IT-освіта стає доступнішою

15 грудня 2018 міська ініціатива Kyiv Smart City офіційно оголошує про відкриття освітніх філій Kyiv Smart City School на базі 10 державних шкіл у різних районах  столиці. Для реалізації проекту були залучені найактивніші керівники навчальних закладів та вчителі інформатики, які прагнуть змін та інновацій у сфері освіти.

Ярослава Бойко, співкоординаторка ініціативи Kyiv Smart City прокоментувала: “Якісна IT-освіта для дітей — один із пріоритетів ініціативи Kyiv Smart City. Саме у рамках Kyiv Smart City School ми залучаємо учнів молодшої та середньої школи до уроків з основ кодування. Розповідаємо про новітні технологічні платформи. Спільно з Академією Кодування та фондом BrainBasket і за підтримки КМДА ми запровадили унікальний проект — безкоштовні курси з основ кодування Scratch. Уже протягом двох років заняття успішно відбуваються щовихідних у Kyiv Smart City Hub із викладачами-програмістами, які мають багаторічний практичний досвід роботи в провідних IT-компаніях України”.

З вересня 2018 учні 5-7 класів відвідували безкоштовні факультативи Scratch у декількох столичних навчальних закладах. Сьогодні до факультативного навчання у київських школах вже долучилось понад 100 учнів. А з 2019 року ми офіційно відкриваємо освітні філії Kyiv Smart City School на базі державних шкіл у кожному районі столиці. Упродовж 2019–2020 років ми плануємо залучити до наших освітніх програм понад 10 000 учнів разом із батьками. У такий спосіб ми прагнемо вплинути на виховання нової smart-генерації, нового покоління, яке житиме у розумному місті та розвиватиме його. Інноваційні рішення щодня кидають виклик традиційній шкільній програмі. Саме тому ми постійно покращуємо освітні проекти для школярів і робимо IT-освіту доступною для кожного вже сьогодні.

Scratch —  мова програмування, розроблена в Массачусетському технологічному інституті для навчання дітей основам кодування. Її відмінність від інших систем програмування полягає в тому, що вона повністю візуальна. Вивчення програмування з нею перетвориться на захопливу гру для дітей. Академія Кодування разом із фондом Brainbasket за підтримки компанії Міратех розробили навчальні матеріали, що базуються на підходах британської ініціативи Code Club, і допоможуть дітям зрозуміти підходи до створення алгоритмів та основні поняття в програмуванні. Програма розроблена та адаптована для дітей 9-12 років.

На заході відбудеться підписання меморандуму про співпрацю між ГО “Kyiv Smart City Hub” і директорами 10 столичних шкіл та вручення табличок про статус партнера у популяризації доступної ІТ-освіти для дітей. Також проходитиме майстер-клас із програмування роботів mBot для дітей від керівника проекту Technology Nation Kids і співорганізатора Академії Кодування — Кирила Савченка.