У Національній опереті прем’єра балету «Моцарт Underground…», 26-27.02.2016, Київ

У Національній опереті музику Моцарта тепер можна буде не лише почути, але й побачити

У театрі триває підготовка до нової прем’єри з прекрасною музикою, яскравою сценографією та неперевершеною хореографією.Так, вже 26 та 27 лютого глядачам представлять балет «Моцарт Underground…». Це абсолютно нове бачення творів великого Маестро через втілення його музики у танці.

Художній керівник театру, н. а. України Богдан Струтинський каже, що Національна оперета постійно перебуває у пошуку нових жанрів, тем, цікавих рішень: «Розширюючи репертуарну палітру театру, ми хочемо сказати людям, що Національна оперета експериментує, театр у пошуках, а значить – в русі. Адже рух – це завжди проба чогось нового. Я завжди казав, що наш театр – широкого профілю, а постановка балету лише підтверджує це».

Ідейним натхненником та режисером-постановником проекту є головний балетмейстер театру, з. а. України Вадим Прокопенко.Його постановки завжди вирізняються неординарністю та чуттєвістю, а самого митця впізнають за властивим лише йому творчим почерком. А над художнім оформленням цього видовищного балету на запрошення театру працює відомий сценограф, з. д. м. України Олександр Білозуб, роботами якого щиро захоплюються як в Україні, так і за кордоном.

Це перший спільний проект двох митців, який має стати ще одним цікавим відкриттям для публіки у цьому сезоні. Тож тепер музику Моцарта глядачі зможуть не лише почути, а й побачити! У Національній опереті можливо все!

На запитання чому обрано музику саме Моцарта Вадим Прокопенко пояснює: «МоВадим Прокопенкоцарт — один із найгеніальніших композиторів світу. Так, я міг би взяти і Баха, і Бетховена, які також є надзвичайними класиками. Але саме цей матеріал є таким неймовірними, адже у кожній композиції є драматургія. Музика Моцарта дуже різноманітна, в деякій мірі вона є навіть балетною. І хоча Маестро не писав балетів, але як балетмейстер, який відчуває музику душею, я із задоволенням перекладаю її на пластику».

Олександр Білозуб

Сценограф Олександр Білозуб переконаний, що під музику Моцарта люди слухають не композитора, а самих себе: «Для цього і створено театр та й взагалі, напевно саме для цього й існує мистецтво. Я щасливий, що Національна оперета України розширює свої напрямки».

«Моцарт Underground…» це вистава-балет про жебрака, який закохався у багату дівчину. Та чи виявиться кохання сильнішим за соціальну нерівність?

«У постановці ми будемо говорити про речі, у яких немає віку: любов, соціальну нерівність, втрату моральних цінностей… Але все це проведемо через лінію кохання. Цим проектом хочу сказати глядачам, що справжня любов не має меж, вона завжди поза часом», ділиться режисер-постановник.

Роль головної героїні Амелії у постановці готуються зіграти артистки балету Дарія Цигіпа та Анна Шарабуріна, а головного героя Лукаса Михайло Боцок та Борислав Коломієць. За сценарієм головних героїв розлучають. У балеті ролі розлучників Джоанни та Флоріана виконають з. а. України Юлія Ільченко та Яніна Сазонова, Максим Булгаков та Степан Мазур. За режисерським задумом, у виставі буде образ привида, який на себе приміряють артисти театру Дмитро Вівчарюк та Сергій Яцук.

              фото5                    фото6

«Моцарт Underground…» від Національної оперети це оригінальна хореографія зі складними підтримками та прийомами еквілібристики, яскраві костюми та декорації, і звісно, неймовірна музика. Так, одну і ту ж музику Моцарта можна буде почути у двох різних виконаннях.

«Перше відділення ми гратимемо у класичному стилі, так, як написав Моцарт. А от друге відділення – це та сама музика, ті самі концерти, але вже у сучасному аранжуванні. Це дуже цікаво. Оркестр із великим задоволенням грає музику Маестро, бо вона вічна, як говорив ще Бах, така, що очищує душу», розповідає диригент-постановник балету «Моцарт Underground…» Володимир Врубльовський.

#OpenWorld