Перший Міжнародний мистецький фестиваль «КАРПАТСЬКИЙ ПРОСТІР», 06-08.05.2016, Івано-Франківськ

6-8 травня відбудеться Міжнародний мистецький фестиваль країн Карпатського регіону «КАРПАТСЬКИЙ ПРОСТІР» («CARPATHIAN SPACE»)

Це перший масштабний Міжнародний проект, який має об’єднати країни Карпатського регіону не лише за територіальною ознакою, а й через мистецтво. Фестиваль буде майданчиком для щорічних зустрічей не тільки митців, а й бізнесменів, дипломатів, політиків країн Карпатського регіону.

«Фестиваль «КАРПАТСЬКИЙ ПРОСТІР»  має започаткувати глобальний культурний та світоглядний діалог між країнами Карпатського регіону, стати потужним інструментом культурної дипломатії, адже мистецтво є універсальною мовою та ефективним засобом комунікації. Базуючись на спільних інтересах, на культурних зв’язках ми маємо творити мирний шлях євроінтеграції України», — зазначає автор ідеї та засновник фестивалю, художній керівник Національної оперети, народний артист України Богдан Струтинський.

Це масштабна культурна подія міжнародного значення. До участі запрошені митці та творчі колективи з 8 країн світу: України, Австрії, Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії, Молдови, Чехії. Почесними гостями є запрошені представники з Азербайджану, Грузії та Естонії.

Особливістю фестивалю «КАРПАТСЬКИЙ ПРОСТІР» є тематично та локально скомпоновані мистецькі осередки. Сім різноманітних локацій фестивалю розташовані у найкрасивіших куточках старовинного міста, на центральних вулицях та площах. Гостей фестивалю чекає локація Art SPACE в Івано-Франківському краєзнавчому музеї та Музеї мистецтв Прикарпаття. Тут проходять виставки «Народжені Карпатами» (графічний дизайн), «Мої Карпати» (живопис), майстер-клас з українського скоропису, ворк-шопи.

В Івано-Франківському академічному обласному театрі ляльок імені Марійки Підгірянки  створена локація Theater SPACE, де покази вистав Польського театру та театру з Азербайджану дивуватимуть  маленьких та  дорослих глядачів.

Музична локація Multi-genre music SPACE зосереджена в серці міста — на Вічевому майдані. Тут на гостей фестивалю чекає великий концерт учасників фестивалю, виступи численних етно- та фолк-колективів, а також концерти рок – гуртів «KozakSystem», «ТІК».

Локація Cinema SPASE – кінопростір, де гості фестивалю зможуть переглянути твори українських, чеських та грузинських кіномитців найактуальнішої тематики.

На шанувальників  класичної музики чекає локація Classical music SPACE, яка буде розташована в Івано-Франківській обласній філармонії. Серед учасників гурт «Волоші»  (Польща), солісти Національного театру оперети у супроводі камерного оркестру «Франческа» (Угорщина), а також сестри Тельнюк у супроводі симфонічного оркестру.

Родзинка фестивалю — локація  кулінарного мистецтва  Cuisines SPACE. Тут відбуватимуться презентації національної кухні країн Карпатського регіону. Страви  національної кухні готуватиме Надзвичайний та Повноважний  посол Угорщини в Україні.

Всі три дні в рамках фестивалю працюватиме локація Craft SPACE. Ярмарок буде розташований на вулиці Дмитра Вітовського. Крім того, гості фестивалю зможуть познайомитись з роботами фотографів з різних країн, їх виставки відбудуться в рамках локації Art SPACE.

Фестиваль проводиться за підтримки міністерства культури України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Івано-Франківської міської ради.

foto_CS2#OpenWorld