Живописно-графічно-скульптурний симпозіум, 04-18.08.2016, Дубно

Живописно-графічно-скульптурний симпозіум «Дубенський замок–Х. Історія та постаті: переосмислення»

В державному історико-культурному заповіднику «Дубенський замок» з 4 по 18 серпня проходитиме живописно-графічно-скульптурний симпозіум, організаторами якого виступають: державний історико-культурний заповідник «Дубенський замок», спілка роботодавців Дубенщини, приватний підприємець Леонід Дудко.

Перед очима відвідувачів Дубенського замку та учасників симпозіуму постануть історичні події та постаті тих славетних часів. Кожний простір – місто, селище, місцина – має свою неповторну історію, традиції та зберігає пам’ять про тих особистостей, які так чи інакше були пов’язані з цим простором і привнесли в перебіг подій політичні, творчі, матеріальні та креативні орієнтири. Чи змінили вони щось у просторі? Безперечно. Адже будь-який рух – фізичний чи ментальний – здатен впливати на довколишнє середовище і насичувати його тим посилом, який виходить із першоджерела.

Дубенський замок – оаза для вивчення процесів взаємозв’язку особистості та простору. Багата та насичена історія, трагічні та доленосні події, які витримали старовинні стіни замку, численні легенди та перекази – всі ці фактори привертають увагу і створюють безпрецедентний простір для натхнення та втілення вражень у творах образотворчого мистецтва.

З’ясувати те, яких трансформацій та переломлень зазнає свідомість митця при дотиканні до свідків історичних подій, є одним із надзавдань симпозіуму.

Мова образотворчого мистецтва – універсальна й дозволяє безкінечну варіативність знаків та символів, рефлексій та їхнього візуального втілення. Сутність мистецьких комунікацій полягає в тому, аби допомогти сучасникам засобами візуальних мистецтв ідентифікувати та сформувати образ простору (в цьому разі Дубенського замку), провокувати глядача до переосмислення, заглиблення в ті чи інші процеси, з тим щоб відшукати певний сенс і вийти із зони невизначеності з ідентифікацією не просто конкретної пам’ятки архітектури, а спадщини, історії та культури в цілому.

Живописно-графічно-скульптурний симпозіум «Дубенський замок–Х. Історія та постаті: переосмислення», який відбудеться в цьому році, починався як живописний пленер. Проте з часом прийшло розуміння, що простір Дубенського замку і саме місто володіють набагато потужнішою енергетикою. Площина творчих пошуків поступово трансформувалася з пленерного напрямку із притаманними йому ескізними натурними замальовками в бік нової культурної стратегії – створення та переосмислення образу простору.

Куратором симпозіуму виступає мистецтвознавець, арт-критик Наталія Сухоліт. Художники з різних міст України, які працюють в стилі графіки, живопису, графічного дизайну приймуть участь у цьому дійстві.  Андрій Будник, Оксана Будник, Олександр Храпачов, Олеся Рибченко, Любов Либідь-Коровай, Олена Кондратюк, скульптор Олександр Волосенко, Анатолій Казмірук, Олексій Чеботару своїми роботами відмітять своє уявлення та переосмислення образу простору. 

Побажаємо організаторам та учасникам цього творчого заходу натхнення та мистецького задоволення в роботі симпозіуму.

Дубно3Дубенский замок1Дубно2