У рамках реформи сільської медицини, яку ініціював Президент України Петро Порошенко, в областях України вже розпочалося будівництво нових сучасних медамбулаторій у сільській місцевості

Наразі отримано документи на початок будівельних робіт по понад 300 об’єктам.

“Лідер у нас Кіровоградська область, де маємо 10 побудованих і введених в експлуатацію об’єктів, які вже працюють. Всього на сьогоднішній день розпочато будівництво понад 300 об’єктів, які складають майже 2/3 від загальної кількості. Нагадаю, всього наразі заплановано будівництво 517 сучасних медамбулаторій у сільській місцевості, щоб первинні медичні послуги були доступні та якісні для кожного”, — повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе під час селекторної наради щодо розвитку сільської медицини, яку проводив Віце-прем’єр-міністр, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

Окрім Кіровоградської області, лідерами за темпами і об’ємами будівництва є Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Миколаївська, Рівненська, Харківська та Хмельницька області.

“У першому кварталі ми плануємо ввести в експлуатацію близько 200 амбулаторій. Вже закуплено 334 службових автомобіля в 16 областях і ще буде закуплено 180 авто, зараз йдуть тендерні процедури”, — поділився найближчими планами Парцхаладзе.

Він підкреслив важливість реформи, адже наразі ситуація з існуючими закладами первинної медичної допомоги у сільській місцевості є незадовільною. “Сьогодні у сільській місцевості проживає майже третина українців. Їх обслуговує майже 4 тисячі амбулаторій та 13 тисяч фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАП). Майже 80% із них знаходяться в дуже поганому стані — немає водопостачання та водовідведення і навіть туалетів. Більшість будівель — аварійні, повсюди грибок і пліснява, з якими марно боротися. Ми проаналізували, що ремонтувати такі приміщення виходить дорожче, ніж будувати нові”, — відмітив Парцхаладзе.

 

Нові сучасні медичні амбулаторії, які наразі будуються у сільській місцевості — це доступність медичної допомоги для кожного сільського мешканця, зручні та комфортні умови для пацієнтів, сучасне обладнання, включаючи телемедицину, та службовий транспорт. Вони будуються за рахунок фінансування з державної субвенції місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. У 2017-2018 рр. її розмір складає 5 млрд грн. У 2019-му році у державному бюджеті передбачений ще 1 млрд грн на сільську медицину.

 

Сучасні медамбулаторії — це новий стандарт у наданні первинної медичної допомоги у сільській місцевості:
— доступна та кваліфікована допомога;
— комфортні умови;
— сучасне обладнання і телемедицина.

Мета проекту – боротьба із 4-ма розповсюдженими захворюваннями: серцево-судинні, дерматологічні, бронхіальна астма та цукровий діабет.

Реформа #сільськамедицина ініційована Президентом України, в рамках якої Мінрегіон спільно з МОЗ вже відпрацювали створення ефективних спроможних мереж закладів первинної меддопомоги, які затверджені обласними держадміністраціями. Зараз координується робота з будівництва нових сучасних медамбулаторій.

Допомога поруч!