Відкриття пам’ятника Іллі Муромцю, 02.08.2018, Київ

2 серпня 2018 року об 11.00 у парку «Муромець» у Києві відбудеться урочисте відкриття пам’ятника Іллі Муромцю

Відкриватимуть пам’ятник київський міський голова Віталій Кличко та скульптор Володимир Журавель.

Захід відбудеться за підтримки Київської міської державної адміністрації та Спортивно-розважального комплексу “X-Park”.

Унікальність пам’ятника полягає у тому, що його було виготовлено за незвичною технологією. Спочатку скульптуру виліпили, потім відсканували і за допомогою спеціальної програми створили 3D модель. Далі — кожну деталь майбутнього пам’ятника друкували на 3D принтері (деталей вийшло понад 400!), щоб підготувати форми для виливання Іллі в бронзі. Використання цієї технології дозволило скоротити термін виготовлення скульптури до шести місяців. Статуя такого розміру (а висота бронзового Муромця разом із пагорбом та гранітним постаментом перевищує 11 метрів) за цією технологією в Україні була виготовлена вперше. Для образу богатиря позував український стронгмен Василь Вірастюк.

Окрім самої урочистої церемонії відкриття, на гостей з 10.00 до 14.00 чекає яскрава святкова програма — театралізовані дійства, постановочні бої, тематичні інтермедії та інтерактиви із залученням глядачів.

На території парку «Муромець» буде розгорнуто богатирську заставу, працюватиме стрілецький та метальний тири, школа витязя, каскадерська школа, проводитимуться майстер-класи із ковальської та гончарної справи, слов’янської письменності, давньослов`янських обрядових ігор. Родзинкою свята стане шоу бодібілдерів.

Ще одним подарунком киянам стане закладання на території парку «Муромець» майбутнього “київського Стоунхенджу” — Алеї древностей руських – шести збільшених копій (висота кожного експонату – 2 метри) хрестів, енколпіона, лунниці та амулету-оберігу, знайдених на території Київської області та датованих періодом з ХІ до ХІІІ ст.

Інсталяція покликана привернути увагу киян до гострої та актуальної теми “переписування” та “присвоєння” історії Київської Русі російською владою, підробляння історичних фактів і доказів, а також викривлення та фальсифікації інформації щодо походження безцінних історичних артефактів княжої доби Київської Русі.

Ілля Муромець за переказами, народився під Черніговом, служив князю Володимиру, охороняв місто Київ і похований у Києво-Печерській лаврі.

Мер Віталій Кличко зазначив: «Це наш богатир, наша історія, яку сьогодні, на жаль, намагаються у нас поцупити. Тому Муромець стоятиме в Києві, на території Труханового острова, там, де колись розташовувалася дружина князя Володимира!»

Організатор: Київська міська державна адміністрація, Спортивно-розважальний комплекс «X-Park»
Виконавець: КП «Агентство по обслуговуванню театральної і концертної діяльності»
Дата і час проведення: 2 серпня 2018 року, з 10.00 до 14.00, вхід вільний
Місце проведення: парк «Муромець» (колишній «Доужби Народів»), Труханів острів, Київ