академ-квартал»; введення в експлуатацію 11 будинків; 900 тис.кв.м, яких будуються одночасно; вихід на стандартний європейський рівень і отримання європейських нагород; 2,7 млн. побудованих кв. м нерухомості; 3,8 млн. кв. м у проектному портфелі.

Ідея створення вашого ЖК? Багатофункціональний житловий комплекс «INTERGAL CITY» розташований у самому центрі Києво-Печерського району. Таке розташування гарантує проживання в одному із найпрестижніших районів міста з унікальними краєвидами. Будинки мають куполоподібні форми, з’єднані між собою на різних рівнях повітряними мостами. Це сміливе архітектурне рішення дає можливість всім мешканцям комплексу насолоджуватись панорамними краєвидами Дніпра, пам’ятником «Батьківщина-Мати» та Києво-Печерською Лаврою.

Що дозволило вашому ЖК вийти в лідери на ринку новобудов? В чому його унікальність? Комплекс бізнес-класу «INTERGAL CITY» – це місто майбутнього з унікальною архітектурою, в якому поєдналися всі сфери сучасного життя: житловий комплекс; торгово-розважальний центр; бізнес-центр. Структура комплексу має все необхідне для комфортного життя. Офісні приміщення бізнес класу, магазини, кафе, ресторани, спортивний комплекс та СПА. Родзинкою комплексу стане оглядовий майданчик та великий суспільний простір з приголомшливими видами на центральну частину міста, Києво-Печерську Лавру, зелені схили і мальовничий Дніпро.

Чи враховувався позитивний досвід інших країн при будівництві ЖК? Об’єднані відкриті тераси утворюють вертикальний розподіл транспортно-пішохідних потоків та можливість переміщення між різними рівнями комплексу. Тераси сполучені з житловими вежами, апартаментами, торговим і бізнес-центром, повітряними мостами. Це утворює відкриті безперервні внутрішні зони з панорамними видами на «Батьківщину-Мати».

Яку інфраструктуру пропонує ЖК для своїх мешканців? Багатофункціональний житловий комплекс «INTERGAL CITY» об’єднує в собі: житловий комплекс; торговий центр; бізнес центр.

Чому покупець обирає вас? ЖК «INTERGAL CITY» — це унікальне для України інноваційне місто майбутнього в самому центрі столиці з захоплюючими панорамними видами на схили Дніпра. А багаторічна репутація забудови «Інтергал-Буд» дає гарантію того, що всі об’єкти компанії будуть побудовані в зазначені терміни з високоякісних матеріалів.

Принципи, які допомагають Вам досягти поставленої мети: ефективність; стабільність; дотримання поставлених термінів; гарантія якості матеріалів і будівельних робіт.

Чи існує в сфері Вашої професійної діяльності таке поняття, як «Кодекс честі»? Ваш професійний «Кодекс честі»: надійність; цінність довіри наших покупців; прагнення відповідати високим стандартам сучасного ринку нерухомості.

Як велику кількість різних людей спонукати думати про успіх однієї компанії? Наша команда – це професіонали-однодумці, завжди націлені на успіх.

Бути сьогодні успішним – це…
— впевненість і стабільність у вигляді сучасного європейського житла;
— висока довіра наших покупців;
— стабільність і надійність;
— висока якість і гарантія роботи;
— прагнення до постійного розвитку;

Ваш улюблений афоризм? Світ не потрібно підкорювати, його потрібно зробити краще.

Завдяки чому ваш бренд отримав цю нагороду? унікальність архітектури; інноваційність; комфортабельність; багатофункціональність.

Продовжить фразу «Дайте мені точку опори і я… побудую прекрасний світ».

Чи є в планах компанії інші проекти в сфері житлового будівництва? Наша компанія не зупиняється на досягнутому і активно реалізує інші проекти в сфері житлового будівництва. У нас великі плани на 2019 рік. Компанія «Інтергал-Буд» виводить відразу п’ять нових об’єктів в різних районах міста Києва в сегменті комфорт і бізнес.

ЖК «ЛЕВАДА»
ПРАТ «Агробудмеханізація»
Голова Правління Володимир Шалімов

Найвагоміші здобутки Вашої компанії в 2018 році: У 2018 році було побудовано і здано в експлуатацію:
— Торгово-розважальний і офісний центр за адресою: проспект Степана Бандери 15а, м Київ, Рітейл Парк Петрівка;
— Автосалон «Ягуар», «Лендровер», автодорога Київ-Бориспіль;
— Бориспільський академічний ліцей.

Що дозволило вашому ЖК вийти в лідери на ринку новобудов? В чому його унікальність? Цьому сприяв ряд факторів:
— ЖК Левада, це перший і на сьогоднішній день єдиний в Борисполі приклад комплексної житлової забудови території;
— якість будівництва, дотримання будівельних норм і заявлених термінів введення в експлуатацію сформували високий рівень довіри до житлового комплексу і до компанії забудовнику;
— широкий асортимент квартир і прекрасні умови покупки (ціни, умови розстрочки).

Які передові технології застосовувалися при будівництві ЖК? Чи враховувався позитивний досвід інших країн? Відмінною особливістю ЖК Левада є використання червоної цегли і натуральної мінеральної вати в технології будівництва. Побудовані за такою технологією будинку відповідають найсучаснішим вимогам по енергоефективності та екологічності.

Яку інфраструктуру пропонує ЖК для своїх мешканців? У ЖК Левада спроектовані і вже побудовані: дитячі та спортивні майданчики, зона відпочинку з власним парком і озером, закритий двір. Будується невеликий торговельний центр.

Чому покупець обирає вас? Покупці відзначають наступні чинники:
— ЖК Левада один з найкомфортніших житлових комплексів в Борисполі;
— високий рівень довіри до житлового комплексу і забудовнику;
— будівництво з червоної цегли, який став фірмовим стилем забудовника;
— широкий асортимент квартир, як на стадії будівництва, так і вже в побудованих секціях;
— вигідні умови придбання квартир, програми розстрочки по оплаті нерухомості.

Життєві принципи, які допомагають досягти поставленої мети: Забезпечення виконання всіх вимог замовника. Якість і своєчасне виконання. Збереження колективу і його соціальний захист.Чи є в планах компанії інші проекти в сфері житлового будівництва?: Наша компанія на даний час будує (розширює) житловий комплекс «ЛЕВАДА», будує житловий комплекс Borispol Grand по вулиці Київський шлях, житловий комплекс таунхаусів Borispol VILLAGE по вулиці Польовій.

ЖК «Подол Град»
Забудовник: ТОВ «УКРБУД ДЕВЕЛОПМЕНТ»,
Генеральний директор «Укрбуд Девелопмент»
Олег Майборода

Існуючі на даний час корпоративні нагороди: Переможець Української народної премії в номінації «Девелоперська компанія Києва 2018»; Девелоперська компанія року за версією EE Real Estate Project Awards; Корпорація «Укрбуд» — переможець номінації «Лідер галузі: нові стандарти житла та соціальна відповідальність» у премії «Український національний Олімп»; «Вибір року 2018» у номінації «Забудовник 2018».

Ідея створення вашого ЖК? Новий житловий комплекс бізнес-класу «Подол Град» був створений для того, щоб доповнити і прикрасити архітектурний ансамбль Подільського району. Комплекс складається з 21 будинку, побудованих із використанням сучасних технологій і матеріалів, в стилі романтизму і конструктивізму XIX століття.

Що дозволило вашому ЖК вийти в лідери на ринку новобудов? В чому його унікальність? Житловий комплекс  «Подол Град» відрізняється унікальною архітектурою, декоративним фасадом. Комплекс прекрасно доповнює стиль Подільський район Києва, в якому гармонійно поєднується мотиви стародавнього міста і сучасність. ЖК «Подол Град» — це сучасне містечко з малоповерхових цегляних будинків в стилі модерн з нотками романтизму і конструктивізму XIX століття. Це вишукані фасади, просторі планування і розвинена внутрішня інфраструктура. Архітектори продумали планування кожного будинку комплексу до дрібниць, щоб мешканці  насолоджувалися кожною миттю, проведеною у власному житлі. У наявності комплексу мансардні квартири.  Будинки ЖК належать до малоповерхових забудов, квартири яких оснащені системою розумного дому CLAP. На території ЖК є підземний паркінг та добре розвинена інфраструктура.

Яку інфраструктуру пропонує ЖК для своїх мешканців? Інфраструктура житлового комплексу складається з нежитлових приміщень під магазини, банки, аптеки, офіси і спортзали. Прибудинкова територія буде упорядкована і озеленена відповідно до сучасних стандартів та світових тенденцій. Також передбачений зручний підземний паркінг.

Чому покупець обирає вас? Ми використовуємо якісні матеріали будівництва, впроваджуємо інноваційні технології та маємо надійну репутацію у якості забудовника.

Завдяки чому ваш бренд отримав цю нагороду? Якісні матеріали будівництва, інноваційні технології, надійна репутація забудовника.

Чи є в планах компанії інші проекти в сфері житлового будівництва? З 2012 року підприємства в складі корпорації ведуть активне житлове будівництво в Києві. За цей час введені в експлуатацію 60 житлових будинків майже на 10 тисяч квартир.

Сьогодні підприємства корпорації «Укрбуд» одночасно будують 26 житлових комплексів у Києві на понад 17 тисяч квартир, які будуть здані у майбутньому.

 Лауреати загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ-2018» в номінації «Регіональний лідер року»

Валерій ГОЛОВКО
Голова Полтавської обласної державної адміністрації,
кандидат економічних наук,
відзнака Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції»,
Почесна Грамота Верховної Ради України,
Почесна Грамота Кабінету Міністрів України та інші нагороди громадських організацій України та області

Найвагоміші події у Вашій професійній (громадській) діяльності в 2018 році:
1. Забезпечення успішного впровадження реформи децентралізації. Станом на кінець 2018 року Полтавська область має 46 об’єднаних територіальних громад, 7 з яких — входять у двадцятку лідерів з фінансової спроможності серед 665 громад України.
2. Полтавщина є однією з основних бюджетоформуючих областей України. За 2018 рік регіон утримує позиції національного лідера за показниками фінансової самодостатності. За 10 місяців 2018 року до бюджетів усіх рівнів уже акумульовано понад 28 млрд грн.
3. Вагомі здобутки в розвитку галузі охорони здоров’я. Утворення госпітальних округів, реалізація проекту з телемедицини та його поширення на інші області України, тісна співпраця зі Світовим банком, завдяки якій придбано сучасне обладнання, пересувні лабораторії та автомобілі.
4. Суттєва відбудова й ремонт дорожнього покриття та інфраструктури (зокрема, мостові переходи). Перші за часів незалежної України успішні міжнародні вильоти з відремонтованого міжнародного «Аеропорту Полтава».
5. У 2018 році область є незмінним лідером за показниками фінансової ефективності, що підтверджує результативну роботу та зростання ключових галузей економіки: промислового та агропромислового комплексів, будівельної активності. Як приклад, у поточному році забезпечено зростання обсягів реалізованої продукції машинобудування на рівні +40 %, тоді як у 2015 році спостерігався спад на рівні — 33%.

Життєві принципи, які допомагають Вам досягти поставленої мети: Відкритість, чесність, професійність.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Точно не головою Полтавської обласної державної адміністрації.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Якщо «так», то яка? Мир в Україні.

Бути сьогодні успішним – це… коли заплановане тобою реалізовано і принесло користь людям.

Ваш улюблений афоризм? Доброта – це не слабкість.

Чим Ви найбільше пишаєтесь у вашому регіоні? Темпами реалізованих реформ і змінами, що відбуваються.

Головна проблема всіх українських регіонів, яку потрібно вирішувати насамперед? Завершення реформи децентралізації, надання більших повноважень регіонам, довгі дискусії щодо пріоритетності розвитку територій. Реформи потрібно робити швидко.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Щастя точно не в грошах. Щастя – кожного дня робити справи, які приносять задоволення і тобі, й іншим людям.

Продовжіть фразу: «Дайте мені точку опори і я… зроблю більше».

Кому в цьому житті Ви заздрите? Тому, хто нині має можливість багато подорожувати.

Чи є у Вас улюблена книга? Фантастика Герберта Джорджа Уеллса.

Із ким з історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо були б його сучасником? Із прем’єр-міністром Великої Британії Вінстоном Черчилем. Він – зразок людини в усьому.

Яке чудо світу Ви би хотіли перенести до свого рідного краю? Жодне. Нам не варто переносити до себе символи інших держав і цивілізацій, бо ми маємо свої, якими пишаємося і можемо показати світу.

Якби Ви відкрили нову планету, як би Ви її назвали? «Добро».

Уявіть що до Вас у гості завітав Президент США з проханням показати Україну. Куди б Ви його запросили на екскурсію? У гетьманську столицю Гадяч чи поглянути на старожитності Скіфії, побувавши на Більському городищі, чи відвідати археологічну стоянку в Гінцях Лубенського району, чи завітати до столиці українського гончарства Опішні, чи поглянути на збережені традиції килимарства й вишивки «білим по білому» в Решетилівці. Або ж відвідати мальовничі місця, пов’язані з видатними краянами – Миколою Гоголем, Іваном Котляревським, Олесем Гончарем, Григорієм Сковородою, Паїсієм Величковським, Марією Башкирцевою, Панасом Мирним. Екскурсію Україною, однозначно, варто розпочати з її серця – Полтавщини. Саме наш край в усьому світі вже давно вважають колискою української духовності.

Що Ви вважаєте своїм основним досягненням у житті, а що найбільшою помилкою? Досягнення – вміння спілкуватися і знаходити компроміси з різними людьми. Помилка – втрачений час від пустого спілкування з окремими особами. Пусті балачки, які не приносять результату.

Яке заняття для Вас – найкращий відпочинок? Спорт.

Олег ГОНЧАРУК
Голова  Івано – Франківської обласної державної адміністрації

Найвагоміші події (здобутки) в Вашій професійній (громадській) діяльності в 2018 році.
Внаслідок відбудованих доріг, в  області значно  покращився інвестиційний клімат. Яскравим прикладом цього є будівництво на Прикарпатті першого, за багато років, нового заводу «LEONI», де створено понад тисячу робочих місць.

Ваше життєве кредо: Дотримуватися даного слова за будь — яких обставин.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Я мріяв бути подібним на свого батька, адже завжди захоплювався його ставленням до життя, сім’ї, професійної діяльності.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Якщо «так», то яка? Оскільки в дитинстві досить активно займався спортом, то справжньою мрією для мене  тоді було стати олімпійським чемпіоном. Доля ж розпорядилася інакше.

Бути сьогодні успішним – це… Успішною людина є тоді, коли їй не соромно за кожен прожитий день.

Ваш улюблений афоризм? Хто хоче щось зробити — шукає можливості, хто не хоче — шукає причини.

Чим Ви найбільше пишаєтесь у вашому регіоні? У першу чергу пишаюся щирими, привітними  мешканцями Прикарпаття, з якими живу і працюю.

Хто, на Вашу думку, є взірцевим регіональним лідером? (на прикладах з усього світу) Лі Куан Ю.

Головна проблема всіх українських регіонів, яку потрібно вирішувати в першу чергу? Ремонт доріг – без цього неможливий економічний розвиток регіону.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Для мене щастя – це здоров’я рідних людей.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я… переверну гори».

Кому в цьому житті Ви заздрите? Сам собі.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Імпульсивність.

Чи є у Вас улюблена книга? «Сінгапурська історія» Лі Куаня Ю.

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? З Вінстоном Черчілем.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного краю? Що би воно символізувало? У світі є багато чудових місць, але нам потрібно навчитися цінувати те, що ми маємо – нашу ідентичність і самобутність. Немає сенсу переносити якісь гарні речі з одного місця в інше, бо там вони можуть перестати бути чудом. А взагалі – добре там, де нас нема.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Тіна.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент США з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? На полонину.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Радію з того, що мені вдається жити так, щоб  без докору сумління дивитися людям в очі. Інколи надто довіряв людям, про  що потім приходилося шкодувати.

Яке зайняття для  Вас —  найкращий відпочинок? Найкраще вдається відпочити, коли ми з сім’єю подорожуємо.

Максим СТЕПАНОВ
Голова Одеської обласної державної адміністрації;
магістр з міжнародної економіки, кандидат економічних наук;
орден «За заслуги» III ступеню

Найвагоміші події (здобутки) в Вашій професійній (громадській) діяльності в 2018 році?
Їх багато. Але як вибрати? Наприклад, що важливіше – рекордні 450 кілометрів нових доріг за два роки (а  серед них – траса “Одеса-Рені”) чи те, що ми повністю ліквідували в області чергу на гемодіаліз, так звану “чергу за життям”? Що обрати – запуск нових освітніх проектів, відкриття шкіл чи розбудову мережі сучасних відділень екстреної медично допомоги у кожному районі? Часткове відшкодування кредитів малому та середньому бізнесу чи відкриття спортивних майданчиків по всій області?
Або візьмемо сферу туризму – уперше до нас приїхали аж (!) близько 6,3 млн. гостей. Це багато чи мало? Скажу так – точно не межа! Бо маємо такий шалений потенціал не лише для морського відпочинку, але й для гастрономічного, медичного туризму. Візьмемо наш Куяльник. Те, що він отримав статус курорту державного значення – це мегаважливе рішення. З одного боку воно захищає екологію лиману. А з іншого – дає поштовх для залучення інвесторів. Фактично за рік моя ініціатива з Куяльником пройшла процедуру від проекту до закону.
Повторюся, вибрати складно, але, мабуть, найголовніше досягнення – це таки тисячі врятованих життів завдяки нашим медичним програмам.

Ваш життєвий девіз? Життєвий девіз, який завжди допомагав, це одне з висловлювань Уінстона Черчилля: «Ніколи не здавайтеся — ніколи, ніколи, ніколи, ніколи, ні у великому, ні в малому, ні у значному, ні в дрібному, ніколи не здавайтеся, якщо це не суперечить честі і здоровому глузду».

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Мої батьки – лікарі, і, звичайно, я мріяв продовжити династію і стати лікарем-хірургом. Ця мрія здійснилася, але життя дуже динамічно змінює будь-чиї плани. Мої в тому числі. Тому із медициною відтепер стикаюся більше, як управлінець. До речі, успішні медичні проекти в області можна вважати результатами тієї дитячої мрії – допомагати людям.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Звичайно, як і кожна людина, мрію маю, але вона дуже особиста. Такою мрією можу поділитися з родиною.

Бути сьогодні успішним – це… ніколи не зупинятися на досягнутому, постійно розвиватися і рости. Успіх – це та величина, на яку людина перевершила себе вчорашню. Він буде, якщо постійно ставити перед собою цілі та досягати їх.

Ваш улюблений афоризм? У мене є два улюблених афоризми: «Краще один день бути людиною, ніж тисячу днів тінню», «Все, що не вбиває мене, робить мене сильнішим».

Чим Ви найбільше пишаєтесь у вашому регіоні? Є багато здобутків – соціальних, економічних, культурних. Але головне, що область була і залишається українською, незважаючи на всі спроби розхитати ситуацію. Тут немає жодних різночитань: Одещина – це Україна, без варіантів.

Хто, на Вашу думку, є взірцевим регіональним лідером? Ми можемо згадати безліч світових лідерів, які свого часу керували окремими регіонами – це гарна управлінська школа. Але я вважаю, що насправді  на  пошану заслуговує будь-який місцевий лідер, котрий зумів так налагодити комфортне життя мешканців – коли система працює так, що далеко не кожен із них навіть знає ім’я свого мера чи губернатора.

Головна проблема всіх українських регіонів, яку потрібно вирішувати в першу чергу? Відсутність системного стратегічного планування – хоча би на 3-5 років. Щоб люди вже сьогодні знали, що буде робити влада через декілька років, які проблеми вирішуватиме, який в неї план дій. Щоб ремонт дороги чи школи не залежали від того, хто сьогодні сидить у кріслі керівника.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Для мене однозначно щастя в моїй родині. Мої батьки, дружина, діти, брат – завжди були і залишатимуться джерелом натхнення та гордості. Будь-які перемоги моїх дітей – це й мої найбільші перемоги. Саме родина надихає мене на працю і робить абсолютно щасливою людиною.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я… переверну цей світ. А не дасте – то знайду точку опори сам».

Кому в цьому житті Ви заздрите? Дякую Богу та батькам, що «ген заздрості» у мене відсутній. Хоча інколи на відкритті нових шкіл щиро зізнаюся дітям, що по-доброму заздрю їм. Бо в них попереду стільки часу і можливостей, щоб вчитися новому! Їм відкриті сьогодні неймовірні технології. Треба просто користатися ними правильно.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Я достатньо запальна та емоційна людина. Але дуже швидко опановую свої емоції, щоб не ображати рідних та оточуючих.

Чи є у Вас улюблена книга? У мене багато улюблених книг. Деякі я навіть можу перечитувати по декілька разів, але улюбленим можу назвати роман американської письменниці Айн Ренд «Атлант розправив  плечі».

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Для мене такою особистістю є Уінстон Черчилль. Неймовірна людина!

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного краю? Що би воно символізувало? Так нічого переносити не треба – у нас своїх чудес вистачає. Просто їх треба привести до ладу, розвивати, зробити правильний маркетинг, піар. Чого варта українська Венеція – Вилкове? Чи Аккерманська фортеця? Я вважаю, що вона може представляти Україну у списку пам’яток ЮНЕСКО. А ще у нас є Куяльник. І, повірте, його вода, грязі – справді унікальні. Навіть на Мертве море їздити не треба.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Можливо, буду передбачуваним, але я би назвав її іменем дружини – Наталія. Щоправда, якби діти дізналися, то, думаю, довелося би відкривати ще 2 планети —  для них. Справді, вони – мій всесвіт.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент США з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Якби це сталося конкретно зараз і не було протокольних і суто безпекових обмежень, я би запросив його побувати на Донбасі. Думаю, там найкраще можна зрозуміти, чому українці стали нацією захисників, і за що ми боремось.

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою?
Найголовніше досягнення життя – це моя родина. Я нею пишаюся, заради них живу та працюю.
Щодо помилок – тут дотримуюсь китайської мудрості «Якщо ти спіткнувся і впав, це ще не означає, що ти йдеш не туди». Людина, яка досягає певних вершин у житті та професійній діяльності, може робити помилки, але при цьому не падати духом. Для мене помилка – це такий собі міст між досвідом і мудрістю. Вважаю, що великої помилки я не зробив, і сподіваюся, не зроблю.

Яке зайняття для  Вас —  найкращий відпочинок?
Тут варіант лише один – це відпочинок з моєю родиною. Море, лижі, різноманітні екскурсії, будь-який час проведений з моїми дітьми та дружиною.

 Лауреати загальнонаціональної програми «ЛЮДИНА РОКУ-2018» в номінації «Лідер об’єднаної територіальної громади року»

Вадим ГАЄВ
Новопсковський селищний голова (Луганська обл.)
Нагороджений почесною грамотою Кабінету Міністрів України за вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку місцевого самоврядування в Україні, високий професіоналізм та з нагоди 25-річчя Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України».

Три головні події 2018 року за Вашою версією:

1) 18 грудня 2018 року Новопсковська громада здобула перемогу на Всеукраїнському конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування» за практику «Створення умов для включення різних соціальних груп до розбудови громади» на тему «Інклюзивність регіонального та місцевого розвитку».
Впродовж 2016-2017 років в Новопсковській ОТГ одночасно з відбудовою приміщень, вдалося налагодити ефективний діалог між Новопсковською селищною радою й громадськістю, залучити різні категорії населення до формування інклюзивного середовища.

2) У квітні 2018 року в Новопсковській ОТГ відкрито Центр надання адміністративних послуг.
У рамках програми ПРООН «Відновлення і розбудова миру» та за фінансової підтримки Європейського Союзу здійснено капітальний ремонт приміщення ЦНАПу та оснащено його всім необхідним для надання населенню якісних адміністративних і соціальних послуг. Це сприяло більш ефективному та оперативному наданню вісімдесяти адміністративних та соціальних послуг для понад 12 тисяч жителів Новопсковської селищної об’єднаної територіальної громади.

3) Створено якісний освітній простір для вихованців дошкільних навчальних закладів Новопсковської громади.
Впродовж 2016-2018 років в Новопсковській ОТГ вдалося реалізувати численні проекти, спрямовані на термомодернізацію та капітальні ремонти приміщень п’яти будівель чотирьох дошкільних навчальних закладів громади. Одночасно з комфортними умовами перебування вдалося створити якісний освітній простір для вихованців, залучити молодих спеціалістів.

Ваш життєвий девіз: Завжди залишатись людиною!

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Водієм далекобійником.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Ліцензія пілота.

Бути сьогодні успішним – це… ставити високі цілі, досягати їх (хай навіть не всі) і коли щось йде не по плану — не опускати руки.

Ваш улюблений афоризм? «Якщо тобі плюють в спину — то ти йдеш попереду!»

Чим Ви найбільше пишаєтесь у вашому селищі? Природою і талановитими людьми.

Хто, на Вашу думку, є взірцевим міським головою? Рудольф Джуліані.

Головна проблема всіх українських міст, яку потрібно вирішувати в першу чергу? Відновлення інфраструктури міста (Євроремонт міста).

Якщо щастя не в грошах, то в чому? За гроші не купиш батьків, дітей, справжніх друзів, справжню свободу.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я … знову знайду нове заняття, де неохідно балансувати».

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Важко приймаю рішення.

Чи є у Вас улюблена книга? Айн Ренд «Атлант розправив плечі».

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б

були його сучасником? Магатма Ганді.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Піраміду Хеопса (разом з потоком туристів).

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Організував би опитування серед школярів на визначення кращої назви.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? Звісно в Карпати і на Слобожанщину!

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті? А що найбільшою помилкою? Створення ефективного органу управління громадою. В житті немає помилок, а є досвід (хоча інколи і дорогий).

Яке зайняття для Вас — найкращий відпочинок? Готувати чай високо в горах.

Олександр КОРІННИЙ
Новоукраїнський  міський  голова (Кіровоградська обл.)
Почесний працівник фізичної культури та спорту України (2009). Нагороди: Грамота Верховної Ради України (2016), Подяка Кабінету Міністрів України (2018), Медаль Асоціації Аматорського футболу України «За заслуги» (2015).

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2018 році:
Відновлення у місті роботи дитячого садочка «Зернятко» на 110 місць, який не працював 20 (!) років; Відбір на участь у конкурсі UNICEF «Громада, дружня до дітей та молоді» (як міський голова); Розвиток Асоціації об’єднаних територіальних громад. До Асоціації вступило більше 200 ОТГ (як голова Асоціації ОТГ); Перемоги дитячих, аматорських та ветеранських команд ФК «Новоукраїнка» у обласних і Всеукраїнських змаганнях (як президент ФК «Новоукраїнка» та міської федерації футболу).

Ваша «Формула успіху»: Працювати потрібно так, щоби жителі громади були впевнені, що всі успішні проекти реалізовані ними самими або за їх активного сприяння.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? Професійним футболістом.

Чи є у Вас мрія, що поки не здійснилась? Хочу мати трьох дітей!

Бути сьогодні успішним – це… багато працювати. І працювати так, щоб за твою роботу люди дякували тобі не лише в очі!

Ваш улюблений афоризм? Великий шлях починається з першого маленького кроку.

Чим Ви найбільше пишаєтесь у вашому місті? Активними, талановитими і працелюбними людьми!

Хто, на Вашу думку, є взірцевим міським головою? Мені імпонує робота моїх колег: Юрія Бови (Тростянецька ОТГ, Сумська обл.), Володимира Шматька (м. Чортків, Тернопільська обл.), Павла Козирєва (колишній мер м. Українка, Київська обл.).

Головна проблема всіх українських міст, яку потрібно вирішувати в першу чергу? Недовіра громадян до органів влади різних рівнів (пасивність, зневіра, слабкий рівень політичної культури жителів громад тощо).

Якщо щастя не в грошах, то в чому? У щирій дитячій посмішці!

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори, і я зроблю Новоукраїнку столицею України!».

Кому в цьому житті Ви заздрите? J Своїй дружині – у неї найкращий чоловік.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? J Відвертість.

Чи є у Вас улюблена книга? Ольга Кирилюк «Іду на мир».

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? Василь Стус.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би воно символізувало? Висячі Сади Семіраміди. Мрію про гарне, чисте, зелене місто Новоукраїнка!

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Новоукраїнка.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну. Куди б ви його запросили на екскурсію? В український Крим!

Що Ви вважаєте своїм головним досягненням в житті, а що найбільшою помилкою? Досягнення — створення своєї громади та створення Асоціації об’єднаних територіальних громад. Помилка – часто довіряю людям, які того не варті.

Яке зайняття для  Вас —  найкращий відпочинок? Футбол або рибалка з сином Богданом.

 

Руслан МАЙСТРУК
Тетіївський міський голова (Київська обл.)
Нагороджений численними Почесними грамотами Київської обласної ради «За сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків, високий професіоналізм», Київської обласної державної адміністрації «За сумлінну працю, особистий внесок у соціально-економічний розвиток Тетіїва, високий професіоналізм, активну громадянську позицію», Грамотами Голови Верховної Ради «За заслуги перед українським народом», «За волонтерську допомогу бійцям в зоні АТО», Митрополита Київського і всієї України Володимира «За заслуги перед Українською Православною Церквою», Медаллю Київського регіонального відділення Асоціації міст України, Нагрудним знаком Київської обласної ради «За заслуги перед Київщиною».

Найвагоміші події в Вашій професійній діяльності в 2018 році:
В 2018 році відбувся старт Тетіївської міської ОТГ, що стало найважливішою для мене подією, до якої я йшов 3 роки. 2018 – це рік формування професійної команди та побудови системи управління. Адже децентралізація – це можливості, це доступ до фінансування – як державного, так і міжнародних донорських програм. І чим професійніша команда – тим успішніша громада. На сьогодні в команді громади професіонали, які володіють іноземними мовами та мають досвід у написання проектів, в тому числі міжнародних. За 2018 рік була запроваджена міська аналітика; щоденний енергомоніторинг; електронні щоденники та журнали в школах громади, підготовлено «Стратегію розвитку Тетіївської міської ОТГ до 2023 року»; «План місцевого економічного розвитку», який погоджено Світовим банком; «План сталого енергетичного розвитку та клімату до 2030 року», який передбачає зниження викидів CO2 на 30% до 2030 року; «Інвестиційний паспорт». Громада стала переможцем 1 Фази Впровадження напряму з покращення якості надання адміністративних послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою» та проекту «Цифрова громада» від Global Gis. Зроблено ремонт приміщення для Центру надання адміністративних послуг, закуплено техніку для ремонту доріг та техніку для прибирання доріг, запроваджено «Громадський бюджет» на території всієї громади, проведено інтернет в амбулаторії, ФАПи та школи у всі старостинські округи громади.

Ваш життєві девіз: «Людина завжди може зробити трохи більше того, що вчора здавалося межею її сил». Я завжди згадую ці слова Голди Меїр, в непрості часи.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві? В дитинстві мріяв стати аграрієм, головою колгоспу.

Чи є у Вас мрія, яка поки не здійснилася? Приєднати до Тетіївської міської ОТГ села Тетіївського району, які поки що не об’єдналися.

Бути сьогодні успішним – це… досягати поставлених цілей та задач незважаючи на перепони.

Ваш улюблений афоризм? «Якщо ви йдете крізь пекло — йдіть, не зупиняючись» Вінстон Черчилль.

Чим ви найбільше пишаєтесь у вашому місті? Тетіїв місто особливе. Це місто з давньою історією, перші згадки датуються з 1185 року. Це місто, яке отримало самоврядування за Магдебурзьким правом завдяки князю Янушу Острозькому. Це місто, в якому зупинялися в різні часи гетьман Мазепа, Богдан Хмельницький та останній король Польщі Станіслав Август. Це місто багате історичними місцями, пам’ятками та мальовничою природою.

Хто на вашу думку є взірцевим міським головою? Мартін О’Меллі, мер Балтимору з 1997 по 2007 рік, штат Меріленд, США. Мені імпонує його вислів «Ми пішли від старої системи, яка сприяє політиці, до нової, яка показує реальні результати того, що зроблено виконавчою владою».  Це мер який був відзначений Гарвардським університетом за запровадження системи збору міської статистики, що дало можливість зекономити 100 мільйонів доларів міського бюджету. З 2018 року систему збору міської статистика запровадженна і в Тетіївській ОТГ.

Головна проблема всіх українських міст, яку потрібно вирішувати в першу чергу?Світ рухається вперед і містам, щоб вижити, теж потрібно змінюватися.  Велика проблема українських міст і селищ в однотипності, як архітектурній так і ментальній. І цей відбиток накладений тоталітарним минулим. Що врятує українські міста і села? Це децентралізація, модернізації, інновації і креативність. На сьогодні мало бути «міцним  господарником». Потрібно вивчати світові тенденції, аналізувати як розвиваються інші міста в інших країнах світу і запроваджувати нові креативні ідеї. Адже вже містам доводиться конкурувати не лише в своїй країні, як за жителя, так і за інвестора, так і за туриста.

Якщо щастя не в грошах, то в чому? Щастя в досягненні поставлених цілей.

Продовжіть фразу «Дайте мені точку опори і я… » Мені не подобається початок фрази. Я не хочу, щоб мені давали точку опори. Я візьму її сам.

Яка риса характеру – Ваш головний недолік? Я занадто вимогливий до себе та інших.

Чи є у Вас улюблена книга? Сунь-Цзи «Мистецтво війни».

З ким із історичних особистостей Ви могли б потоваришувати, якщо б були його сучасником? З Вінстоном Черчиллем.

Яке чудо світу ви би хотіли перенести до свого рідного міста? Що би вони символізувало? Сади Семіраміди. Це приклад, того на які дивовижні речі здатна людина.

Якби ви відкрили нову планету, як би ви її назвали? Тетіїв. На честь адміністративного центру Тетіївської ОТГ. Було б таке собі космічне представництво громади.

Уявіть що до Вас в гості завітав Президент Америки з проханням показати Україну? Куди ви б його запросили на екскурсію? В Тетіївську громаду.

Що ви вважаєте своїм головним досягнення в життя, а що найбільшою помилкою? Найбільше досягнення – це створення Тетіївської громади. А найбільшу помилку в своєму житті я ще не зробив.

Яке заняття для Вас найкращий відпочинок? Активні види спорту (футбол, стрільба, теніс).