Тетяна Петракова: «Дії, а не слова! Творення, а не бажання слави!»: штрих-код премії «100 українців»

Чого потребує сучасне суспільство? Як людині залишатись цінним, коли життя перенасичене технологіями, а швидкі, здатні миттєво знайти вихід із складної ситуації роботи вже забрали у людей багато професій та обов’язків? «Єдиний можливий шлях для людини сьогодні – це вміти бути динамічним та миттєво орієнтуватися в умовах швидкозмінних трендів Тільки щире бажання розвивати простір навколо себе своїми діями може гарантувати розвиток!», — вважає автор понад 500 соціальних проектів, «Людина року 2018» та організатор  премії «100 українців» Тетяна Петракова, яка наголошує, що на сьогоднішній день не важливо, наскільки дороге твоє вбрання, чи якої марки твоє авто, бо поняття успіху також змінилось. «Успіх, як побічний ефект дій, а не як мета прославитись!» – саме такий месседж має проект «100 українців», презентація якого відбудеться 13 грудня, в Українському Домі. Автор проекту Тетяна Петракова, яка впевнена, що прийшов час людей дій, поділилась метою та філософію премії, а також розповіла про героїв проекту.

— Тетяно, яка місія проекту «Топ-100 українців»?
— Показати на прикладі наших учасників, що кожен з нас може, маючи різний достаток, професію, вік та місце проживання, своїми діями зробити простір навколо себе кращим. Філософія проекту – більше дій та менше слів!

 — Як до Вас прийшла ідея премії «100 українців»? Що Вас надихнуло?
— Вже 5 років наша команда створює соціальні проекти та об’єднує людей з усіх куточків України. Головним пріоритетом для нас завжди були саме проекти, пов’язані з розвитком та підтримкою дитячих талантів в Україні, бо діти – головний ресурс нашого майбутнього! За період існування «UKP» ми провели понад 500 соціальних ініціатив, об’єднавши тисячі українців. Ми співпрацювали із великою кількістю людей, при цьому, у соціальному секторі. І зараз ми прийшли до елементарного висновку, що багато проблем у нашому суспільстві пов’язані саме із відсутністю цінностей: взаємоповаги, взаємопідтримки, розуміння. Натомість ми маємо всепоглинаючу агресію, яка сьогодні вбиває наше суспільство! Іншою глобальною проблемою нашого сьогодення є популізм, причому в усіх сферах! Ми так звикли до «лапші», яка всі роки незалежності висить на наших вухах, що нам занадто важко відрізнити реальні дії від слів та яскравих образів. Реальні ж справи роблять одиниці! Саме ці люди і надихають! Надихають їх справи. Чесні, конкретні, корисні. Але про таких людей не завжди говорить преса. Проте щодня, на своєму рівні, ці українці роблять неможливе. Вони є меценатами від серця, благодійниками від душі, лікарями від Бога, культурними діячами, бізнесменами, які творять історію та розвивають соціальне підприємництво країни.  Саме таких людей об’єднала премія! Людей  дії, а не слави !

— Розкажіть детальніше про них. Хто учасники проекту за професією?
— Цього року наші герої – це ті українці, які маючи громадянську  позицію, іноді роблять набагато більше для країни, ніж держава. Вони справжні! Їх дії, а не сторінки  у соціальних мережах, говорять про них. Куратори благодійних фондів, відомі психологи, професори, лікарі, талановиті мами, актори… Всі вони такі різні, але схожі за своєю душевною константою! Їх кредо життя – віддавати! Тому що і вони, і я, вважаємо, що успішна людина приходить у цей світ не для його використання, а для розвитку своїми діями. Особливо приємно, що обличчям цьогорічної премії стала неперевершена Народна артистка України Ольга Сумська! Саме вона прикрасить обкладинку спецвипуску «100 українців» журналу «Ukrainian people» та розпочне церемонію нагородження, яка відбудеться вже незабаром!

—  Ще до виходу «100 українців» Ви пообіцяли, що перевернете поняття успіху. То як наразі Ви можете охарактеризувати це поняття?
— Сучасний світ сьогодні вимагає більше ніж наявність мерседесу, сукню відомого бренду чи розкручену соціальну сторінку у мережі. Сьогодні потрібні не слова, а дії. Конкретні та щирі! Тому поняття «успіх» зараз не має масштабів чи форми. Людина може бути успішною у своєму мікросвіті, покращуючи його щодня своїми діями. Успішними є ті, хто не чекають, що за них приберуть на вулицях, утилізують сміття, допоможуть нужденним чи вирішать проблему глобального потепління. Вони самі змінюють світ навколо себе! Тому я впевнена, що успіх – це стан душі та щира здатність віддавати та підтримувати. Ці якості характеризують тебе як справжню людину і вже не важливо маєш ти славу чи ні. Коли досягаєш великих перемог у житті, тобі не потрібне визнання іншими, бо успішна людина розуміє, що їй достатньо свого внутрішнього комітету та свободи!

— Чим Вас найбільше сьогодні турбує суспільство та що Ви хотіли б донести людям через ваш проект?
— Мене турбують хибні цінності. Ми часто аплодуємо там, де не треба цього робити.  Ми захоплюємось не тими людьми. Ми так і не навчились брати відповідальність за своє життя ! Через свій проект я хочу донести, що Україна – це країна, де вже є багато людей, що живуть згідно із своєю совістю та щиро допомагають інших, при цьому, самі вони постійно розвиваються та здійснюють мрії. І на таких людей треба рівнятись, щоб примножувати у суспільстві позитивні настрої! Такими людьми треба надихатись, щоб кожен з нас на своєму рівні робить все можливе! Тільки таким чином можна примножувати добро, а штучне та фальшиве піде геть. Сьогодні потрібно змінювати ідеологію агресії на ідеологію творення!

— Ваша премія – це ніби велика енциклопедія, яка розповідає про історії різних, але схожих за своїм потенціалом людей. Дізнавшись всі ці історії, які головні правила успіху Ви виділили для себе?
— Є одне правило для всіх! Воно дуже просте – діяти  та розвиватись щодня! Все інше пусте.

 

#ТатьянаПетракова, #ТетянаПетракова #100українців #соціальніпроекти

#OWItv
#OWIFilms
#OpenWorldInfo
#OWIFilmsStudio
#OpenWorldОткрытыйМир