14 березня у Національному музеї Тараса Шевченка відбулося відкриття виставки

Було, було… А потім — аж загуло! Це я про більше ніж 20 заводів, на яких (у так звану «доперебудовну епоху») виготовлялися вітчизняні вироби із фаянсу і фарфору європейської якості.

Нині немає ЖОДНОГО! Про це я із великим жалем довідався, завітавши на запрошення керівників Національного музею Тараса Шевченка на чудово організовану виставку «Шевченкіана в українській тонкій кераміці». Велика за кількістю і, головне, за якістю експонатів виставка — це спроба дати загальне уявлення нашим співвітчизникам про фарфорове та фаянсове виробництво на прикладі унікального художнього явища в українському декоративному мистецтві – тематичних творів, присвячених Тарасу Шевченку та його творчості.

   3     2

Подивитися, і справді, є на що. І, що не менш важливо, є із ким поспілкуватися про долю вітчизняної тонкої кераміки. Отож, готуємо програму про цю подію непересічну напередодні Дня народження Кобзаря. Головне питання нашого журналістського розслідування: «Кому було вигідно знищувати українське виробництво фаянсу і фарфору?» Питання №2: «Хто за це відповість?» І третє, не менш важливе, питання: «Чи є шанс відродити виробництво, яке ні в чому не поступалося німецькому, голландському чи російському?»

   5     4

Подробиці про відкриття виставки, на якій радимо побувати всім, дивіться на каналі ukrvideotravel у Youtube.

Автор-оператор —  Сергій Комісаров

#‎OpenWorld‬