Музей Марії Заньковецької запрошує! 21.05.2021, Київ

размещено в: Актуальные | 0

В рамках освітньої програми до виставки «Простори Лесі» і до Міжнародного дня музеїв!

 

Лекція про «нове життя» Музею Марії Заньковецької доктора мистецтвознавства, члена-кореспондента НАМ України Наталії Владимирової, учасниці відновлення Музею Марії Заньковецької наприкінці 80-тих років.

Історія створення нашого музею цікава і непроста. Вона бере свій початок у 1922 році в дні святкування 40-літнього ювілею сценічної діяльності артистки Марії Заньковецької. Вже тоді ювілейна комісія зверталася з проханням до Наркомпросу відкрити при театрі її імені музей, в якому було б висвітлено творчий шлях ювілярки.

Перший музей Марії Костянтинівни у Києві проіснував майже 19 років. Та незважаючи на недоторканність цього помешкання, у 1970-ті роки будинок зазнав на собі дій, які призвели до цілковитого його зруйнування. Спочатку — загроза знесення з боку районної адміністрації, відвернута зусиллями державних органів та громадськості. 23 жовтня 1979 р. — пожежа. Тоді будинок і експонати були врятовані (експонати вивезли до головного музею у Лаврі). А 31 травня 1983 р. з дозволу керівників міста будинок знесли бульдозером за дві години.

На захист пам’яті зірки українського театру знову піднялась широка громадськість, надходили листи з усіх куточків колишнього Союзу у всі інстанції. Клопотався про відновлення музею І.Козловський.

29 вересня 1989 року тепер вже Будинок-музей першої народної артистки України Марії Заньковецької відкрив двері для відвідувачів. У відновленні музею участь брала також доктор мистецтвознавства, професор, член-кореспондент Національної академії мистецтв України Наталія Владимирова. Дізнаємось із перших вуст як це все було.

Вхід за музейним квитком!

Більше за посиланням: https://www.facebook.com/events/264326662050118/

Дата і час проведення: 21 травня 2021, початок о 15:00

Місце проведення: Музей Марії Заньковецької, вул.Велика Васильківська, 121, Київ